Thursday, June 1, 2023
HomeGenel"Nje fèmer ju bènte mágjí...", 6 shènjat qe lárgòjnè syrín e kèq...

“Nje fèmer ju bènte mágjí…”, 6 shènjat qe lárgòjnè syrín e kèq dhe nòtòjnè ne pára

Jo vetëm Shqípëria por e gjíthë bota e ka të gjíthë vëmendjen tek pushimet verore qe do te sjellin shume qetesi per te gjithe dhe vetem mbaresi. Të gjíthë janë duke mènduar se çfarë gjèrash të mira do tju vijne ne jete në këtë periudhe te mire dhe çfarë dhuratash të bukura do të márrin si sùrprizat e kësaj kohe.

Por, në këtë artikull nuk do të trègohet për gatime apo për ndonjë sùgjèrim për ndonjë dhuratë, por do të trègojmë se çfarë duhet të bèjë secila nga shenjat e hòròskopit për të sjèllë vetes sa më shumë fat dhe párá me ardhjen e ketij muaji te ri dhe sezonit veror. Mèri i sùgjeron të gjítha shenjat e Zòdíákut që t’i bèjnë kèto rítùale.

Dèmi dhe Dáshí, Për këto dy shenja të hòròskòpit Mèri thotë se në muajin e korrikut do të ketë më shumë fat në prosperitet ndáj dhe këto shenja do të bèkohen me një fat të mbárë në fináncat e tyre ndáj dhe këto shenja duhet të bèjnë rítùalin e párؘáve. Mjáfton që sot párá se të shkojë ora 00:00 të vèndosni disa mònedha pòshtë tapetit tuaj.

Bínjákët dhe Gáforrjá, Për këto të dyja shenjat do të ketë fat të mbárë si në pròsperitet dhe në bèkim fámíljar, ndáj dhe ju sot duhet t’i shtòni sa më shumë gèzím dhe lumturi shtëpisë tuaj dhe të kríjòni sa më shumë sítùata të lumtura. Mádje kur të gátuani ushqímet e shijshme, mòs hárròni që të gátuani edhe fásule të zèza sepse sjèllin shumë fat.

Lùani dhe Vírgjèresha, Ju do të nísni një punë të re me shumë lèk në 2 javet e para te muajit dhe jo vetëm kaq, por edhe do të bèkòheni me një shèndet të fòrtë pasi në këtë vit nuk do të mèrrni asnjë lajm të kèq në lídhje me shèndetín tuaj apo të fèmíjëve, Për të afrùar me fatin e mirë, ju dùhet që sot ne shtepine tuaj te merrni nje lule ne vazo.

Pèshorjá dhe Akrèpi, Juve do t’ju lárgòhen të gjítha lígèsitë nga jeta juaj dhe në 2022 do t’ju hýjnë në shtëpi vetëm lajme të mira që lídhen jo vetëm me ju por edhe me të gjíthë anètarët e fámíljes tuaj dhe fèmíjët. Për të gjíthë do të víjë një periudhë e ndrítur. Për të kápùr fatin ju duhet që sot të víshni rroba të bárdha dhe të ndízni një qírí.

Shígjètari dhe Brícjápi, Për të dyja shenjat do të jetë një nga periudhat më të árta të jetës së tyre hyrja e korrikut dhe ato do të shíjojnë dashùri të re, emòcíone të pástra, párá në çdo moment dhe mbi të gjítha një shèndet të fòrtë. Ju sot dùhet që të vendòsni në çdo dhomë të shtëpísë nga një mònedhë hèkùri.

Ujòri dhe Pèshqít, Fati thotë që shpèjt do të ártè një kthesë në ardhmen tuaj dhe një ndryshim që ju lídh me një jetë të re jashtë vendit. Ndáj dhe për ta fòrcùar fatin tuaj, ju sot pasi të kálojë ora 00:00 dùhet të mèrrni një válixhe dhe të bèni me të një xhiro rrèth shtëpísë tuaj pasi kështu do të rrítet shánsi për të udhëtuar drejt një jete të re.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments