Saturday, June 3, 2023
HomeGenel"Prisni 18 shkurtin, dita qe ju mbush xhepat", behuni gati ne oren...

“Prisni 18 shkurtin, dita qe ju mbush xhepat”, behuni gati ne oren 8 prisni te ndodhe

Parashíkimi i yjeve për secilën shenjë duke filluar qe nga Dashi, Tregoni kùjdès në vendimet që do të mèrrni sepse çështjet që keni në këtë periudhë që është vërtet e mirë por nëse kuptojmë gábímet e së shkùarës dhe mòs t’I bëjmë. Në anën shpirtërore dùhèt të márrín disa vendime që kanë të bëjnë me Dash- Ujorë, Dash-luan, trègòni vëmendje maksimale.

Demi Kanë shumë mùndësi, sidomòs të 10-ditëshít të dytë. Do të mèrrèni me çështjet lígjore, sidomòs me çështje të pronave. Në çështje që kanë të bëjnë me anën ekonomíke ka ardhùr momenti që të shihni më tepër drejt interesave tuaja. Në anën shpirtërore vendimet që kanë të bëjnë me Shigjetarë dhe me Gaforrë kèrkohèt vëmendje, sepse mùnd të grínden për diçka. Një lídhje me Ujorë është koha për t’u stabilizuar tani.

Binjakët K.ujdes me çështjet lígjore! Nësë trègòheni me këmbë në tokë nuk do t’ju ndòdhë asgjë. Në lídhje me pùnën, kanë mùndësi për rritje në detyrë.Në çështjet shpirtërore lídhjet me Bricjapë dhe me Akrep është perfektja. Tregoni vëmendje me Vírgjëreshë sepse mùnd të gríndeni.

Gaforrja Janë shumë të rèndësishëm në fùshën e pùnës ndërsa në fùshën e dashùrisë dùhèt të jenë të kùjdèsshëm sepse mùnd të kenë shumë pròblème.Në lídhje me çështje që kanë të bëjnë me anën shpirtërore, pròblèmatíkat me Peshore dhe me Dash kèrkohèt vëmendje kurse me Bricjap është vet jeta. Kanë një ndíkim shumë të mirë pas datës 15, mùnd të stabilizohen dhe të árríjnë suksesín e tyre.

Luani Prisni diçka që lídhèt me dokumentacione, këtë javë mùnd të bèhèt diçka. Kanë një sháns shumë të madh në lídhje me çështje dokumentacioni për jashtë, lídhje me kòntráta pùne, në lídhje me vendime që do të márrín, janë vendime historíke për luanët sepse,

kanë v.uajtur shumë kohët e fùndít dhe dùket se në sipërfaqe po lùlëzojnë dhe do të árríjnë atje ku po kèrkojnë. Është një moment shumë pozítiv për ta, në çështjet shpirtërore lídhjet meUjorë dhe Peshore dùhèt pasur pak kùjdès sepse kanë shumë gjëra për të realizuar.

Vírgjëresha K.ujdes sepse atë që firmòs mùnd ta hùmbásësh, sepse do të bèhèt fjalë për një çështje kòntráte. Kjo javë në ákt është java e ofertave. Në çështjet shpirtërore lídhjet që kanë të bëjnë me Bricjap dhe me Peshk është idealja. Vëmendje do të bèni me shigjetarë.

Peshorja Do t’I jepni rèndësi ekonomisë këtë javë. Ju që keni pròblème me shtètin, për pasuri të paluajtshme është momenti tani që do të realizohen. Lidhjet me Luan, Dem të 10-ditëshít të parë kanë ndíkime shumë pozítive dhe vëmendje do të bèni me Peshk sepse është pak nevrík këto kohë.

Akrepi Janë drejt stabilizímit të pùnëve të tyre, këtë javë do të keni një pròblèm lígjorë, është momenti tani t’I zgjídhni gjërat. Në anën shpirtërore lídhjet me Dash dhe me Luan kèrkohèt vëmendje kurse me Bricjap është idealja.

Shigjetari Këtë javë kanë mùndësínë e rritjes së të ardhùrave sepse një sháns shumë të mirë që keni do ta realizoni ditën e enjte. Mùnd të realizoni edhe disa udhëtime të shkùrtra. Lidhje ideale me Peshk dhe Luan ndërsa me Dem trègòni kùjdès.

Bricjap Në dashùri jeni në dilemë. Kurse në anën e pùnës dhe të kárrierës janë në ngritjes dhe pse do të bëjnë ndrýshim pùne, prisni dhe pak dhe do të realizoni gjíthcka.Një çështje familjare pròblèmatíke, mòs u shqètësoni sepse do të shkòjë mbárë. Në çështjet që kanë të bëjnë me lídhjet që ju keni me Vírgjëreshë dhe me Dem dùken të mbára.

Ujori Kanë shánse të mëdhá përsa I përket kárrierës. Gjithashtu do të kenë mùndësi të stabilizojnë anën ekonomíke. Çështjet kanë të bëjnë me anën shpirtërore lídhje me Shigjetarë dhe gaforre dùken pothuajse pozítive. Idealja në stabilizímin e jetës së tyre është me Luan.

Peshqít Bëni kùjdès sot, sepse prisni një lájm për një dokumentacion por prisni dhe pak mòs u nxitoni. Në çështjet ekonomíke keni mùndësi për të stabilizuar pùnën tuaj. Në çështjet shpirtërore lídhjet me Bricjap dhe me Peshore dùken të mbára. Vëmendje dùhèt të bëjnë me Binjakë dhe Luan.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments