Friday, September 29, 2023
HomeGenelDeklárata e Oltes sápo trazoi rrjètin, moj shoqe kjo sápo e tha...

Deklárata e Oltes sápo trazoi rrjètin, moj shoqe kjo sápo e tha hapur fare

E ftuar në studion e “Wake Up” ka qenë áktorja dhe ish-banorja e “Big Brother VIP”, Olta Gixhari. Ajo ka folur pa doreza lídhùr me eksperiencën e sáj në këtë spektákël, por dhe márrëdhënien e sáj me banorët e tjerë, e veçánërisht me Luiz Ejllin.Për t’u ndálur pak te propozími për martesë që i bëri Luizí-Kiarës, si e komenton ajo këtë?

Unë e kam thënë aty brènda që ata nuk kanë kimi dhe nuk e kanë shumë të gjatë. Vazhdoj ta mendoj kështu. Unë kam kursyer shumë njerëz, edhe Luizín. Prandáj ka kaq respekt për mua. Përtej lojës ne jemi njerëz.

- Advertisement -

Unë e dija që ta komentoja këtë lídhje atij nuk i vinte mirë dhe prandáj nuk e kam cekur aty. Luizí ka qenë fokusi im dhe unë kam qenë fokusi i tij. Nuk më bëri përshtýpje ky moment sepse e ka thënë prèj muajsh.

Kjo është fjongoja finale që i vuri márrëdhënies së tij brènda shtëpisë. Për mua e paprítur ka qenë për Kiarën. Prandáj nuk e kam komentuar.Nga ana tjetër, Olta e kishte vënë re popùlláritetin e Luizít dhe me dronat që i vinin në shtëpi, por nuk i ka ndenjur pranë për të përituar nga kjo si disa nga banorët e tjerë. Pse kjo zgjèdhje?

- Advertisement -

E kisha ndjèrë që kishte shumë popùlláritet. Unë nuk luaj me emocionet e publíkut, nuk shtirem dot. Nuk jam popùliste dhe nuk do të jem asnjëherë. E di se çfarë e prèk popùllin sepse jam dhe áktore, por nuk do ta bëj atë gjë.Unë kam shfaqur veten time me arrogancën, me sínqeritetin… me të gjítha të mirat e të këqíjat e mia. E dija që nuk do më kuptonin të gjíthë, jo se jam shumë e ndërlíkuar por dhe aq e thjeshtë nuk jam.

Kë sheh ajo si finalistët e tjerë tani që zyrtarisht është zgjèdhùr Luizí dhe Efi?

Uroj që të jetë Dea dhe Qetsori. Do të doja që “Big Brother”-in ta fitonte një femër, me gjíthë këtë shoqëri maskiliste që jemi.

Brènda shtëpisë unë kam dhënë dhe dy mesazhe të rèndësishme. E párá që një grua dùhèt të jetë e fòrtë dhe të respektojë veten e sáj. Pastaj që familja vjen mbi gjíthçka tjetër.Tani që “Big Brother VIP” mbároi, çfarë projektesh ka në plan Olta?

Kam disa projekte dhe kòntráta shumë të mira. Nuk mùnd t’i zbùloj tani por do të jetë Top Channel që do t’i zbùlojë i pari. Disa janë në báshkëpùnim me Top-in por ka dhe të tjera. Do të jem këtu për një farë kohe dhe pastaj do íki të zhdùkem se do bëj gocën…


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments