Një telèfonátë ose lájm nga díkush që ju sjèll fat do t’ju bèfasojë fùqíshëm – MEDIA NEWS
Genel

Një telèfonátë ose lájm nga díkush që ju sjèll fat do t’ju bèfasojë fùqíshëm

E dini qe ky Gusht deri me tani na ka sjèlle shume ngrohtesi dhe lájme te mira dhe duhet ta pranojme se po háp nje horizont ku jeta e shume prèj nesh do permíresohet. A dòni te dini se kujt i vjèn nje lájm nga jashte qe do tua ndrýshoje jeten fare?

Per Dashin, Një telefonatë ose lájm nga díkush që nuk e keni parë prèj muajsh do t’ju bèfasojë veçánërisht kur të dëgjoni lájmet që do t’ju përcjellin. Keni shumë pùnë për të bërë, por kjo nuk dùhèt t’ju pèngojë të mèrrèni me çështje të rèndësishme edhe në jetën tuaj personale.

Edhe Demi, Me energjínë tuaj që lùhatet në mënyrë drámatíke gjatë ditës, do të jetë e vèshtírë të bèni plane të fòrta. Në një moment do të ndiheni híperáktiv, më pas do të ndiheni shumë të lòdhùr. Një rregùlll i ri në vendin e pùnës po ju shkákton shumë pakënaqësi.

Kurse Binjakët, Vazhdoni të mendoni pozítivisht. Ka çdo sháns që të árríni márrëveshjet që po përpiqeni të bèni në këtë moment. Thjesht përqendrohuni në fshèhjen e çdo pasígùrie nga të tjerët dhe páráqísni një fytyrë të sígùrt dhe profesionale.

Gaforrja, Sfidat e páráqítura në fùshën të biznesit duan kohë për t’u kapërcýer, por ato nuk janë të pamùndura. Vazhdoni t’i kujtoni vetes se këto lloj pròblèmesh ndërtojnë kárákterin. Jini pozítiv dhe mòs lejoni që këto gjëra të mùndin vùllnetin tuaj.

Ju Luanim Do të habiteni kur të dëgjoni se díkush po ngùrron t’ju kèrkojë një favor. Ata kanë qenë të shqètësuar për reagimin tuaj dhe mùnd t’ju dùhèt t’u sígùroni atyre se nuk do ta rèfùzoni atë kèrkesë në asnjë mënyrë.

Sa per ju Vírgjèresha, Kur diskutoni për párátë, politíkën apo fènë, jini të kùjdèsshëm për atë që thoni. Díkush mùnd të dalë në përfùndimin e gábuar përpárá se t’ju dëgjojë dhe kjo mùnd të çojë në një debát të ashpèr.

Peshorja, Duhèt të përfùndoni disa márrëveshje përpárá se të vèndòsni të shijoni një fùndjavë lárg me miqtë. Mund t’ju dùhèt të rezervoni një kùjdèstar fèmíjësh ose kùjdèstar qènsh, në këtë rast mòs i lini të gjítha për minutën e fùndít.

Kèshille Akrepi, Po bèni më të mirën për ta mbájtur familjen tuaj në gjèndje të mirë financiare. Ju po pyesni veten nëse një buxhèt i kríjuar së fùndmi do të jetë i mjaftueshëm për të përmbùshur nèvojat e të gjíthëve. Një surprizè e këndshme mùnd të vijë në formën e një shume párásh.

Shigjetari, Një bisedë me díkë që nuk e keni tákuar më parë do të shkòjë më mirë se sa prítej. Ju mùnd të keni menduar se ky person ishte antipatík, por keni gábuar. Pra, nuk do të jetë e nèvojshme të trílloni detaje për t’i bërë përshtýpje.

Bricjapi, Një sasi párásh do të vihèt në dispozícionin tuaj për të bërë disa kèrkime që mendohèt se do të jenë të dobishme për komunitetin tuaj. Do të kënaqeni dùke u përfshirë në këtë projekt të rèndësishëm. Keni disa vendime të vèshtíra për të márrë.

Ujori, Kërkesat e jashtme vèshtírë se mùnd të ínjòrohen kur kolegët, fqínjët dhe miqtë po bëjnë prèsion për të tèrhèqur vëmendjen tuaj.

Anëtarët e familjes që kanë nèvojë për ju ka të ngjárë të ndihen síkur nuk janë aq të rèndësishëm, gjë që nuk është e vërtetë. Thjesht e keni të vèshtírë të përshtatni gjíthçka në ditën tuaj. Mund të jetë e nèvojshme të tèrhíqeni nga angazhimet sòcíale.

Dhe sa per Peshqít, Ju gjíthmonë mùnd të thoni jo kur shefi ose një koleg i vjetër ju kèrkon një favor që do të thotë të híqni dorë nga një pjesë e kohës tuaj të lirë për kárrierën tuaj. Gatishmëria juaj për të ndíhmuar pa hezítim do të vazhdojë për një kohë të gjatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button