Monday, October 2, 2023
HomeGenelNga 28 e 31 janar nje lájm "tèrmèt" paráshikon gruaja angleze! Mos...

Nga 28 e 31 janar nje lájm “tèrmèt” paráshikon gruaja angleze! Mos e bèsoni po deshet

Sot per ju DASH, çdo gjë do váret nga mënyra sesi ju do veproni. Po u treguat liberalë më shumë nga sa dùhèt të tjerët do përfitojnë dhe mùnd t’iu rrëzojnë. Nëse keni një lídhje mòs e toleroni shumë atë që keni pranë sepse do vijë një ditë kur ai do ab.uzojë me bujarinë tuaj.

Më mirë ndáleni që tani sesa atëherë kur çdo gjë të ketë shkùar shumë lárg. Për beqáret nuk është dite me fat. Ne pùne sot do jete mùndësia e fùndít për te konkretizuar një projekt qe e doni shume. Edhe një nga ëndrrat tuaja do te realizohèt. Përfitoni sa me shume nga kjo dite! financat do jene më të kënaqshme dhe kjo fálë përkùjdèsit të treguar prèj kohësh. Ja që kur bèn pèrpjèkje árrín atë që do.

Demi Gjatë kësáj dite do bèni mirë të reflektoni më gjatë dhe të bráktisni disa zakone të këqíja. Keni për ta parë se shumë shpèjt gjërat kanë për të ndrýshuar për mirë. Nëse keni një lídhje mòs hídhni hapa të nxituara edhe pse mùnd t’iu pëlqejnë disa propozíme të partnerit.

- Advertisement -

Mùndohuni që të mòs lini pas dore as familjarët që do kenë nèvojë sepse dashùria në çift nuk është gjíthçka në jetë. Beqárët do e kèrkoni kudo dashùrinë, por as sot nuk do e gjèni. Në pùnë ka disa gjëra që ju nuk mùnd t’i toleroni dot. Bëjeni të ditur shqètësimin tuaj tek personat përkatës dhe të jeni të sígùrt që ata do ju kuptojnë. Financat mbájini nën kòntròll sepse çdo gábím i vogël do ju kushtojë shtrènjtë.

Binjakët Gjatë ditës së sotme do jeni shumë të butë dhe të gatshëm për t’ua plòtësuar dëshirat atyre që i doni aq shumë. Nëse keni një lídhje do jeni në kèrkim të paqes dhe qetësisë absolute. Personat e afër do ju ndíhmojnë më çfarë të mùnden që márrëdhënia me partnerin të ecë sa më mirë.

Edhe ju beqárët do kèrkoni vetëm qetësi dhe nuk do kèrkojnë angazhime. Sipas tyre ka kohë për çdo gjë dhe sot thjesht nuk është momenti për të hèdhùr hapa. Në pùnë nuk do ketë asgjë jashtë të zakonshmes. Vazhdoni projektin që keni nisur. Financat menaxhojini sipas nèvojave që keni dhe mòs krýeni absolutisht shpenzíme të nxituara. Po menduat për të ardhmen ajo do jetë më e ndriçuar.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj dite do jeni të përqendrùar në atë që keni për të bërë dhe çdo gjë do iu ecë vaj. Askush dhe asgjë nuk do mùndet t’iu pèngojë dot. Nëse keni një lídhje dùhèt të bèni plane për të ardhmen tuaj sepse ka disa çështje që nuk mùnd të presín më. Kushtojini edhe me shumë vëmendje partnerit. Nëse jeni beqárë kèrkojeni sot princin e kaltër sepse mùndësitë do jenë shumë të mira.

Në pùnë dùhèt të mbështesni një míkun tuaj. Nëse ai ka për të nënshkrùar një kòntrátë lexojeni edhe ju dhe ndíhmojeni për të márrë vendimin e dùhur pasi nesër ai do jetë mbështètja juaj më e madhe. Me financat bèni shumë kùjdès sepse ka rrezík që situata të jetë goxha e trazuar dhe dèlíkate. Nëse gaboni askush nuk do ju mbështesë më pas.

Luani Gjatë kësáj dite do pëlqeni intensitetin dhe nuk do preferoni të keni një jetë tërësisht të qetë. Do guxoni për gjëra të reja dhe do ja dilni mbánë. Nëse keni një lídhje qëndroni me këmbë në tokë, bèni ndonjë gjë interesante, por mòs besoni verbërisht tek ai që keni në krah në mënyrë që mòs zhgènjeheni më pas.

Nëse jeni beqárë dhe doni të kríjoni një lídhje të re mòs u nxitoni, njihuni më mirë me ata që do tákoni dhe pastaj hídhni hapa. Në pùnë do keni disa pèngesa të vogla, të cilat do i zgjídhni shpèjt. Ju keni aftësi të rregùlloni çdo pròblèm që ju dèl përpárá. Sektori i financave do jetë si zakonisht, por pas mesditës do fílloni një projekt të ri që mùnd ta pèrmírësoje ato jashtëzakonisht. Bëni durim.

Vírgjëresha Sot do ëndèrroni një ditë intensive dhe me risi, por nuk do keni shumë kohë të lirë. Gjithsesi disa zgjèdhje dùhen bërë patjetër. Nëse keni një lídhje ka mùndësi të realizoni disa projekte që keni menduar me partnerin tuaj, të cilat do e ndrýshojnë rrènjësisht jetën tuaj.

Edhe ju beqárët do keni shumë fat në dashùri dhe dùhèt ta shfrytëzoni ditën sa më shumë. Në pùnë planet për të ardhmen mùnd të kenë mùndësi të mira realizími. Me ndíhmën e kolegëve mùnd të konkretizohèt ndonjë prèj tyre dhe gëzími do ju pùshtojë shpirtin. Gjendja e financave nuk do jete e kèqe. Tashmë keni mësuar nga gábímet dhe do dini si të veproni në çdo moment.

Peshorja Nëse nuk i kùndèrshtoni gjíthë kohës të tjerët dhe trègòheni të logjíkshëm më çdo gjë, nuk kanë për t’iu ndòdhùr të paprítura sot. Nëse keni një lídhje dùhèt të ndrýshoni rutinën e jetës së pèrditshme. Vetëm ashtu márrëdhënia juaj do pèrmírësohèt dhe partneri nuk do i hèdhë sytë díku tjetër.

Nëse jeni vetëm mendojini mirë mùndësitë që ju dalin párá dhe shqyrtojeni secilën me kùjdès. Në pùnë nuk dùhèt të bèni asgjë pa u menduar mirë. Nëse keni nèvojë për ndíhmë kèrkojani një míku. Shprèhini opinionet tuaja dhe reagoni nëse s’jeni dakord me një vendim. Për financat do jeni të ndërgjegjshëm dhe do dini të bèni kufizímet e dùhura.

Akrepi Sot do bèni mirë të dëgjoni intuitën sepse ajo nuk do ju çojë në rrugë të gabuar. Jeta sentimentale po pèrmírësohèt dita ditës për ju që keni një lídhje. Do doni të qëndroni çdo çást pranë atij që doni dhe nuk do keni shumë kohë për të tákuar me miqtë.

Mos e fájësoni veten sepse dashùria të pùshton dhe nuk mùnd t’i lárgohesh. Më mirë flisni me ta në telefon dhe do ju kuptojnë. Nëse jeni beqárë më mirë bèni durim edhe disa ditë. Në pùne do keni shumë konkurrèncë, por fati do jetë në anën tuaj. Do i habisni të gjíthë edhe me këmbèngùljen. Në planin financiar keni për t’u përballur me vèshtírësi dhe në disa momente do ju dùket çdo gjë e pamùndur për të ndrýshuar. Dijeni se shpesa nuk dùhèt hùmbur asnjëherë.

Shigjetari Sot do keni më shumë dëshirë për t’u kùjdèsur për veten dhe do jeni të kùjdèsshëm me detajet e vogla të jetës. Nëse keni një lídhje do jeni më të gatshëm për të análizuar çdo gjë që ju ka ndòdhùr deri më sot dhe do vèndòsni disa píka mbi “i”.

Ju beqárët do keni shumë aspirata dhe nuk do ju bíen në sy personat që do iu joshin. Vetëm dijeni që e nesërmja ka për të qenë më e vèshtírë. Në pùnë do jeni shumë análitíkë dhe do dini si të hídhni çdo lloj hapi. Nuk do bèni gábíme dhe gjërat do ju ecën mirë. Buxhèti do jetë goxha më i mirë, por ju dùhèt të jeni të kùjdèsshëm me çdo hap.

Bricjapi Marsi do ju bëjë më energjíkë, por në disa momente thèllë brènda vetes do keni dýshime për veten. Nëse keni një lídhje partneri mùnd t’iu bëjë një propozím të paprítur. Mendojini mirë gjërat párá se të jepni përgjígje. Për ju beqárët nuk do ndòdhë ndonjë gjë e jashtëzakonshme.

Vizíta e një familjari që se keni parë prèj kohësh do ju kthejë në të shkùarën dhe do ju japë shpresë për të realizuar disa nga ëndrrat tuaja. Në pùnë mendojini mirë rrezíqet nëse do ju dùhèt të mèrrni një vendim. Pranoni edhe këshilla. Buxhèti nuk do jetë i shkëlqyer, megjíthatë mòs kini fare mèrak sepse familjarët do ju mbështesín fòrt. Në mbrëmje do jeni më të qetë.

Ujori Hëna dhe Urani do ju bëjnë dinamíkë dhe shumë të sígùrt në vetvete. Asgjë e kèqe nuk do ju ndòdhë për asnjë moment sepse përherë do dini si të veproni. Nëse keni një lídhje do bèni gjëra të veçánta për partnerin dhe ai do ndihèt mirë. Ju beqárët nuk dùhèt të nxitoheni. Merrni kohën e dùhur për të reflektuar mbi të ardhmen e jetës suaj. Në pùnë do keni shumë energjí.

Merruni fíllimisht me ato që janë më të rèndësishme e më pas me të tjerët Iniciativa juaj nuk do të shuhèt asnjë çást prandáj përgatituni të mèrrni komplimente nga kolegët apo shefat tuaj. Me financat nuk do dini si të silleni dhe shpesh keni për të bërë gábíme të pafálshme. Po nuk e shtrënguat rripin tani që është momenti më vonë do e keni më të vèshtírë.

Peshqít Mërkùri do ju ndíhmojë t’iu shkòni deri në fùnd gjërave gjatë kësáj dite dhe do ja dilni mbánë me shumë sukses. Nuk do i lini asgjë rastësisë. Për ju që keni një lídhje gjíthçka do shkòjë mirë dhe do i zgjídhni edhe disa çështje të mbètura pèzùll. Ju beqárët, nëse doni të gjèni dashùrinë, shprèheni këtë dhe mòs hezítoni të mèrrni iniciativa.

Duhèt të jeni më të hapur me shoqërinë dhe t’i lini ata t’ju ndíhmojnë kur keni nèvojë. Në pùnë dùhèt të jeni më tolerantë në mënyrë që márrëdhëniet me kolegët të rregùllohen. Në planin financiar Hëna do ju bëjë páráshíkues të mirë dhe do mèrrni masat e dùhura párá se të shpenzoni. Nuk do keni më ánkthin e díkurshëm.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments