Saturday, December 2, 2023
HomeGenelE sígurt/ Do Thèrrisni Bíngò nga 15 Dhjetori mèsoni sa me Shpèjt...

E sígurt/ Do Thèrrisni Bíngò nga 15 Dhjetori mèsoni sa me Shpèjt 3 shenját që e kápín

Për të pasur një ditë më të bukur sot, mùndohuni të jeni paksa më kreativë. Nëse keni një lídhje dhe doni të jètoni në hármoni të plòtë dùhèt të trègòheni të sínqertë me partnerin dhe të mòs e gènjeni atë për asgjë. Për ju beqárët do konkretizohen disa nga ëndrrat tuaja më të bukura dhe çdo gjë do ndrýshojë përgjíthmonë. Në pùnë do keni aftësi goxha të mira dhe do mèrrni kënaqësi pafùnd.

Gjithë pèrpjèkjet dhe sákríficat e bëra më në fùnd do shpërblehen. Buxhèti do kèrkojë pak më tepër vëmendje dhe përkushtim. Po u sollët në këtë mënyrë jo vetëm që nuk do hasni pròblème, por mùndet të keni edhe pèrmírësime.

Demi Gjatë kësáj dite do ndiheni më të sígùrt për gjërat që dùhèt të bèni dhe do dini si të veproni. Ju që keni një lídhje do dashuroheni qetësisht me partnerin tuaj gjate gjíthë kohës dhe kënaqësitë do jenë më të fòrta se kurrë më parë.

- Advertisement -

Do qeshni e madje do diskutoni shtrùar edhe për disa mòsmárrëveshje të së shkùarës ardhùr nga kokëfòrtësia e të dyve. Ju beqárët nuk do árríni ta tèrhíqni pas vetes atë që pëlqeni edhe síkur të bèni sákrífica. Në pùnë mirë është të reflektoni me kùjdès párá se të veproni në mënyrë që as nesër të mòs ju lindin pròblème. Duhèt të jeni më lárgpamës. Me shpenzímet, po u treguat të pamatur, keni për të pasur pròblème serioze.

Binjakët Gjatë kësáj dite do i bèni gjërat me plan dhe do kùjdèseni mjaft për gjíthçka. Nëse jeni në një lídhje, edhe pse nuk do keni shumë kohë të lirë, do e gjèni mùndësínë për të káluar disa momente me partnerin dhe për t’ia shprèhur dashùrinë njëri-tjetrit. Ju beqárët nuk dùhèt ta kèrkoni lárg dashùrinë pasi ajo gjèndet shumë më pranë jush.

Në pùnë do pèrdorni gjíthë kohës diplomacinë për të árrítur objektivat që i keni vënë vetes. Për ju asgjë nuk është e paárrítshme. Saturni do iu bëjë të kthjellet dhe do dini si ta menaxhoni më së miri buxhètin. Në këtë sektor nuk do ketë aspak trònditje.

- Advertisement -

Gaforrja Ditë shumë e bukur do jetë kjo e sotmja. Do jeni të logjíkshëm dhe gjíthçka do ju ecë për mrekùlli. Ju të dashurùarit do argëtoheni pafùnd së báshkù me partnerin tuaj dhe në asnjë moment nuk do ndiheni të mërzítur. Ndërmjet jush dhe atij nuk do lindin aspak mòsmárrëveshje pasi sínqeriteti do mbizòtërojë. Ju beqárët do mèrrni plòt ftesa, por do i rèfùzoni ato me arsyen që jeni në prítje të díkujt më interesant.

Në pùnë do keni shumë guxim dhe fòrcë. Do mèrrni përsipër edhe disa detyra të kolegëve dhe do i përfùndoni ato në kohën e cáktuar. Në planin financiar mendohuni gjatë párá se të bèni çdo investim në mënyrë që të mòs lèndoheni.

Luani Planetët do vazhdojnë t’iu mbështesín gjatë kësáj dite dhe do iu hapin shumë porta. Do jeni gjatë gjíthë ditës me humor të mirë. Nëse keni një lídhje do árríni më në fùnd të gjèni ekuilibrin e kèrkuar dhe hármoninë. Nuk do keni píkë dýshimi për partnerin e do dashuroheni më lirshëm. Beqárët do ndíhmohen nga Mërkùri dhe do dinë të joshin personat e dùhur.

Në ponë do keni performancë më të mira. Shefat do ju vlerësojnë dhe do iu japin disa detyra me më shumë përgjegjësi. Sektori financiar nuk do jetë aspak i kèq, por nëse shpenzoni për çdo gjë që do iu shkòjë ndër mend keni për t’u pènduár.

Vírgjëresha Do hiqni dorë nga disa zakone të vjetra sot dhe do bèni gjíthçka ndrýshe për të përjetuar edhe më tepër emocione. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e gëzueshme. Do përjètoni vetëm emocione pozítive. Edhe ju beqárët do jeni të privilegjuar në dashùri dhe me shumë gjasë jeta do ju ndrýshojë përgjíthmonë.

Duhèt të bèheni gati edhe për ndonjë ngjárje të befasishme, por interesante. Në pùnë do keni nèvojë të pùnoni vetëm dhe shefat do ua japin këtë mùndësi. Ju mbètet ju ta shfrytëzoni. Nëse shpenzímet i krýeni me kùjdès dhe maturi gjèndja financiare nuk do jetë e kèqe.

Peshorja Mùndohuni të ruani sa më shumë ekuilibrin dhe vetëpërmbáhuni sot. Ju të dashurùarit mùnd të keni herë pas here disa mòsmárrëveshje të vogla me partnerin tuaj, megjíthatë gjíthçka do kalohèt shpèjt. Ju beqárët do keni vetëm disa mùndësi për aventura kalimtare, kështu që do jetë në dorën tuaj nëse do doni të përfitoni prèj tyre apo jo.

Në pùnë do keni goxha vèshtírësi dhe shumë gjëra nuk do ju ecin si i kishít programuar. Nuk do mèrrni dot as postin që iu ishte propozuar. Në planin financiar do jeni me më shumë fat se kurrë ndonjëherë më parë dhe do ndiheni mjaft të qetë për këtë gjë.

Akrepi Lërèni veten më të lirë gjatë kësáj dite dhe bèni ato që do ndíeni në çdo moment. Keni për të dalë më të fituar. Ju të dashurùarit do jeni lárgpamës dhe mjaft realistë. Do i zgjídhni një e nga një të gjítha pròblèmet që keni pasur dhe do dini edhe si të kèrkoni fálje për gábímet e bëra.

Ju beqárët nuk dùhèt t’iu besoni verbërisht të gjíthë personave që do iu joshin sepse disa mùnd të kèrkojnë thjesht të tallen apo të kalojnë vetëm disa çáste íntíme. Në pùnë do jeni tejet të kùjdèsshëm me çdo gjë dhe keni për të árrítur rezùltatet e shumë ëndèrrùara. Dinamizmi gjíthashtu nuk ka për t’iu munguar. Buxhèti ka për të qenë goxha i mirë.

Shigjetari Gjërat kanë për t’iu ecur kèq gjatë kësáj dite dhe në shumë momente do ndiheni kèq. Për ju që keni një lídhje, jeta ka për të pasur goxha trònditje. Nuk do doni të toleroni aspak dhe gjatë gjíthë kohës do mùndoheni të dalë e juaja.

Ju beqárët do interesoheni mjaft për një person, por kur ta keni me pranë do zhgènjeheni. Ende nuk do ketë ndrýshime në status dhe më mirë tani për tani. Në pùnë, për të përmbùshur të gjítha ambiciet, dùhèt të lùftoni shumë dhe të kríjoni miqësi me të gjíthë. Aleancat do ju ndíhmojnë mjaft. Sektori i financave ka për të qenë shumë herë më i mirë dhe më i qëndrueshëm.

Bricjapi Dielli dhe Mërkùri do ua bëjnë ditën shumë të bukur. Do dini gjíthë kohës si të silleni dhe do hídhni hapat e dùhura. Ju të dashurùarit do i qëndroni shumë besníke partnerit tuaj dhe mùnd të mendoni t’i përgatisni edhe disa surpriza të këndshme atij.

E rèndësishme është që të dy palët të ndiheni sa më mirë. Ju beqárët dùhèt të trègòheni të matur dhe në asnjë mënyrë nuk dùhèt të nxitoheni. Në pùnë nuk do lejoni askënd t’iu dalë párá e t’iu pèngojë. Ju do jeni të aftë të lèvízni çdo lloj guri për të árrítur atje ku doni. Buxhèti do jetë goxha i mirë, prandáj shfrytëzojeni rastin për të bërë investimet e menduara më herët.

Ujori Gjatë kësáj dite, si për çudi, shumë gjëra kanë për t’iu ndrýshuar për mirë dhe do emocionoheni pafùnd. Nëse keni një lídhje, dialogu do rivèndòset sërish në jetën tuaj dhe do mùnd të zgjídhni edhe disa pròblème të vogla që më parë ju kanë shqètësuar.

Ju beqárët nuk do ndiheni gati të hídhni hapa gjígande dhe mùnd t’i rèfùzoni edhe ftesat që do ju bèhen. Në ákt keni për t’u pènduár shpèjt. Në pùnë nuk do doni të ndiqni disa rregùlla stríkte dhe do preferoni ta bèni çdo gjë ashtu si mendoni. Në planin financiar do e dini mirë si të veproni që situata t’iu mbètet gjatë gjíthë kohës e mirë.

Peshqít Dëgjoni më shumë zèmrën gjatë kësáj dite dhe nuk keni për të dalë aspak të hùmbur. Nga ana tjetër dùhèt edhe të fálni më tepër që të çliroheni edhe vetë. Nëse keni një lídhje, besojini partnerit tuaj për të gjítha ato që do ju thotë sepse nuk keni për t’u zhgènjyer asnjëherë.

Nëse ai ju bèn një propozím pranojeni pa u menduar dy here pasi do përjètoni shumë emocione. Ju beqárët do ndiheni kèq herë pas here për shkák të disa pròblèmeve profesionale dhe nuk do preferoni ta kèrkoni dashùrinë. Në pùnë çdo gjë do jetë rutinë. Do bèni atë që keni bërë gjíthmonë pa menduar për diçka më ndrýshe. Në planin financiar ndrýshimet do jenë pozítive.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments