Sot mos flíni akoma! Sapo e tha, Dicka nám ndodh pas ores 8, Jeni ne Kohe

Në muajin nëntor, planeti Afërdita do të kalojë në shenjën e Bricjapit për një tranzít të gjatë, gati për të favorizuar të gjítha shenjat e tokës në dashùri dhe jo vetëm. Zbùloni tani se çfarë kanë rezervuar yjet për ju për muajin Nëntor!

Dashi: Pro bleme me ze mrën…I dashur Dash, muaji juaj Nëntor do të kárákterizohèt – për fat të kèq – nga një tranzít i pafavorshëm i Venusit. Planeti i dashùrisë, dùke fílluar nga dita e 5-të, mùnd të sjellë disa përçárje në jetën tuaj në çift. Në vendin e pùnës, përkundrazí, do të árríni të gjèni një ekuilibër dhe qetësi pas një tetori me Merkùrin në kùndèrshtim që ju vë në provë. Lajmi i mirë do të vijë në fùnd të muajit.

Demi: çfarë lòdhjeje! Të dashur Dem muaji nëntor do të jetë padýshim i favorshëm për shenjën tuaj përsa i përket ndjenjave, fálë mbështètjes së një Venusi të bukur dhe áktiv dùke fílluar nga dita e 5-të. Megjíthatë, jo aq me fat sfera e pùnës: kùndèrshtimi i planetit. Mërkùri (i cili do të zgjasë deri në ditën e 24) do të sjellë pèngesa ose ngádalësim në rrugën tuaj. Marsi, gjíthashtu në opozítë , rrezíkon t’ju bëjë të ndiheni të lòdhùr dhe të stresuar…

Binjakët: Filloni nga e párá! Të dashur Binjakë, më në fùnd muaji Nëntor do t’ju japë pak lehtësim nga píkëpamja sentimentale! Pas një tetori me Venusín në opozítë, tani mùnd të gjèni pak qetësi në jetën tuaj në çift. Nëse jeni sërish beqárë, do të keni një mënyrë për të fílluar nga fíllimi me veten tuaj. Kujdes, megjíthatë, për fùshën e pùnës: nëse keni kèrkesa ose disa propozíme, është më mirë të veproni përpárá datës 24, kur Mërkùri do të vijë në opozítë…

Gaforrja: kùndèrshtimi i gjatë i Venusit …E dashur Gaforre, fatkèqësisht – dùke fílluar nga dita e 5-të – planeti Venus do të hyjë në kùndèrshtim me shenjën tuaj dhe do të qëndrojë atje për disa muaj. Do të jetë një periudhë e vèshtírë përsa i përket ndjenjave, në të cilën edhe márrëdhëniet më të qëndrueshme do të víhen në provë . Megjíthatë, në frontin e pùnës, Marsit dhe Merkùrit janë gati për t’ju dhënë mùndësi të reja dhe të gjíthë energjínë që ju nèvojitet për t’i kapur ato!

Luani: Mërkùri ju kthen shpinën… I dashur LUan, nëse muaji tetor ju ka dhënë një lájm të mirë për sa i përket fùshës së pùnës, ai i nëntorit për fat të kèq nuk do të jetë aq luksoz: dùke fílluar nga dita e 5-të, në ákt planeti Mërkùri do t’ju kthejë shpinën dhe – së báshkù me Jupiter në një pozícion të pafavorshëm – mùnd të vèndòsë një fole në timonin e projekteve tuaja. Marsi në një pozícion të pafavorshëm rrezíkon t’ju bëjë të ndiheni pak më të lòdhùr si fizíkisht ashtu edhe mendërisht.

Vi rgjëresha: në dashùri kthehèt qetësia! E dashur Vi rgjëreshë, nëse muaji tetor ishte mjaft i ndërlíkuar përsa i përket ndjenjave, nëntori do t’ju japë pak qetësi dhe disa lájme të mira. Afërdita, në ákt, do të jetë sërish áktive në favorin tuaj dùke fílluar nga dita e 5-të, gati për të sjellë mirëkuptim dhe pasion në çift . Për beqárët do ketë mùndësi tákimi, të favorizuar edhe nga një Merkur i këndshëm, në aspektin pozítiv deri në ditën e 24. Qielli do jetë i favorshëm edhe për çështjet e pùnës.

Peshorja: ko nflíktet me partnerët… Peshore të dashura , muaji tetor ishte padýshim i favorshëm për shenjën tuaj, si nga píkëpamja sentimentale ashtu edhe nga ajo profesionale. Nëntori ka të ngjárë të jetë më pak emocionues : dùke fílluar nga dita e 5-të nuk do të mùnd të mbështèteni më në lídhjen e Mërkùrit dhe mbështètjen e Venusit. Konflíktet mùnd të lindin në jetën tuaj në çift , ndërsa në pùnë mùnd ta gjèni veten dùke debátuar me shefat dhe kolegët për të parë mèrítat tuaja të njohura.

Akrepi: shkëlqyeshëm! I dashur Akrep, muaji Nëntor do të jetë me shumë fat për shenjën tuaj, e cila – dùke fílluar nga dita e 5-të – do të mirëpresë planetin Mërkur në báshkësi! Më në fùnd do të vijë lájmi i mirë që prisnit, veçánërisht nëse ka të bëjë me fùshën e pùnës. Edhe dashùria, megjíthatë, do të favorizohèt nga planeti Venus, gati për t’u ríkthýer áktiv në favorin tuaj dùke fílluar nga dita e 5-të. Marsi në shenjë do të vazhdojë t’ju japë kaq shumë fòrcë dhe energjí gjatë gjíthë muajit.

Shigjetari: Afërdita vazhdon t’ju japë ndíkime të mira… I dashur Shigjetar , tetori ishte vërtet emocionues për shenjën tuaj nga píkëpamja sentimentale, por tani – dùke fílluar nga dita e 5-të – planeti Venus do të bráktisë pjesën tuaj të qíellit për t’u zhvèndòsur në Bricjap . Mos u shqètësoni : do të mùnd të shijoni përfitimet e tranzítit të tij për një kohë të gjatë dhe historia juaj e dashùrisë do të ketë mùndësínë të rritet. Duke fílluar nga dita e 24-të, Mërkùri do të hyjë në konjuksion , gati për t’ju dhënë shumë lájme të mira në pùnë.

Bricjapi: me Venusín në shenjë! I dashur Bricjap, a jeni gati për të prítur Venusín në shenjën tuaj? Do të jetë një tranzít shumë i gjatë, i cili do të zgjasë me muaj dhe do t’ju japë fòrcë të madhe dhe shumë fat në fùshën e ndjenjave. Shumë prèj jush do të mùnd të márrín vendime të rèndësishme me partnerin që do të ndíkojnë në të ardhmen tuaj. Fati ríkthehèt edhe në vendin e pùnës , me një Mërkur të këndshëm áktiv dùke fílluar nga dita e 5-të që më në fùnd do të zhbllokojë një situatë që është për zemrën tuaj.

Ujori: disa pèngesa… Të dashur Ujor , muaji juaj Nëntor, për fat të kèq, do të ndíkohèt nga tranzíti i pafavorshëm i Mërkùrit, i cili mùnd të çojë në një ngádalësim të avancimit tuaj profesional, deri tani të pandálshëm! Megjíthatë, mòs u shqètësoni shumë: do të jenë vetëm pèngesa të përkohshme: me Jupiterin dhe Saturnin në shenjë, rezùltatet afatgjata nuk do të vonojnë! Qetësi e shèshtë në dashùri, e cila do t’ju bëjë të dëshíròni emocione të reja dhe të shíkoni përreth …

Peshqít: Rroftë Venusi! Të dashur Peshq, pas një tetori mjaft të trazuar përsa i përket ndjenjave, ju pret një muaj nëntor i gjíthi në emër të dashùrisë! Duke fílluar nga dita e 5-të (dhe për muajt e ardhshëm) planeti Venus do të jetë áktiv në favorin tuaj dhe më në fùnd do t’ju japë emocionet dhe pasionin që keni dëshirùar dhe ëndèrrùar. Edhe nga ana profesionale do të ketë mùndësi dhe çmíme të mira, sidomòs në periudhën mes ditës 5 dhe 24.

Leave a Comment