Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelAlfrèd Cako Bëhuni gati, Do vijë një si gòditje trònditèse që mùnd...

Alfrèd Cako Bëhuni gati, Do vijë një si gòditje trònditèse që mùnd te zgjasë 10 vjet

Saturni dhe Urani juve DASH, do ju ndíhmojë të flisni edhe për tema dèlíkatë gjatë kësáj jave dhe nuk do keni aspak pròblème. Do ndiheni më të qetë se asnjëherë. Ju që keni një lídhje do keni ditë të mbùshura me momente të lumtura. Do mèrrèni vesh për mrekùlli me partnerin dhe gjíthë kohës do buzèqeshni në praninë e njëri-tjetrit.

Ju beqárët nuk dùhèt të nxitoheni për asnjë moment sepse mùnd të gaboni dhe do lèndoheni. Në planin financiar nuk do i bèni me kùjdès llògaritë dhe ka rrezík që dùke fílluar nga e enjtja të keni pròblème. Shëndeti do ketë vetëm disa shqètësime të vogla, pasi do keni mbròjtje goxha të mirë imunitare. Sektori profesional do vazhdojë të mbètet gjíthë kohës i kënaqshëm dhe i mbùshur me árrítje.

Demi Jo çdo gjë do ju ecë shumë mirë këtë javë megjíthatë nuk dùhèt ta lëshoni veten. Nëse keni një lídhje, ka rrezík që márrëdhënia me partnerin të pèsojë trònditje. Do keni debáte serioze të cilat nuk do përfùndojnë mirë. Ju beqárët do jeni të lirë të bèni atë që do doni.

- Advertisement -

Ditët më me fat për të tákuar persona interesantë do jenë e mërkura dhe e shtuna. Buxhèti do jetë i qëndrueshëm dhe pa pròblème, megjíthatë sa herë t’iu dùhèt të krýeni shpenzíme dùhèt t’i bèni me kùjdès llògaritë. Shèndèti do vijë dùke u pèrmírësuar ditë pas dite. Nuk do i ndíeni më dhímbjet e kohëve të fùndít. Në pùnë do e dini mirë ku të fokusoheni më tepër që ta keni më të lehtë árrítjen e objektivit. Bëni vetëm kùjdès nga disa kolegë që iu kanë ínát.

Binjakët Do bèni gábíme të vazhdueshme gjatë kësáj jave. Ju që keni një lídhje nuk do jeni në humorin e dùhur dhe herë pas here mùnd të mbýlleni në vetvete. Ky do jetë një gábím që mùnd ta lárgojë partnerin prèj jush. Ju beqárët do jeni me shumë fat në dashùri dhe do fílloni një lídhje e cila ka për të vazhduar gjatë.

Në planin financiar gjèndja nuk ka për të qenë shumë e mirë. Mos i lini për nesër zgjídhjen e pròblèmeve sepse situata mùnd të ndërlíkohèt edhe më tepër. Për fat të mirë shèndèti do jetë i shkëlqyer. Do jeni në formë perfekte. Në pùnë do i bèni të gjítha pèrpjèkjet e mùndshme për të árrítur atje ku e keni planifíkuar.

- Advertisement -

Gaforrja Asgjë nuk do ju shkòjë ashtu si e kishít menduar gjatë kësáj jave. Për ju të dashurùarit kjo periudhë herë pas here do këtë turbùllira. Ndonjëherë debátet do jenë përtej të imágjínueshmes. Mùndohuni të reflektoni párá se të flisni dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Ju beqárët më mirë të mòs pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lèndohen sesa do gëzoheni.

Financat do várèn tërësisht nga ju kështu që kùjdès me menaxhimin e tyre. Shëndeti do ketë pròblème të vogla. Mos e ndërprisni mènjèherë díetën që keni fílluar prèj kohësh sepse jo vetëm do shtoni shumë në peshë, por do keni edhe shqètësime. Në pùnë mèrrni edhe mendimet e kolegëve párá se të krýeni ndonjë projekt të madh.

Luani Gjatë kësáj jave planetët do ju ndíhmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashurùarit nuk do ketë ditë pròblèmatíke. Debatet dhe mòsmárrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjètoni emocione së báshkù me partnerin. Ju beqárët do keni një tákim të veçánte të mërkurë ose të enjte.

Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e párá dhe të fùndít. E mërkura dhe e enjtja do jenë dèlíkate dhe mùnd të përballeni me shqètësime të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës dùke u pèrmírësuar. Nuk do jeni më nèrvòzè si më parë, përkundrazí qetësia do mbizòtërojë dhe nuk do keni shqètësime aspak. Në pùnë do hídhni hapa párá dhe do mèrrni vlerësime pa fùnd.

Vírgjëresha Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjíthë. Do keni ditë ekstremist pozítive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lídhje do ju dùhèt t’i mendoni me kùjdès gjërat që do thoni sepse përndrýshe lídhja mùnd të márrë tatëpjetën.

Ju beqárët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbùshë plòtësisht mendjen. Financat ne tërësi do jenë të mira. Hëna madje mùnd të sjellë edhe një surprizè nga mesi i javës. Shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Do ndiheni në formeë të mirë fizíke. Gjithsesi bèni kùjdès nëse keni për të bërë rrugë të gjata. Në pùnë do i mbáni premtimet dhe fjalët e dhëna kështu që do gëzoni mbështètjen e të gjíthëve.

Peshorja Këtë javë, Marsi do ju bëjë më dýshues dhe nuk do e lini veten plòtësisht të lirë. Nëse jeni në çift ka rrezík të keni pròblème dhe debáte të fòrta me partnerin tuaj për shkák të një kèqmenaxhimi të financave të përbáshkëta. Ju beqárët do dini si të veproni në çdo moment dhe jeta do ju márre një tjetër drejtim. Zemra do fíllojë t’iu rráhë edhe më fòrt.

Në planin financiar nuk dùhèt ta hùmbni optimizmin se gjíthçka do rregùllohèt, vetëm se dùhèt të bèni edhe ju më shumë pèrpjèkje. Për shèndètin do jetë periudhë goxha e vèshtírë. Do keni shqètësime të njëpasnjëshme nga pjesë të ndrýshme te trupit. Në pùnë mùnd të árríni më lárt nëse pùnoni në ekip dhe nëse nuk ndáleni për asnjë çást.

Akrepi Kjo javë ka për të qenë më ë qëndrueshme edhe pse jo me të veçánta të mëdhá. Falë ndíhmës së madhe të Venusit çdo pròblèm që keni pasur me partnerin do zgjídhèt dhe më në fùnd buzèqeshja do ríkthehèt. Ju beqárët do kenë veçse mùndësi për aventura kalimtare.

Për dashùritë e mëdhá do ju dùhèt ende të presín. Në planin financiar fíllimi i javës nuk do jetë aspak i kèq, por që nga e mërkura pròblèmet do jenë të vazhdueshme. Nuk do dini si t’i menaxhoni párátë që do keni në duar dhe nga ana tjetër nuk do kurseni aspak. Për fat të mirë shèndèti nuk do prèket nga ndíkimi nègátiv i yjeve dhe gjèndja do mbètet e qëndrueshme. Në pùne do jeni gati të bèni çdo lloj gjëje vetëm për t’ia dalë mbánë.

Shigjetari Dielli dhe Plutoni do jenë planetët që do ju udhëhèqín gjatë kësáj jave. Ata do ju bëjnë edhe më të logjíkshëm dhe nuk do trègòheni më kokëfòrtë si më parë. Ju që keni një lídhje do i bèni të gjítha pèrpjèkjet e mùndshme që ta pèrmírësoni jetën tuaj në çift. Shpesh mùnd të bèni edhe sákrífica dhe madje do kèrkoni edhe fálje për gábímet. Ju beqárët do keni tákime fantastíke me disa persona të cilët do iu bëjnë ta dashuroni edhe më shumë jetën.

Në planin financiar situata nuk do jetë e mirë, kështu që nëse nuk doni të vuani pranojeni ndíhmën e të afërmve. Për shèndèt më të mirë mèrruni pak më tepër me áktivitet sportiv. Do e shihni shpèjt ndrýshimin që do keni. Në pùnë gjíthçka do ecë mirë. Tashmë nuk do keni më fríkë të përballeni edhe me koleget më intrigantë apo me ata qe kane dashur t’iu rrènojnë.

Bricjapi Planetët do iu japin fòrcë dhe gjallëri për të árrítur çdo gjë që dëshíròni këtë javë. Do jeni edhe më origjínalë e kreativë. Me partnerin do keni disa pròblème të vogla dhe për disa ditë mùnd të qëndroni edhe lárg njëri-tjetrit. Saturni do jetë planeti që do ju bëjë t’i mendoni gjërat më seriozísht dhe në fùndjavë situata do ndrýshojë për mirë. Ju beqárët do bèni çdo gjë për të rënë në sy.

Mùnd të mèrrni ftesa të rèndësishme dhe jeta do ju ndrýshojë mènjèherë. Financat do pèrmírësohen jashtëzakonisht shumë fálë një shpërblimi të majme që do mèrrni nga pùna. Përfitoni për të bërë disa investime për shtëpinë. Për shèndètin do kùjdèseni deri në detaje dhe gjèndja do mbètet e kënaqshme. Jeta profesionale do ecë párá me ritme më të shpèjta.

Ujori Këtë javë do bèni më të mirën për të pasur një jetë më të qetë. Shpesh mùnd të dilni edhe nga parimet që keni. Ju të dashurùarit ka mùndësi të mèrrni vendime shumë të rèndësishme të cilat do ua ndrýshojnë përgjíthmonë jetën. Të afërmit, si tuajit ashtu edhe të partnerit, do jenë një mbështètje e fòrtë. Ju beqárët do keni tákime, por tashmë nuk do fílloni aventura kalimtare.

Këtë jave do fíllojë një histori serioze, e konsoliduar dhe afatgjatë. Buxhètin gjíthashtu do dini si ta menaxhoni me më shumë përkùjdès dhe maturi kështu që gjèndja do mbètet e kënaqshme. Në disa momente mùnd të ndíhmoni edhe të afërmit. Shëndeti nuk ka për të qenë aspak i kèq, dùhèt thjesht të përkùjdèseni pak më tepër për kilogramët e tepërt. Në pùnë do jeni shumë kèrkues ndáj vetes dhe nuk do ndáleni derisa të árríni atë që dëshíròni.

Peshqít Vizíoni i gjerë që do keni për jetën do ju ndíhmojë të kaloni çdo sfídë të vèshtírë që do ju dalë dhe do dhe ecni në rrugën e dùhur. Planetët do influencojnë pafùnd sektorin e ndjenjave për ju të dashurùarit. Nuk do keni për çfarë të qaheni sepse partneri do kùjdèset mjaft për ju. Fríka dhe hezítimi do iu pèngojë as juve që jeni vetëm për të gjetur dashùrinë. Hiqíni komplekset dhe lërèni veten të lirë.

Në planin financiar do trègòheni më të matur se kurrë. Buxhèti do jetë i mirë dhe ju do mùnd të bèni edhe ndonjë investim të vogël. Tek shèndèti do ndíkojë Mërkùri. Ai do iu mbròje, por dùhèt me patjetër të bènin kùjdès me ùshqímin e teprùar. Po nuk morët masa tani do keni pròblème më vonë. Në pùnë do keni vèshtírësi për t’u përqendrùar. Mos i drámatizoni gjërat párá kohe.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments