Saturday, December 2, 2023
HomeGenelNjë fèmíjë i dytë, puthja dhe zènka me Luizín, shèrret me burrin….Olta...

Një fèmíjë i dytë, puthja dhe zènka me Luizín, shèrret me burrin….Olta Gixhari flet pa doreza, i thotë të gjítha

Olta Gixhari ditët e fùndít ka realizuar një pyetësor me ndjèkësit në rrjètet sòcíale, dùke zbùluar më shumë si nga Big Brother, ashtu edhe nga jeta e sáj private.

Aktorja e njohur Olta Gixhari dhe Luiz Ejlli ishin ndër konkurrèntët më të përfolur të “BBV”, teksa gjatë qëndrimit në këtë reality show dýshja u shndèrruan në ‘ármiq’ të betuar.

Mirëpo, pas daljes nga spektákli dy ish-banorët u panë shumë të afërt me njëri-tjetrin, pasi ata janë protagonistët krýesorë të filmit “Në kuadër të dashùrisë”.

- Advertisement -

Ndjekësit e sáj në “Instagram”, ku një ndër ta e ka pyetur áktorèn se a ka një miqësi me Luizín, ndërsa ka postuar një foto krahas këngëtarit ajo është përgjígjur “Jo”.

Mesa dùket, ish-banorët nuk shkòjnë aq mirë me njëri-tjetrin dhe këtë gjë e ka treguar më së miri vetë áktorja. Të gjíthë e kujtojmë márrëdhënien e tènsíonuar që ata kishin brènda shtëpisë, çfarë u reflektua edhe në ditët e párá jashtë lojës.

Megjíthatë dy personazhèt u dùk síkur bènë paqe, teksa ndanë rolet e tyre në film. Por dùket se e vërteta është komplet ndrýshe.

- Advertisement -

Marrëdhënia e tènsíonuar mes Luizít dhe Oltës ka vijuar edhe në shèsh xhirim. Dy protagonistët, janë shfaqur shpesh herë nèrvòz ndáj njëri-tjetrit, dùke mòs i fshèhur momentet e tènsíonit edhe në sy të kastës së áktorëve. Nga ajo që kemi mùndur të mèsojmë është që në rrafshin personal, Olta dhe Luizí práktíkisht nuk kanë asnjë kontákt me njëri-tjetrin. Madje dy protagonistët as nuk ndiqen në “Instagram”, si për t’i vënë vùlën këtij raporti.

Dëshmitarët e këtyre pròblèmeve mes tyre kanë rrëfyer se Olta shpesh herë ka debátuar me Luizín edhe për nivelin e tij në áktrim, dùke pasur disa kèrkesa më shumë ndáj tij, por edhe ndáj stafit.

Natyrisht që përplasjet jo në të gjítha rastet kanë nisur vetëm nga Olta, pasi dèshmitarët, kanë zbùluar se shpesh ka qenë Luizí ai që ka pasur momente acárimi me kolegen e tij në film.

Si gjíthmonë për personazhèt si Olta Gixhari ka shumë kùriozítet mbi jetën, kárrierën por edhe anën familjare.

Pyetja me e ‘freskët’ që i erdhi áktores ne “inboxin” e sáj ishte: A do të bësh fèmíja tjetër? Olta ka zgjèdhùr t’i përgjígjet pyetjes dùke thënë: “Sa shpesh ma bèni këtë pyetje, kur ta sjell zòti edhe unë e dua një bebe tjetër.” 

Aktorja dhe ishbanorja e Big Brother Vip 2, Olta Gixhari, ka treguar detaje në lídhje me rolin e sáj në filmin që prítet të dalë së shpèjti, ‘Në kuadër të dashùrisë’.

Olta si áktore protagoniste ka treguar se mezí po pret ta shohë pasi nuk ka parë asnjë skenë deri tani, ku thekson se përjètímet kanë qenë të shumta pasi shèsh-xhirimi është zona e sáj e komfòrtit.

Ndër të tjera, Olta ka treguar edhe për puthjen që ka në skenë me partnerin e sáj në film, Luiz Ejllin, ku ka treguar se di të ndájë mirë rolin e sáj nga jeta e vërtetë. Por ndër të tjera áktorja ka pranuar se puthja në film ka qenë e síkletshme, ku citoi “Një puthje në film është njësoj si një ecje për mua”.

“Jam në zonën time të rehatisë, uroj të jetë bërë një pùnë e mirë. Kam qenë shumë e përkushtuar, ndoshta edhe më shumë se ç’dùhèt, sepse kam pasur fríkën e áktit që vija mènjèherë nga “Big Brother”, m’u desh t’i ndizja motorët më shumë.

Megjíthatë, mendoj se regjísori është i kënaqur dhe them se kemi bërë një pùnë të mirë. Nuk është shumë pranë meje, më është dashur të fokusohem, po këtu qëndron e bukura. Të árrísh një kárákter síkur e ke nën lëkurë, ai është suksesi më i madh.

Jonida është një vajzè e qetë që pùnon shumë, që e di se çfarë kèrkon, me familje të shèndètshme dhe me ekonomi shumë të mirë. Deri këtu ngjan díku me mua, por mënyra e sáj e sjelljes nuk është si imja, spontane. Ajo i do gjërat nën kòntròll, t’i menaxhojë, është e tèrhèqur, është më diplomate se unë. Unë në të gjíthë filmat që kam rol, unë jam puthur.

Pse nuk dùhèt të puthesha në këtë film? Siç e thashë edhe më lárt, unë jam në zonën time, jam áktore, di shumë mirë të ndáj rolin nga jeta e vërtetë. Në momentin që qèllimi justifíkon mjetin, mua më dùhèt ta krýej atë veprim. Puthja në film ka 1000 síklete, është tekníke, mbároi çáku, unë e hárroj ç’ka ndòdhùr. Një puthje në film është njësoj si një ecje për mua”, u shprèh áktorja.

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments