Muaji Nentor do trokase plot me pára/ Këto janë 3 shènjat që do i rrise me pásurí ky muaj

Dëgjojeni ze.mrën njerez te shenjes se Dashit, gjatë kësáj dite sepse ajo nuk do ju çojë asnjëherë në rrugë të gabuar përkundrazí do ua zbukurojë çdo moment. Do jete Mërkùri ai qe do ndíkoje më pozítivisht në jetën tuaj në çift. Do komuníkoni më shumë me njëri-tjetrin dhe çdo gjë do shkòjë ashtu si dùhèt. Ju beqárët nuk do e dini as vetë shumë mirë se çfarë do doni të bèni.

Nuk do keni tákime, kështu që shfrytëzojeni kohën për të reflektuar. Në pùne nuk dùhèt të bèni më shumë sesa iu kèrkohèt sepse do lòdheni. Díkush do iu japë një këshillë shumë të vyer për financat. Tregohuni të kùjdèsshëm dhe të matur me to.

Demi Sot do reflektoni gjatë dhe do vèndòsni të bèni disa ndrýshime të ecurisë së jetës vetëm që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Dashuria do shkòje për mrekùlli. Nëse keni një lídhje jeta juaj do jetë e qetë dhe sensuale, ndërsa ju beqárët do keni një tákim shumë të këndshëm.

Ku.jdes nga Jupiteri dhe Saturni të cilët mùnd t’iu bëjnë më naívë dhe më tepër romantíkë sesa dùhèt. Mos ëndèrroni shumë, por trègòhuni realistë. Në pùnë dùhèt të báshkëpùnoni me shumë me të tjerët që t’ia dilni. Edhe síkur disa të jenë mendjemëdhenj, mòs ua vini shumë veshin, por ecni përpárá. Në planin financiar nuk do keni pròblème. Tregohuni pak më të matur dhe çdo gjë do shkòjë për mrekùlli.

Binjakët Nëse kohët e fùndít jeni përballur me zhgènjime, sot situata do jetë e njëjtë dhe do jeni të mërzítur. Nëse jeni në një lídhje, jeta juaj do jetë e tènsíonuar. Do mùndoheni të impononi mendimet tuaja për gjíthçka dhe kjo nuk do i pëlqejë partnerit tuaj.

Ndr yshoni táktíke sepse do keni pròblème më të mëdhá. Ju beqárët do jeni shumë joshës, por përsëri nuk do keni më shumë sesa një aventurë. Edhe në planin profesional do jetë një dite e zakonshme. Po nuk u treguat më luftarake do mbèteni shumë mbrapa. Për sa iu përket financave, nuk dùhèt të mèrrni sot asnjë vendim të rèndësishëm. Qëndroni më vigjílentë se më pare dhe keni për ta parë që gjèndja do mbètet e mirë.

Gaforrja Gjatë gjíthë kësáj dite gjërat do ju ecin mirë fálë Merkùrit. Në çdo moment do kaloni çáste të këndshme. Jeta juaj në çift do jetë hármoníke fálë mbështètjes së Venusit. Ky planet do të rizgjojë sensualitetin dhe do iu ndíhmojë të vèndòsni dialog me njeri-tjetrin.

Ju beqárët do jeni më të hapur për të njohur persona të rinj. Klima do jetë pozítive dhe ju do ndiheni mirë. Në pùnë do konflíktoheni me një koleg dhe në disa moment do shpërqendroheni nga objektivat. Financat do jenë të qëndrueshme. Mundohuni të mòs rrezíkoni shumë párá se të mèrrni një vendim të rèndësishëm.

Luani Sot dùhèt thjesht ta kòntròlloni më shumë veten në mënyrë që gjërat t’iu ecin mirë. Hëna do të nxitë instinktin e pronësisë në çift. Do kèrkoni të drejtat tuaja në planin sentimental dhe do jeni edhe shumë xhelòzè. Kujdes mòs e teproni.

Për ju beqárët nuk prítet asgjë e veçántë gjatë kësáj dite. Bëni durim sepse përndrýshe vetëm sa do mërzítni veten. Në pùne do keni shumë ambicie, por do ju dùhèt më shumë këmbèngùlje dhe pa nxitje nga të tjerët. Financat do Jenë të ekuilibrùara. Nuk do fitoni në ndonjë lòtari, por edhe nuk do rrezíkoni asgjë. Kujdes vetëm nga Plutoni i cili do iu shtyjë te shpenzoni më shumë.

Vir gjëresha Sot do ju ndrýshojë shpèjt humori dhe mùndet të acároheni me disa persona në pùnë. Përmbájeni veten sepse fjalët e thëna nuk kthehen dot mbrapa. Nëse keni një lídhje do kapeni edhe për gjëra të koha me atë që keni në krah de do konfíktoheni.

Sado që të mùndohèt ai të hapë rrugë ju do kèrkoni të pamùndurat dhe si përfùndim nuk do mèrrni asgjë. Ju beqárët do jeni të drejtpèrdrejtë dhe do veproni me shpèjtësi, Ato që ndíeni d ja thoni tjetrit pa u menduar gjatë. Në pùnë ka rrezík të ndíhmoni më shumë të tjerët sesa veten tuaj dhe do mbèteni mbrapa. Gjendja e páráve fatmirësisht do jetë me e mirë se dje.

Peshorja Do jeni tejet kreativë sot dhe gjíthçka ka për t’iu ecur ashtu si dashuronit. Do e shihni më me optimizèm të ardhmen. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë shumë e favorshme dhe optimiste. Do jeni më të çlirùar dhe do ja shprèhni më fòrt ndjenjat partnerit tuaj.

Nëse jeni beqárë dùhèt të prisni edhe shumë pak ditë për të tákuar dashùrinë e madhe. Shumë gjëra kanë për të qenë ndrýshe për ju. Në pùnë do e dini mirë si të veproni në çdo moment dhe nuk do gaboni aspak. Do ndiheni edhe më të sígùrt në vetvete. Buxhètin do e menaxhoni me shumë kùjdès dhe nuk do ketë arsye për t’u shqètësuar.

Akrepi Ndíkimi i njëhershëm i shumë planetëve do nxitë konflíkte dhe mòsmárrëveshje të shumta sot. Asnjë moment nuk do jeni të qetë. Në márrëdhënien tuaj me partnerin nuk do jeni shumë objektivë dhe kjo do ju çojë në rrugë të gabuar.

Mu nd të lindin edhe ko nflíkte me të. Pranojeni që ju e keni gábím. Nëse jeni beqárë nuk dùhèt ta kèrkoni sot personin e zemrës suaj sepse nuk do keni fat. Prisni edhe pak ditë. Në pùnë dùhèt të përfitoni nga mùndësitë që do iu jepen për të realizuar planet. Çdo propozím pranojeni pa u menduar dy herë. Nëse doni qe financat të jenë të qëndrueshme dùhèt te kurseni pak më shumë se zakonisht.

Shigjetari Sot do jeni shumë më optimistë, miqësorë dhe alegro kështu që gjërat do ju ecin më mirë se më parë. Për ju të dashurùarit Dritare.net nuk páráshíkon aspak një ditë rutinë. Do mendoni gjíthë kohës gjëra interesante, do e mahnitni partnerin dhe ai më në fùnd do ju bëjë propozímin e shumëprítur.

Ju beqárët mùnd të tákoni díkë në një áktivitet sportiv dhe mùnd të fíksoheni kèq. Reflektoni pak kohë párá se të hídhni hapa. Në pùnë do e bèni çdo gjë me korrektësi dhe organizím kështu që çdo gjë do ju ecë sipas planeve. Financat do jenë të kënaqshme, por gjíthsesi mòs u tundoni të blini gjëra të shtrènjta.

Bricjapi Dita e sotme do ju sjellë shumë surpriza të bukura sot. Në shume momente do ndiheni vërtet síkur jeni në një ëndèrr. Për ju të dashurùarit do të jetë një ditë plòt ngjyra. Mundohuni vetëm të mòs bèni shumë premtime të cilat nuk do mùnd t’i mbáni dot.

Ju beqárët dùhèt të trègòheni pak të kùjdèsshëm me personat që do njihni sepse ka mùndësi të mòs jenë të dùhurit për ju. Në pùnë dùhèt të ruani vetëkòntròllin sepse nëse ju dalin të paprítura keni për të pasur pròblème të vazhdueshme. Financat do jenë të ekuilibrùara, mòs u shqètësoni. Do keni shume dëshirë të blini disa veshje që iu kanë pëlqyer. Shíkoni njëherë çmímin.

Ujori Sot do bèni të pamùndurën për të kríjuar një ditë sa më hármoníke dhe nuk do ju mbáni më mëri as atyre që ju kanë bërë kèq. Jeta juaj në çift prítet të jetë shumë e bukur. Gëzími juaj do të reflektohèt kudo. Mos hárroni se dashùria është si një lùle e brishtë për të cilën dùhèt të kùjdèseni me dèlíkatese.

Për ju beqárët do të fíllojë lumturia. Ju pret një tákim shumë i bukur gjatë të cilit do tákoni shpirtin tuaj binjak. Në pùnë dùhèt të jeni të durùar sepse po u nxituat keni për të pasur pròblème shumë më të mëdhá nga më parë. Financat do mbròhen mjaft nga planetët. Disa prèj jush mùnd të kenë edhe shtim të të ardhùrave.

Peshqít Merrini gjërat si t’iu vijnë gjatë kësáj dite dhe keni për ta parë që do ndiheni edhe më mirë nga më parë. Jeta juaj në çift do jetë në qendër të vëmendjes. Falë Merkùrit do i besoni më shumë njëri tjetrit dhe çdo gjë do shkòjë ashtu si dëshíròni.

Ju beqárët do shkëlqeni gjatë gjíthë ditës dhe do bèni për vete shumë persona. Shármi do bëjë që t’iu lárgohen nga rruga edhe disa rivalë. Në pùnë do jeni realistë dhe plòt energjí pozítive kështu që do ia dilni sido që t’i keni rrethanat momentale. Për sa iu përket financave, ato nuk do jenë ashtu si príteshin. Tregohuni më të matur me shpenzímet.

Leave a Reply