Friday, September 29, 2023
HomeGenelE Fùndit/ Luizí i thote Lámtumire…kjo nuk prítej te ndòdhte kete BBV

E Fùndit/ Luizí i thote Lámtumire…kjo nuk prítej te ndòdhte kete BBV

Që prèj nisjes së “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli është konsiderùar si fituesi i çmímit të madh prèj 100 mijë eùrosh. Këngëtari ka árrítur të fitojë zèmrat e të gjíthë shqíptarëve brènda dhe jashtë vendit me kárákterin dhe lojën e tij brènda shtëpisë së famshme.

Artisti i cili prèj vitesh është lárguar nga skena, më parë ka pasur një kárrierë të suksesshme në muzíkë dùke márrë pjesë në festivalet më të rèndësishme, siç është dhe përfaqësimi i tij në “Eurovision 2006” me këngën “Zjarr e Ftohtë” e cila po dëgjohèt ende edhe sot.

- Advertisement -

Mirëpo dùket se pas mbárimit të spektáklit, Luizín e pret nje sukses i madh në klubet e natës ku momentalisht po ofrohen shifra të mëdhá párásh që artisti të performojë.

Në lídhje me këtë gjë ka folur dhe menaxheri i njohur i klubeve të natës Xhani Demíka, i cili tha se deri më tani shifrat për një performancë të Luizít kanë shkùar deri në 10 mijë eùro.

- Advertisement -

“Luizí do të kèrkohèt shumë nga klubet e natës dhe lùfta do të jetë se kush do ta márr i pari, unë kam márrëdhënie të afërta me familjarët dhe miqtë e tij të ngushtë, shifrën e di, një diskutim që është bërë dhe ofrùar, shifrat kanë fílluar me pesë (mijë), me 7 dhe kanë árrítur në 10-të sepse është bërë si ankand dhe deri tani ka árrítur deri në 10-të, por ende nuk dihèt deri të përfùndojë Big Brother”, ka thënë Demíka.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments