Monday, October 2, 2023
HomeGenel"Víshni këto rroba sot pas orës 18:00..."/ Mèri sa dha dètaje si...

“Víshni këto rroba sot pas orës 18:00…”/ Mèri sa dha dètaje si të afròni FATIN dhe të bèni Bíngo për Vitin e rí

Per ty i dashur DASH, Jupiteri do jetë ogur i mirë në jetën tuaj. Ai do iu bëjë më optimistë dhe do ju ndíhmojë ta vlerësoni më shumë veten. Ju të dashurùarit do gjèni lumturinë e kèrkuar dhe së báshkù me partnerin tuaj të dashur do zbùloni emocione të reja. Bashkëpùnimi dhe mirëkuptimi do të rriten. Ju beqárët do tèrhíqeni mjaft nga díkush, por dùhèt të mòs nguteni. Mendohuni mirë dhe qártësohuni njëherë me veten párá se të hídhni hapa.

Në pùnë do i árríni të gjítha objektivat edhe pse në disa raste do gjèndeni në vèshtírësi të mëdhá. Nuk do ju mungojë guximi dhe besimi në vetvete. Për buxhètin kùjdèsuni më shumë dhe fílloni të hiqni disa lek mënjanë sepse do iu dùhen.

Sa per Demín, Gjatë kësáj dite nuk do e keni vízíonin shumë të qártë dhe nuk do e keni të lehtë të zgjídhni rrugën që dùhèt të ndiqni. Për ju të dashurùarit nuk do ndòdhe ndonjë gjë e veçántë. Përgjíthësisht do mbizòtërojë një klimë e qetë dhe hármoníke.

- Advertisement -

Në fákt kishít nèvojë për pak relaks. Ju beqárët do tákoni dashùrinë dhe do bráktisín miqtë. Kujdes sepse do ua keni nèvojën, por do jetë vonë për ta pèrmírësuar situatën. Përfitoni nga kjo ditë për të dale dhe për t’u argëtuar. Në pùnë do jeni disi më kreativë dhe do dini t’i joshni edhe kolegët që mendoni se mùnd t’iu ndíhmojnë. Do ndërmèrrni përgjegjësi të reja dhe do ja dilni mbánë. Financat do jenë pozítive. Mos u mèrakosni për párátë që do shpenzoni sepse buxhèti do pèrmírësohèt.

Te miret Binjake, Mërkùri do ju bëjë paksa impùlsivë gjatë kësáj dite dhe mùnd të hídhni disa hapa të gabuara. Do i kèqkuptoni disa situata dhe mùnd të gaboni. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të flisni më tepër me partnerin dhe dëshirat që keni do ju bèhen realitet.

Komuníkimi është baza e një márrëdhënieje. Ju beqárët nuk dùhèt të qëndroni në vend dùke prítur që dashùria të vijë tek ju. Shkoni ju tek ajo. Në pùnë do hezítoni për të hèdhùr hapa sepse nuk do ndiheni plòtësisht të sígùrt. Nuk do mungojë as ndonjë kritíkë nga shefat që do ju bëjnë të ndiheni pak kèq. Falë mbështètjes së planetëve mùnd t’i lejoni vetes disa shpenzíme më të mëdhá. Situata financiare do vijë dùke u pèrmírësuar.

- Advertisement -

Gaforre, Gjatë kësáj dite do dini të përshtateni me çdo situatë dhe në përgjíthësi do kaloni një ditë mjaft të këndshme. Ju të dashurùarit do keni momente plòt ngjyra dhe do përjètoni emocione të fòrta. Nëse nuk jeni martuar fílloni të bèni plane.

Për ju beqárët do jetë ditë e mrekùllueshme. Do dilni e do argëtohen shumë me miqtë dhe do njihni një person shumë të veçántë. Mos e lini t’iu íkë nga duart. Në pùnë do ju dalin të paprítura të pakëndshme që do ua turbùllojnë çdo gjë. Nuk keni për të árrítur dot atë që dëshíròni. Kujdes me financat. Ato nuk do jenë të mira dhe nuk dùhèt të gaboni dùke bërë shpenzíme pa kufij.

Ju te ndèruar Luane, Gjatë gjíthë kësáj dite Hëna do ju bëjë me humor të mirë dhe do i mèrrni gjërat me pozítivitet. Nëse keni një lídhje do kaloni një ditë të mrekùllueshme. Romanca do tròkasë ne portën tuaj pasi jeni shumë kùreshtarë dhe do eksploroni gjëra të reja. Ju beqárët do keni surpriza në jetën tuaj sentimentale. Lërèni veten të lirë dhe trègòhuni më të hapur.

Nëse jeni në një pùnë që gjíthë kohës kontáktoni me publík, sot do kaloni edhe ndonjë situatë të vèshtírë. Do ju dùhèt të mùndoheni pak për t’i bindur ata. Financat do fíllojnë të rriten, por ju nuk dùhèt ta bèni shume publíke këtë gjë sepse ata që ju rrethojnë mùnd të përfitojnë.

Vírgjëreshe te dashur, Nèptuni do përballet me Hënën sot dhe do jeni shumë ëndèrrimtarë. Do i shihni gjërat në një mënyrë ndrýshe dhe lárg realitetit. Nëse keni një lídhje mòs e izoloni veten dhe shprèhini më shumë ndjenjat që keni për partnerin. Në këtë mënyrë edhe ai do e kuptojë më mirë sesa e doni. Do ndiheni edhe vetë të çlirùara. Ju beqárët do hapni një faqe të re në jetën tuaj dhe dashùria do lùlëzojë.

Në pùnë, mënyra juaj e veçántë për të rregùlluar çdo çështje do ju ndíhmojë të dilni nga qoshsokaqet ku jeni fùtur. Do jeni më progmatíkë dhe më origjínalë. Gjendja financiare nuk do jetë aspak e mirë. Kujdes, kùjdès dhe vetëm kùjdès! Mendohuni mirë párá se të bèni ndonjë shpenzím sado i vogël të jetë.

Peshore, Gjatë gjíthë kësáj dite do keni ide brilante dhe do mbèteni realistë si më parë. Çdo gjë ka për t’iu ecur më së miri. Lumturia që do ndíeni ju të dashurùarit do ju bëjë që të jeni të qeshur gjatë gjíthë kohës. Sensualiteti, butësia dhe báshkëpùnimi do të mbizòtërojnë në jetën tuaj. Për ju beqárët príten dashùri të mëdhá, madje më të mëdhá sa mùnd ta kishít menduar. Shfrytëzojeni çdo minutë.

Në pùnë do ju lindin disa ide të reja sesi të árríni atje ku e keni planifíkuar. Me maturi dhe këmbèngùlje keni për t’ia dalë mbánë. Sipas Dritare.net, planetët do ndíkojnë direkt në financat tuaja sot. Ato nuk do jenë shumë të mira, por dhe nuk dùhèt të qaheni pasi ka edhe me kèq se ju.

Edhe per ju Akrepe, edhe pse do jeni optimistë gjatë kësáj dite dùhèt të trègòheni edhe pak më të kùjdèsshëm me hapat që do hídhni. Mos u nxitoni për asgjë. Ju të dashurùarit dùhèt të trègòheni të matur. Do keni kèqkuptime me partnerin dhe debáte prandáj mirë është të jeni më diplomatë dhe të kùjdèsshëm.

Zgjídhni fjalët e dùhura për të kèrkuar diçka. Ju beqárët do kèrkoni më shumë se kurrë një lídhje të qëndrueshme, por sot nuk do keni fat. Në pùnë gjërat nuk do rrjèdhin ashtu si i kishít ëndèrrùar dhe kjo do ua shtojë ánkthin. Gjithsesi po bëtë durim dhe po nuk u nxituat për asgjë situata edhe mùnd të rregùllohèt shpèjt. Financat nuk do jenë të mira. Nëse ju dùhèt të bèni shpenzíme, trègòhuni të kùjdèsshëm.

Shigjetar, ka rrezík të mòs árríni dot ta frènoni veten tuaj sot dhe të fùteni në pròblème. Edhe mendimet do i keni të paqëndrueshme. Nëse keni një lídhje do mbizòtërojë tènsíoni dhe do ketë debáte. Gjithsesi kjo nuk dùhèt t’iu pèngojë të thoni me zè të lárte ato që mendoni. Ju beqárët dùhèt të përgatiteni për një dashùri shumë të bukur. Do kaloni një ditë goxha romantíke. Në pùnë nuk do jeni mjaftueshëm të ndërgjegjshëm për situatën në të cilën ndòdheni.

Mùndet të kapeni për gjëra elementare me kolegët dhe do ju dùket síkur ua kanë ata fájin. Me financat do keni fat dhe ato do fíllojnë të rriten pak nga pak. Përgatisni ndonjë udhëtim të shkùrtër sepse të gjítha kushtèt do i keni.

Bricjape ta dini se, sot do keni tendencë ta shihni çdo gjë me ekzagjerim dhe kjo mùnd të sjellë disa pásoja. Nëse keni një lídhje mòs kèrkoni nga tjetri gjëra ekstreme dhe në disa momente mòs e teproni me xhelòzínë pasi do digjèni. Më e mira është ta mèrrni çdo gjë shtrùar.

Ju beqárët do bindeni lehtësisht nga disa miq dhe do nisi të joshni disa persona njëherësh pa u interesuar shumë se kush janë ata në të vërtetë. Keni për të bërë gábíme të njëpasnjëshme. Në pùnë nuk do rreshtin vèshtírësitë aq sa ndonjëherë do mendoni të bráktisni gjíthçka. Financat do jenë disi më të qëndrueshme.

Ujor edhe ju, do keni shumë vùllnet gjatë kësáj dite dhe për ju asgjë nuk do jetë e pamùndur. Marrëdhënia me ata që keni pranë do jetë e jashtëzakonshme. Ndíkimi i Diellit do jetë shumë pozítiv dhe do sjellë hármoninë në lídhjen që keni kríjuar.

Jeta juaj ka për të qenë e lármishme dhe do argëtoheni mjaft. Për ju beqárët i njëjti planet do iu nxitë të bèni çmènduri. Kujdes mòs e teproni me asgjë sepse mùnd të pendoheni më vonë. Në pùnë dùhèt patjetër t’i ngjítni shkallët një e nga një pasi po nxituar do rrëzoheni e do vríteni. Fati nuk do jetë në anën tuaj në planin financiar. Do keni disa trònditje kështu që mèrrni masat e dùhura pa qenë vonë.

Peshq, sído që t’iu vijnë gjërat gjatë kësáj dite mùndohuni të mòs e mbivlerësoni veten dhe të mòs trègòheni mendjemëdhenj. Për ju të dashurùarit prítet të vijë një ditë shumë premtuese. Fati do ju ndíhmojë dhe mjedisi do jetë mjaft hármoník. Përfitoni sa më të mùndeni. Nëse zèmra juaj është ende e lirë do keni mùndësi të tákoni dashùrinë që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Në pùnë asgjë nuk ka për të shkùar si e kishít menduar.

Mos u sfòrconi kòt, por mèrrini gjërat si t’iu vijnë. Mùnd të keni edhe vonesa dhe do mèrrni disa kritíka nga shefat. Në planin financiar nuk do keni shumë fat, por as surpriza të këqíja. Mùndohuni të menaxhoni mirë buxhètin tuaj dhe mòs bèni shpenzíme márramendëse.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments