Saturday, December 2, 2023
HomeGenel"U bíe Bíngòja dhe Askush nuk i Ndál...", Hòroskòpi BEKON me shume...

“U bíe Bíngòja dhe Askush nuk i Ndál…”, Hòroskòpi BEKON me shume Pasuri 7 Shenjat

Dashi Qielli sot do jetë gri dhe rrezet e díellit do e kenë të vèshtírë të depërtojnë. Probleme serioze nuk príten, por as ndonjë emocion i madh. Ju të dashurùarit do keni një ditë ndrýshe nga sa e prisnit. Partneri do ju mbùshë me dhùrata. Dashuria e tij për ju e kalon çdo kufi kështu që edhe ju dùhèt të silleni mirë dhe t’i përkushtoheni më tepër.

Nëse jeni beqárë do bèni çdo gjë që të jetë e mùndur me qellim që ta bèni për vete atë që pëlqeni. Në pùnë do fílloni të tèstoni disa ide që keni në kokë dhe rezùltatet që do árríni do ju bëjnë të ndiheni më krènarë për veten. Në planin financiar nuk keni për të pasur aspak trònditje sepse gjíthmonë do reflektoni párá se të hídhni hapa.

Demi Dielli do favorizojë reflektimin dhe maturinë gjatë kësáj dite. Do rifitoni edhe besimin në vetvete. Për ju të dashurùarit kjo e sotmja do jetë pozítive. Nuk do konflíktoheni më për asgjë me atë që keni në krah, përkundrazí do mùndoheni si ta bèni sa më të bukur çdo moment.

- Advertisement -

Nuk dùhèt t’iu besoni të gjíthë personave që do iu joshin sepse disa nuk janë aspak të vërtetë. Në planin profesional do bèni më të mirën për të árrítur atë që dëshíròni. Vërtet do bèni shumë kolegë xhelòze dhe do keni konkurrèntë të fòrtë, por do ja dilni me sukses. Reflektim dhe durimi do jenë píkat tuaja të fòrta. Financat do jenë tej mase të stabilizuara. Shfrytëzoni rastin për të shlyer disa bòrxhe të vjetra.

Binjakët Dita e sotme nuk ka për të qenë shumë e mirë dhe gjíthë kohës do ju mungojë besimi tek vetja. Për ju të dashurùarit mëngjesi do fíllojë me vrùll e me debáte të zjárrta. Të dy palët do jeni kokëfòrtë dhe për asgjë në botë nuk do hapni rrugë. Ju beqárët dùhèt t’iu besoni pak më shumë miqve që do iu prezantojnë me disa persona sepse ata ju duan vetëm të mirën.

Në pùnë do jetë Jupiteri që do ju mbështesë fòrt dhe do ju ndriçojë mendimet. Ka mùndësi që ju të árríni edhe më lárt nga sa e kishít menduar. Mùnd t’iu bèhèt edhe një propozím intrigues që nuk dùhèt hùmbur. Në planin financiar, po u treguat vigjílentë dhe po përfituat nga mbështètja e yjeve gjèndja do ju pèrmírësohèt tej mase.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj dite do jeni gjíthë kohës në lèvízje dhe do bèni të pamùndurën për ta bërë çdo gjë të ecë sa më mirë. Në ákt kjo mënyrë jetese edhe mùnd t’iu lòdhë. Për ju që jeni në një lídhje kjo do jetë një ditë e mbùshur me momente të lumtura.

Marrëdhënia në çift do intensifíkohèt akòma më tepër dhe shpesh do ndiheni si mbi re. Nëse jeni beqárë dùhèt të bèni pak më shumë pèrpjèkje për ta gjetur dashùrinë. Në pùnë do vlerësoheni mjaft për çdo gjë që keni bërë. Edhe disa kolegë konkurrèntë do i respektojnë zgjèdhjet që keni bërë. Në planin financiar do keni shumë fat. Edhe nëse vèndòsín lòtari do fitoni shuma të konsiderueshme e do ndiheni më mirë.

Luani Urani do bëjë të pamùndurën t’u mbròjë nga pròblèmet gjatë kësáj dite, por edhe ju dùhèt të bèni pjesën tuaj. Nëse keni një lídhje mùndohuni të mòs trègòheni për asnjë moment agresivë me partnerin tuaj sot sepse do keni pròblème të mëdhá me njeri-tjetrin.

Qetësia do jetë e çmuar. Ju beqárët nuk do e keni mendjen për të kríjuar një lídhje serioze, por një person që do tákoni rastësisht do iu bëjë të ndrýshoni mendim. Në pùnë do rrethoheni nga miq të mirë që do ju ndíhmojnë t’i kaloni sfídat dhe të árríni më të mirën. Problemet financiare do zgjídhen më shpèjt nga sa kishít menduar kështu që do mùnd të mèrrni frymë lirisht.

Vírgjëresha Sot príten të mèrrèn vendime shumë të rèndësishme. Reflektoni me shumë kùjdès sepse këto vendime do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhmen. Nëse keni një lídhje mùndohuni të jeni sa më të hapur dhe báshkëpùnues me partnerin.

Po të shtoni edhe më tepër do.zat e humorit çdo gjë ka për të ecur edhe më mirë. Ju beqárët nuk do i dëgjoni këshillat e miqve dhe mùnd të bèni gábíme të pafálshme. Në pùnë, Jupiteri do ju bëjë më ambiciozè, megjíthatë për të ndërmárrë hapa gjígande më mirë të prisni edhe pak kohë. Propozímet që do ju bèhen dùhèt t’i mendoni me kùjdès. Gjendja e financave ka për të qenë goxha e mirë.

Peshorja Ka mùndësi që gjatë kësáj dite të fílloni të bèni shumë gjëra njëherësh, por pa përfùnduar si dùhèt asnjërën. Nëse jeni në një lídhje kjo e sotmja nuk ka për të qenë një ditë shumë e qetë. Herë pas here situata mùnd të dalë edhe jashtë kòntròllit dhe vèshtírë se do gjèni qetësi.

Ju beqárët do jenë tej mase joshës dhe do árríni ta bèni për vete cilindo që do pëlqejnë. Punën askush nuk do ua shajë sepse dini gjíthmonë si të veproni për të bërë më të mirën. Gjithsesi mùndohuni të jeni realistë dhe mòs ju besoni shumë premtimeve të disa kolegëve. Në planin financiar keni për të qenë me fat dhe kjo do ju ndíhmojë ta kaloni situatën e vèshtírë në të cilën kishít rënë.

Akrepi Jo çdo gjë do shkòjë ashtu si ju e kishít menduar gjatë kësáj dite. Në ákt po ta mendosh mirë perfeksioni nuk mùnd të ekzístojë në këtë botë. Ju që keni një lídhje do kaloni një dite të mbùshur me emocione të fòrta, por ato do jenë si pozítive ashtu edhe nègátive.

Ju beqárët do jene specialistë të joshjes dhe flírtimit kështu që do bèni për vete persona të shumtë. Për ju do fíllojë një tjetër jetë. Në pùnë do ndiheni shpesh të bllokuar dhe pavárësisht se do doni të hídhni hapa párá nuk do mùndeni dot. Për financat këshillohuni sa më parë me specialistët sepse vete nuk do mùnd ta mbáni dot situatën nën kòntròll.

Shigjetari Hëna do ju bëjë shumë më të vèndòsur sot. Do jeni edhe më të motivuar dhe nuk do ndáleni përpárá sfídave që do ju dalin. Ju që jeni në një lídhje do i shtoni dozat e fantazísë dhe do jeni të gatshëm të bèni çdo gjë që ambíenti të jetë përherë i ngrohtë. Idetë origjínale dhe ngrohtësia që do ofroni do e bindin edhe më shumë partnerin se ka bërë mirë që ju ka zgjèdhùr.

Ju beqárët dùhèt t’i mèrrni gjërat me shumë qetësi, por nga ana tjetër nuk dùhèt të keni fríkë të hídhni hapa. Në pùnë do ndiheni shpesh si të bllokuar, por nuk do dòrèzoheni. Mesazhèt që do iu japin kolegët dùhèt t’i dëgjoni me kùjdès. Shpenzímet krýejini të mirëmenduara që të mòs keni pròblème më pas.

Bricjapi Gjërat nuk do ju ecin shumë mirë gjatë kësáj dite dhe në disa momente mùnd të gjèndeni në situata vërtet të vèshtíra. Komuníkimi do lërë për të dëshirùar. Për ju që keni një lídhje dita do jetë shumë e paqëndrueshme për të gjíthë ju që jeni në një lídhje.

Shpesh do keni mendime tërësisht ndrýshe nga partneri dhe nuk do pranoni për asgjë çást të hapni rrugë. Ju beqárët dùhèt të njiheni mirë me disa persona párá se të hídhni hapa sepse në të kùndèrt mùnd të lèndoheni. Në pùnë mòs u mùndoni gjíthë kohës si të ndíhmoni kolegët t’ia dalin mbánë sepse keni për të mbètur mbrapa vetë. Shpenzímet bëjini të mirëmenduara dhe nuk keni për të pasur trònditje financiare.

Ujori Arsyetimi nuk do jetë píka juaj e fòrtë sot. Hëna dhe Plutoni shpesh do ju bëjnë të palogjíkshëm. Nëse keni një lídhje mùndohuni të jeni më të përgjegjshëm dhe t’i kèrkoni fálje atij që keni në krah për gábímet që keni bërë. Marrëdhënia mes jush do ketë më shumë pèrmírësime edhe nga sa vetë keni menduar.

Ju beqárët do kenë tákime vendimtare të cilat do ua ndrýshojnë jetën përgjíthmonë. Në pùnë strèsi do ju pùshtojë gjíthë kohës dhe nuk do e keni shumë të lehtë të përmbùshni objektivat që iu janë dhënë. Sido që të jenë financat tuaja sot është mirë të mòs rrezíkoni dùke shpenzuar pafùnd.

Peshqít Gjatë kësáj dite do jeni me humor shumë të mirë dhe do dini ta kòntròlloni veten në çdo moment. Për ju që keni një lídhje dita do jetë mjaft e favorshme për të rregùlluar njëherë e mirë pròblèmet që keni pasur në çift. Për shumë gjera do reflektoni me më shumë kùjdès dhe do kuptoni gábímet e mëdhá.

Ju beqáret do jeni pafùnd impùlsive dhe ka rrezík që pjesa më e madhe të gabojë në zgjèdhjen e partnerit. Në pùnë nuk do keni aspak dëshirë të mèrrèni me projektet që keni nisur dhe do dëshíròni të pushoni shpesh. Kritíkat mùnd t’iu bëjnë edhe pak agresivë. Buxhèti do dòbèsohèt goxha për shkák të shpenzímeve të pamenduara që do krýeni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments