Friday, September 29, 2023
HomeGenelNjíhen si më të Mirët e Hòroskòpít, A jeni Dakord që kèto...

Njíhen si më të Mirët e Hòroskòpít, A jeni Dakord që kèto 3 Shènjat janë si Dáshuri

Jane te paret dhe me te miret nga te gjithe. A do i bèsoni edhe ju kesaj shprehjeje. Doni apo nuk doni, njerezit e ketyre shenjave qe do te lèxoni ne kete artikull jane gjithnje shume te dashùrueshmen dhe nje háp perpata te gjitheve ne çdo aspekt dhe fushe te jetes.

Ju te tjeret mos u bète paksa xhèloz tani? Epo, nuk duhet qe te bèheni sepse edhe nese ju nuk i pèrkisni ketyre 3 shenjave, ju serish mùnd te keni nje mik, mikeshe, nje te dashur apo familjar qe me çdo kùsht do te jete dhe keshtu yjet ju thòne qe ta rèspektoni dhe ta mbáni sa me prane sepse edhe juve do tju mbùshe me fat e te mira.

DEMI, I gjíthë stèreotipi për të lindurit e kësáj shenje dùke qenë kokëfòrtë tingëllon dyfish i vërtetë kur vjen pùna për të pranuar se ata nuk janë ata që dinë gjíthçka që ata do të donin që ju të besoni. Në mënyrën e vërtetë tipíke të Demit, ky person do të márrë sasínë e madhe të njohurive të tij dhe do t’i vw në pah ato dùke supozuar se ju nuk mùnd të dini aq shumë sa ata.

- Advertisement -

LUANI, Në mendjen e Luanit, është e qártë se ju do të dòrèzoni të gjítha idetë tuaja të mëparshme ndërsa rimèsoni edùkimin tuaj në stilin e Luanit, që do të thotë se Luanët presín që ju të hárroni atë që dini dhe të kapni atë që ju “mèsojnë” në vend të kësáj.

Ndryshe nga Demi, personaliteti i Luanit shkòn më shumë për dhùntinë dhe teatralitetin; nëse përfshíheni në një bisedë me një Luan që i di të gjítha, përgatituni për një prezantim, në vend të një debáti miqësor apo edhe një diskutimi të qetë. Luani fiton, edhe kur nuk e dinë se për çfarë po flasín, gjë që i bèn ata një nga shenjat më mendjemadhe të hòròskòpit.

VíRGJËRèSHA, gjithçka ka të bëjë me lojën e padrejtë me Vir.gjëreshën kur bèhèt fjalë për debátet. Nëse ndonjëherë e gjèni veten në një betejë fjalësh me një Vir.gjëreshë, lërini të vazhdojnë… si të duan. Vir gjëreshës i pëlqen të flasë, dhe rrallëherë lárgohen nga ajo që besojnë se është ákt. E vërteta është se këta njerëz janë të mbùshur me krènari, njësoj si Luanët, dhe ata preferojnë të luftojnë se sa të dëgjojnë këndvështrimin tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments