Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDo te mèrrni nje shpèrblim ekonomík/ Kjo eshte shenja e hòròskòpit qe...

Do te mèrrni nje shpèrblim ekonomík/ Kjo eshte shenja e hòròskòpit qe do lumturohèt per Vit te Ri

Per njerezit e shenjes DASH, Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashít, këtë javë përfitoni plòtësisht nga mùndësitë e reja për pùnë, arsim ose biznes që do të lindin në një mënyrë apo në një tjetër për ju. Në këto fùsha do të keni shánse reale për të árrítur progres, sukses, njohje dhe më shumë.

Financat: Këtë javë, mòs kini fríkë të përfshíheni më shumë në zgjídhjen e pròblèmeve të páráve ose dokumenteve financiare / bankáre. Gjatë këtyre shtatë ditëve, rrethana të ndrýshme ose njerëz të rèndësishëm do t’ju ndíhmojnë të bèni këto gjëra në mënyrën më të mirë për ju.

Dashuria: Çiftet do të kenë nèvojë për një báshkëpùnim më të madh, i cili mùnd të mèrret vetëm dùke i besuar partnerit, dùke u pèrpjèkur t’i përmbáhen disa ideve, në vend që ta kritíkojnë gjíthmonë atë. Beqárët nuk do duan ta teprojnë me argëtimin, por kjo nuk do të dèmtonte. Sidomòs nëse jeni i ri, dùhèt të fitoni përvojë për të kuptuar natyrën e vërtetë të njerëzve dhe për të zgjèdhùr atë të dùhurin. Gjithmonë do të ketë kohë për t’u kthýer.

- Advertisement -

Demi Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, kështu që hùmbja e ditëve tuaja në gjëra të parèndësishme, argëtim apo pèrtáci është vetëm në dèmin tuaj. Sigurisht, gjíthçka do të váret nga baza që ju keni grumbùlluar deri më tani, për pùnën që keni bërë deri më tani këtë javë dhe për rezùltatet e árrítura.

Financat: Për shumë, java páráshíkon párá të paprítura ose një mùndësi të re për të ardhùra shtesë.

Dashuria: Çiftet do ta jetojnë këtë situatë në ekuilibër, e cila mùnd të zgjídhèt vetëm me një análizè të kùjdèsshme personale. Partnerit gjíthashtu dùhèt t’i kèrkohèt të reflektojë, në vend që të hídhèt me kokë në diçka, të cilën mbáse ai nuk e di në mënyrë adekuate. Beqárët do të përjetojnë ndjenja të reja ndáj një personi, apo edhe më shumë. Ne dùhèt të thèllohemi në vend që të shkëputemi plòtësisht prèj tyre, sepse në këtë mënyrë do t’i mohonim vetes lumturinë.

- Advertisement -

Binjakët Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në shtator do të përjètoni ngjárje të paprítura, të bèzdísshme dhe të papáráshíkueshme që lídhen me pùnën ose biznesín tuaj. Ky do të jetë një muaj i ngjeshur, i përgjegjshëm, i vèshtírë, krýesisht psíkologjíkisht dhe fizíkisht, në krýerjen e detyrave tuaja profesionale. Çdo ndrýshim dhe zhvèndòsje në këto fùsha të jetës tuaj është e mùndur.

Financat: Financiarisht, gjërat do të jenë të qëndrueshme, por shmángni rrezíqet ose kòstot impùlsive.

Dashuria: Çiftet do të márrín vendime dhe, të cilat mùnd të jenë thelbësore për të ardhmen, por do të jetë e nèvojshme të vazhdoni me ndershmëri të madhe, pa fshèhur asgjë nga ata párá jush. Beqárët do përballen me disa zhgènjime dashùrie me shumë vèndòsmëri, pasi jo gjíthmonë mùnd të shkòjnë normalisht. Këto mësime të jetës janë thelbësore për të árrítur një vetëdije më të madhe.

Gaforrja Puna: Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të prirèni të shqètësoheni për përmbùshjen e përgjegjësive më të mëdhá që do të keni në pùnën tuaj.Në shumicën e rasteve, shqètësimi juaj do të lídhèt me krýerjen e dùhur dhe me kohë të detyrave tuaja profesionale.

Financat: Interesat tuaja financiare me njerëz nga afër dhe lárg do të kenë një zhvillim të mirë. Shumë do të pèsojnë një kòsto të lídhùr me një udhëtim ose zhvèndòsje të ardhshme.

Dashuria: Çiftet do të përballen me pèrùlësi me disa fragmente të márrëdhënies së tyre, ndoshta dùke ndjèrë se çfarë ndrýshimesh janë të nèvojshme për të zbatuar, ato që nuk mùnd t’i shmángni për të ecur përpárá. Tashmë do të jetë diçka. Nga ana tjetër, beqárët do të përballen me shumë guxim me disa pasazhe të një të njohuri, të cilat nuk do të çojnë sáktësisht aty ku ata presín, por gjíthsesi do të jenë në gjèndje të zgjerojnë horizontet.

Luani Puna: Në ákt, ju mùnd të keni të ardhùra shumë të mira, por edhe shumë më tepër, madje edhe pùnë të lòdhshme.

Financat: Pritjet tuaja në lídhje me párátë mùnd të mòs mbùlohen nga ngjárjet reale që do të përjètoni këtë javë.Në ákt, ju mùnd të keni të ardhùra shumë të mira, por edhe shumë më tepër, madje edhe pùnë të lòdhshme.

Dashuria: Çiftet do të përpiqen t’i japin një kuptim më të plòtë márrëdhënies, dùke u pèrpjèkur të flasín për të ardhmen ose për projekte që deri dje dùkeshin të pamùndura. Kjo do të na japë të dyve një shtysë. Beqárët do duan të márrín më shumë kohë për të eksplorùar mùndësínë e të mësuarit më shumë, por ndërkohë ata do të vazhdojnë të argëtohen dhe do të bëjnë çmòs për të mòs menduar për të káluarën.

Vírgjëresha Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Vírgjëreshës, këtë javë mùnd të habiteni nga mùndësi të reja profesionale ose biznesi që do të dalin párá jush. Ide ose sugjerime të reja do të jenë një sháns që ju të realizoni idenë tuaj të vjetër, të trègòni aftësitë tuaja ose të përfitoni nga përvoja e fituar tashmë profesionale.

Financat: Do të gëzoni të ardhùra të mira në familjen tuaj ose díkush nga rrethi juaj i të afërmve do të kontribuojë një shumë të mirë párásh në buxhètin e familjes tuaj.

Dashuria: Çiftet nuk do të dëshirojnë ta vèndòsín veten në të njëjtin nivel me njerëzít e tjerë, dùke besuar se kanë atë diçka shtesë që do t’i mbájë pa pròblème. Sidoqoftë, mùnd të ketë çështje që nuk janë shqyrtuar me kùjdès nga të dy. Ne nuk dùhèt të mëkatojmë për krènarinë edhe në márrëdhënie. Beqárët do dalin shumë më tepër dhe kjo do i çojë ata të tákojnë shumë njerëz. Mùnd të kríjohen disa miqësi, por ndjenjat dhe ndjesitë e reja dùhèt gjíthashtu të vlerësohen me qetësínë e dùhur.

Peshorja Puna: Gjatë javës do të keni më shumë detyra dhe përgjegjësi në lídhje me shtëpinë tuaj. Angazhimet për të zgjídhùr pròblèmet e shtëpisë ose për të përgatitur shtëpinë për sezonet e vjeshtës dhe dimrit janë të mùndshme. Punët e shtëpisë tuaj do të kèrkojnë shumë pèrpjèkje fizíke nga ju ose nuk do të jeni në gjèndje të bèni gjíthçka që keni planifíkuar për javën.

Financat: Do të keni mùndësi të árríni sukses në pùnën tuaj, gjë që do t’ju sjellë të ardhùra shtesë ose do të gjèni pùnë shtesë.

Dashuria: Çiftet mùnd të kenë disa vèshtírësi në shkëmbimin e mendimeve kòntrádíktore, pasi do të kenë fríkë nga përballja dhe kùndèrshtimet e partnerit. Në ákt, kështu rritet një histori dashùrie. Beqárët nuk do përpiqen as të afrohen me díkë, pasi do të kenë një efekt magnet dhe do tèrhèqín shumë njerëz. Në disa raste do të ketë shumë kënaqësi, por gjíthmonë mbáni në mendje ndjenjat, të cilat nuk dùhèt të tallen.

Akrepi Puna: Gratë Akrep do të ndíejnë një lèvízje dhe zhvillim më të ngádaltë të pùnëve të tyre këtë javë (veçánërisht ato që fílluan párá kësáj jave). Burrat në jetën tuaj do të përcáktojnë krýesisht vendimet dhe veprimet tuaja.

Financat: Në përgjíthësi, megjíthatë, këtë javë bèni kùjdès në të gjítha gjërat që kanë të bëjnë me párátë ose të páktën me një kòsto më të lártë.

Dashuria: Çiftet do të përpiqen të jenë pak më konstante në vùllnetin e tyre, por jo gjíthmonë do të kenë sukses. Ata tashmë kanë bërë premtime që nuk i mbájtën dhe së shpèjti i thýen. Beqárët do preferojnë të kenë lídhje të shkùrtra, por intensive në vend që të mèrrèn me diçka më serioze. E káluara ka ndíkuar shumë në këtë lloj zgjèdhjeje.

Shigjetari Puna: Gratë Shigjetare do të kenë më shumë pùnë dhe më pak kohë për argëtim dhe pùshim. Burrat do të kenë biseda interesante me burra të tjerë: për pùnë, biznes, politíkë ose interesa të tjerë.

Financat: Gjatë javës, shumë do të përjetojnë një situatë të pakëndshme që do të ketë të bëjë me párátë. Një ngjárje e ngjashme mùnd të përjetohèt nga ju që keni biznesín tuaj.

Dashuria: Çifti mùnd të márrín edhe disa gábíme, por kjo nuk do t’i thýejë premtimet e dhëna. Gjithmonë ekzíston një mënyrë për tu ríkuperùar kur ka ndjenjë dhe mbi të gjítha, ka më shumë gatishmëri për të fálur nga partneri. Beqárët do të dëshirojnë të përjetojnë vende të reja, ndoshta dùke márrë pjesë në ngjárje që zakonisht nuk do të mèrrnin pjesë. Ekzíston një vùllnet për t’u përfshirë, ndoshta për të gjetur një shòk shpirti.

Bricjapi Puna: Ide ose sugjerime të reja do të jenë një sháns që ju të realizoni idenë tuaj të vjetër, të trègòni aftësitë tuaja ose të përfitoni nga përvoja e fituar tashmë profesionale.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, këtë javë do t’ju dùhèt të përfshíheni në pròblème financiare ose procese gjyqësore që do të lindin për shkák të gábímit, mòsveprimit ose máshtrimit të díkujt. Të gjítha veprimet tuaja në lídhje me dokumentet financiare dhe ruajtjen e tyre do të kèrkojnë më shumë vëmendje gjatë javës.

Dashuria: Çiftet do të kenë një farë pasígùrie, veçánërisht nëse partneri dùhèt të márrë vendime dhe nuk do t’ju këshillojë, pyesni veten pse nuk po e bëjnë këtë. Ju tashmë e dini përgjígjèn. Beqárët do të përfitojnë nga momenti i një gëzími të madh, për të tákuar njerëz të rinj në liri. Askush nuk e ndálon të bèni më shumë se një tákim, kështu që nuk ka kuptim të keni pròblème që nuk ekzístojnë.

Ujori Puna: Gjatë këtij muaji është e mùndur të hiqni dorë nga një nga idetë tuaja në lídhje me pùnën ose biznesín. Në përgjíthësi, gushti është një vazhdim i ri i një procesi të ndrýshimit profesional që mùnd të zgjasë disa muaj, përfshirë në vitin 2021.

Financat: Java do të jetë e favorshme për disa angazhime dhe veprime që lídhen me pasurinë e trashëguar, dokumentet ose kùjdèsín për pasurinë e prindërve dhe të afërmve të mòshuar.

Dashuria: Çiftet më në fùnd do të gjejnë ekuilibrin dhe qetësínë e tyre të zakonshme. Do të ketë mùndësi shumë pozítive për të dy, të cilat do të sígùrojnë që të dy të jeni në një gjèndje të mirëqenies së brèndshme. Beqárët nuk do të dëshírònin të hùmbnin shumë në situata të paqárta, të paqárta, të papërcáktuara. Ekzíston një tendencë që gjíthnjë t’u jepet emër një gjëje. Nuk është gábím, por dùhèt të lëshojmë më shumë.

Peshqít Puna: Shmangni pranimin e ndonjë ngjárje të paprítur, dùke shíkuar vetëm në anën e sáj nègátive. Ka diçka të mirë në çdo ngjárje dhe ka diçka që dùhèt të na mbájë në gatishmëri.

Financat: Burrat do të kenë të ardhùra të mira, por kòstot do të jenë mjaft të lárta: veçánërisht ato që lídhen me fèmíjë ose të afërm të tjerë. Kjo është një javë në të cilën stabiliteti juaj financiar do të përcáktojë gjèndjen shpirtërore dhe veprimet tuaja.

Dashuria: Çiftet më në fùnd do të gjejnë një mënyrë për të komuníkuar pa u gríndur. Ndoshta zgjídhja e disa pròblèmeve të vogla ditore e ka lehtësuar këtë proces të ndërgjegjësimit. Beqárët do i márrín më seriozísht propozímet e një personi, i cili kohët e fùndít po bèn gjíthçka që të bíe në sy. Ndoshta do të jetë e vlefshme t’i jepni një sháns dhe të shpètoni nga kùreshtja.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments