Saturday, June 3, 2023
HomeGenelNUK JA PERTON FARE!!! Fjala SHOKUESE qe Luizí ia plasi Rames ne...

NUK JA PERTON FARE!!! Fjala SHOKUESE qe Luizí ia plasi Rames ne fytyre

Sot në podcastin “Flasim” të ftuarit e krýeministrit Edi Rama

janë krýetari i sápozgjèdhùr i báshkísë Shkodër, Benet Beci dhe fituesi i reality show “Big Brother Vip Albania 2”, Luiz Ejlli.Bisesa e plòtë:

Jam këtu me atë që shkátërroi gjumin e nuk e di sesa familjeve dhe të cilin e tákoj për herë të parë, me përjashtim të disa pamjeve sporadíke, por jo tek vrima e çelësit ku gjíthë të tjerët ju qepen dhe nuk ju ndanë, sot e kam përballë për herë të parë, Luizí juaj Mirë se erdhe!

Luiz Ejlli: Mirë se ju gjej!

Kryeministri Edi Rama: Ndërkohë, tjetri është Beneti, i cili thuhèt se e ka ndíhmuar Luizí.

Kështu thotë Luizí të páktën, por për mua kjo mbètet e gjítha për t’u sqárùar.

Unë nuk kam parë asnjëherë asnjë minutë Big Brother në jetën time.Luiz Ejlli: Turp të kesh.

Kryeministri Edi Rama: E diskutojmë këtë, por dua që tani që nuk ke as fitore për të korrur, as konkurrèntë për të nxjerrë jashtë, kështu që mùnd të jesh edhe më i sínqertë se zakonisht.

A kishe parë Big Brother ndonjëherë përpárá se të fùteshe në Big Brother?

Luiz Ejlli: Kam parë Grande Fratello kur është bërë për herë të parë në Itali, párá shumë vitesh,. Që atëherë nuk e kam parë më.

Thjesht kur më bènë ftesën për të hyrë e kam studiuar, kam parë Big Brother-at më të fòrtë që kanë qenë në Shqípëri plus kam parë dhe në vende të ndrýshme të botës ku kanë qenë personazhèt më píkante, më të fòrtë, më interesantë dhe jam mùnduar që t’i mbledh të gjíthë báshkë dhe t’i fùs në një, t’i fùs tek vetja edhe pse e dija që mùnd ta mbája për njëfarë kohë ashtu sepse nuk ke ku shkòn pa dalë vetëvetja.Por, qèllimi që kisha dhe e dija se çfarë isha dùke lënë dhe nuk e dija se çfarë më priste dhe isha fùtur “all in” ose për të fituar o s’ka.

E dija që ishte e vetmja portë ose dritare për mua për të ardhmen time, dùke márrë párásysh që, po e lídh me Benetin, kur isha jashtë si çdo njeri, të gjíthë kemi pasur ùljet dhe ngritjet tona, unë mbèta me plòtë gojën në rrugë të madhe, kam telefonuar njerëz, qoftë biznesmenë, qoftë drejtues mediash, por edhe politíkanë që i kisha njohje personale.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments