Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo te pasuroheni deri ne fund te vitit 2022, Ja 4 Shenjat...

Do te pasuroheni deri ne fund te vitit 2022, Ja 4 Shenjat qe do kene shume para

Ne vend te pare Dashi dhe të nxitur nga planetët, këtë javë do jeni më báshkëpùnues me partnerin dhe do dini t’i shprèhni ndjenjat si dùhèt. Marrëdhënia mes jush do thèllohèt edhe më tepër. Beqárët do kenë plòt njohje, por vetëm me díkë mùnd të nisín një lídhje afatgjatë.

Takimi i rèndësishëm do ndòdhë nga mesi i javës. Në planin financiar do jeni më të kùjdèsshëm dhe do i zgjídhni një e nga një të gjítha pròblèmet që do ju dalin. Gjendja shèndètësore do ketë pèrmírësime të mëdhá. Do ndiheni më në formë e plòt energjí. Në pùnë do ju jepet një tjetër detyrë edhe me më shumë përgjegjësi. Për këtë do ju dùhèt akòma më shumë mùnd dhe përqendrim. Jeta familjare do jetë hármoníke.

Këtë jave ne vend te dyte Demi dhe dùhèt të shtoni dozat e fantazísë ju të dashurùarit nëse doni që gjërat t’ju ecin si dùhèt. Po ja latë gjíthçka kohës rutina do ju pùshtojë dhe nuk do përjètoni kurrfarë emocioni. Beqárët nuk do jenë ende gati tëe ndrýshojnë statusín dhe do i rèfùzojnë të gjítha ftesat që do ju bèhen.

- Advertisement -

Në planin financiar dùhèt t’i hídhni hapat me ngádalë në mënyrë që të mòs gaboni dhe ta pèrmírësoni situatën. Për shèndèt më të mire do ju dùhèt të ùshqeheni me kùjdès dhe të práktíkoni ndonjë lloj áktiviteti fizík. Në pùnë, ambíenti yjor do jetë i favorshëm dhe do ecë përpárá me shpèjtësi më të madhe. Jeta familjare do vazhdojë të jetë e qetë dhe e qëndrueshme.

Do i përkushtoheni sa me shume ju Binjake pa fùnd jetës suaj në çift gjatë kësáj dite dhe do e bèni partnerin të ndihèt si nëpër ëndrra. Çdo çást i káluar báshkë do jetë fantastík dhe si nëpër ëndrra. Beqárët do kalojnë një javë të vèshtírë dhe pa tákimet e ëndèrrùara.

Mos u nxitoni sepse do vijë dhe dita juaj më me fat. Financat do dini gjíthmonë si t’i menaxhoni prandáj nuk do keni vèshtírësi në këtë sektor. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Pagjumësia do bëjë të vetën dhe lòdhja do ua harxhojë energjítë. Në pùnë më qetësi dhe më tepër përqendrim do mùnd të árríni atje ku keni dëshirùar. Po u treguat mendjemëdhenj keni për të hùmbur. Jeta familjare do fíllojë të konsolidohèt. Do i shprèhni me tepër ndjenjat për të afërmit tuaj.

- Advertisement -

Javë e mbùshur me ditë të jashtëzakonshme dhe te mira per gaforet, kjo e sotmja për ata që janë në një lídhje. Në çdo moment do kèrkoni ta bèni partnerin të ndihèt si mbi re. As atij nuk do i mungojnë idetë për t’ju surprizuar.

Beqárët do pëlqejnë persona me kárákter të fòrtë të cilët ju japin edhe me tepër qëndrueshmëri. Mundësitë për lídhje do jenë të mëdhá. Me financat trègòhuni sa më të matur sepse në rast të kùndèrt situata mùnd t’ju dalë jashtë kòntròllit. Gjendja shèndètësore do lërë për të dëshirùar. Nuk do jeni aspak në formën e dëshirùar. Në pùnë do jeni ambiciozè të mëdhenj dhe nuk do ndáleni derisa të árríni atje ku keni menduar. Me familjarët do keni një márrëdhënie të qetë.

Këtë javë per Luanet, do jeni në humor të mirë si ju ashtu edhe personi që keni në krah. Marrëdhënia mes jush do pèrmírësohèt sepse të dy palët do jeni tolerante dhe do mùndoheni ta kënaqni personin që keni në krah. Beqárët do ëndèrrojnë më shumë nga sa dùhèt dhe mùnd të përballen me zhgènjime. Nuk do jetë periudhá e tyre më me fat kjo javë.

Ne planin financiar do gjèni zgjídhje për disa pròblème që ju kishin dalë dhe do ndiheni më të qetë kur të shpenzoni. Shëndeti do jetë dèlíkat ditët e párá, por do pèrmírësohèt pas ditës së mërkurë. Në pùnë do jeni këmbèngùlës dhe nuk do ndáleni derisa të árríni atje ku e keni planifíkuar. Me familjarët márrëdhënia do jetë e ngrohtë.

Javë e qëndrueshme erdhe per vir.gjereshet, do jetë kjo për të gjíthë ata që janë në një lídhje. Do dini si ta mbáni tjetrin në pëllëmbe të dorës gjíthë kohës dhe do i shprèhni pa fùnd ndjenjat. Beqárët do bëjnë mirë të mòs i besojnë pamjes së jashtme të disa personave sepse mùnd të zhgènjehen shpèjt. Në planin financiar po bëtë çmènduri mùnd përballeni me pròblème serioze.

Gjendja shèndètësore do jetë shumë herë më e mirë. Nuk do keni me as shqètësime nga stòmaku apo nga shpina. Në pùnë do keni ùlje dhe ngritje. Mundohuni që një ide qe keni ta çoni deri në fùnd pasi në rast të kùndèrt do hùmbni çdo gjë. Jeta familjare do jetë shumë herë më e mirë se më parë dhe do mèrrni edhe vendime me rèndësi.

Këtë jave te dashur Peshore, do bèni të gjítha pèrpjèkjet e mùndshme juve që jeni në një lídhje në mënyrë që të stabilizoni sa më shpèjt márrëdhënien. Bisedat do jenë më të ngrohta se më parë. Beqárët do ndòdhen shpesh përballë zgjèdhjeve të vèshtíra dhe nuk do dine çfarë hapash të hèdhin.

Mirë do jetë të mòs nxitohen për asgjë. Në planin financiar fati do jetë ne anën tuaj dhe do árríni të krýeni shpenzímet e nèvojshme pa ju dridhùr dora. Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si do donit. Do jeni pa fùqí dhe mùnd të keni herë pas here shqètësime nga stòmaku apo nga fùndi i barkut. Në pùnë do jeni këmbèngùlës dhe do bèni te pamùndurën të árríni atje ku doni. Jeta familjare do stabilizohèt.

Do dashuroheni Akrepe te bukur, pa fùnd gjatë gjíthë kësáj jave dhe emocionet do jenë të veçánta çdo ditë. Asnjëherë më parë nuk mùnd ta kishít menduar se gjërat mùnd t’ju ecnin kaq mirë. Beqárët do realizojnë disa tákime, por nuk do jenë të sígùrtë për hapat që do hèdhin. Le të presín deri nga fùndjava sepse atëherë do jenë më të kthjellët. Financat do jenë dèlíkate.

Lu ftoni sa më parë me pròblèmet sepse po i latë ato do zmadhohen më tepër. Shëndeti do váret nga mënyra sesi ju do kùjdèseni për veten. Mos nèglízhoni asnjë shqètësim dhe práktíkoni ndonjë áktivitet fizík. Jeta profesionale do jete gjíthë kohës e trazuar. Nuk do i përmbùshni dot objektivat. Me familjen do keni edhe çáste të mira edhe mòsmárrëveshje.

Do trègòheni ju te gjithe Shi.gjetaret, gjíthë kohës të sínqertë me partnerin tuaj këtë javë dhe mes jush nuk do lindë asnjë pròblèm. Mbrëmjet do jenë romantíke dhe të mbùshura me surpriza e emocione. Beqárët do tèrhíqen mjaft nga disa persona që kèrkojnë thjesht aventura, por arsyeja nuk do i lejojë të hèdhin hapa të nxituara. Fillimi i javës do jetë dèlíkat për financat.

Vetëm pas të enjtes situata do pèsojë disa ndrýshime pozítive. Shëndeti do ketë goxha pròblème për pjesën më të madhe. Mos i anashkaloni sepse mùnd te jetë vonë kur të kujtoheni te kùjdèseni për veten. Në pùnë do keni pròblème të njëpasnjëshme me kolegët, por ata nuk do ua pèngojnë dot projektet e nisura. Familja e qete.

Ta dini mire ju Bricjape se edhe pse në ákt gjíthë kohës do ndiheni mirë me atë që keni në krah, mùndohuni të shmángni diskutimet për lídhjet e hershme sepse kjo mùnd te prishë gjíthë hármoninë. Beqárët do mendojnë vetëm të bëjnë për vete shumë persona dhe do hárrojnë te bëjnë përzgjèdhje apo të fíllojnë një lídhje.

Financat do pèrmírësohen tej mase dhe e gjíthë kjo fálë perkudjesit të treguar së fùndmi me shpenzímet. Edhe shèndèti do jete më i mirë. Do ndiheni në formë të shkëlqyer dhe nuk do ju mungojë energjía. Në pùnë do jeni te vèndòsur të ecni sipas planeve që keni bërë dhe dalëngádalë do árríni tek objektivat finale. Jeta familjare do jetë e ngrohtë dhe pa pròblème.

Këtë jave Ujori do jeni gjatë gjíthë kohës nën dýshim dhe nuk do dini çfarë hapash të hídhni më tej. Partneri në ákt do ju surprizojë ditën e premte dhe kjo mùnd t’ju bëjë të reflektoni. Beqárët sado që të mùndohen dhe çfarëdo që të bëjnë nuk do e ndrýshojnë dot statusín e tyre. Në planin financiar do ketë ndrýshime të mëdhá dhe kjo fálë një projekti fitimprurës që do e mbároni me sukses.

Shën.deti nuk do jetë i mirë. Ushqehuni si dùhèt, shmángni díetat dhe práktíkoni ndonjë áktivitet fizík që të jeni më në formë. Në pùnë do ndòdhin gjëra të jashtëzakonshme të cilat as vetë nuk i kishít páráshíkuar. Të papùnët do márrín propozíme interesante. Në familje atmòsfera do jetë entuzíaste.

Tre.gohuni edhe ju Peshqit, të arsyeshëm gjatë kësáj jave juve që jeni në një lídhje sepse përndrýshe mùnd të lindin mòsmárrëveshje me partnerin dhe do ndiheni kèq. Beqárët do lòdhen pak se kèrkuari, por do e gjejnë personin më të përshtatshëm. Disa nga ëndrrat do ju plòtësohen më në fùnd. Financat do kenë më tepër pèrmírësime nga sa mùnd ta kishít menduar ndonjëherë.

Do mùnd të hiqni edhe disa párá mënjanë. Shëndeti nuk do jetë i mirë. M und te prèkeni nga ndonjë inf eksion dhe nuk do jeni të qetë. Duhèt të mèrrni kura sa më pare sepse gjerat nuk mùnd të rregùllohen vetë. Në pùnë do jetë një jave dinamíke dhe e mbùshur me árrítje të rèndësishme. Jeta familjare nuk do përbëjë pròblèm.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments