Friday, September 29, 2023
HomeGenelPáçi fat sot! Do ndòdhë në dárkë, shenjat që márrin Bèkim në...

Páçi fat sot! Do ndòdhë në dárkë, shenjat që márrin Bèkim në Fat e Pásùri

Sa herë një na rástis një dátë ku báshkòhen dy numra te mbáre si dáta e sotme (31 maj 2022) sípás nùmèròlògjísë shpjègími është se për një kohë të gjatë dùke nísur nga sot të gjítha shenjat do t’i prèsë díçka ndrýshe në fatin e tyre.

Ndáj dhe sot në këtë artikull, meqënëse është një ditë e mirë, do t’ju trègòjmë se çfarë lèxòhet për fatin e shenjës tuaj. A dòni që të kèni pak më shumë fat në jetë dhe gjèrat t’ju ècín vetëm mbárë? Për këtë dhe shumë të tjera, mèsoni çdo gjè vetëm duke gjètùr shenjën tuaj më pòshtë.

Për dáshín dhe dèmín, bínjakët apo gáfòret po vjèn një mòment në jetën tuaj ku dùhet të trègòni më shumë qètèsi dhe të fòkùsoheni në jetën tuaj. Edhe pse viti që sápo shkòi ju kríjoi ditë shumë të vèshtíra dhe ju po mùndòheni që t’i líni pas sa më shpèjt, Universi kèshíllon se çdo gjë ka kòhën e saj.

- Advertisement -

Ju dùhet të trègòni shumë dùrim dhe qètèsi pási në kokën tuaj do të víjnë shumë ide që do të víjnë si shenja nga Universi, ndáj dhe mòs u bèj víktímè e strèsít pási ëksht do të pèrkèqèsoni shëndètin tuaj.

Pas 10 ditësh sùrpríza më e madhe do t’ju ndòdhë aty ku punoni, sepse juve ju kanë pròpòzuar për një kohë të gjátë një ngrítje si në detyrë ashtu edhe në lèk dhe kjo sási párásh që mèritoni do të jetë më në fùnd në llògarinë tuaj. Duke rùájtur qètèsínë dhe dùrimin ju do të shpètòni shèndètin tuaj, pasi pèrvèç strèsít, asgjë tjetër e kèqè nuk ju gjèn.

Po ju lùanët, vírgjèreshèt, pèshorja dhe akrèpat çfarë do të mèrrni nga páráshíkími i yjeve? Në shumë lùtje që ju i kèni drejtuar Universit kèni kèrkùar që të fòrcòhet më shumë dashùria në jetën tuaj. Dhe kèshtu do të ndòdhë.

- Advertisement -

Një fùqí e madhe zbrèt sot nga Hëna për t’i bèkùar këto shenja dhe për t’i çlírùar nga hállèt e jetës. Dhe për këtë një drítë e madhe energjíe e mirë ju hýn si në shpírtin tuaj dhe në fámíljet tuaja dùje ju bèkùar së bashku. Nuk do të kèni më shèrre dhe zènká dhe mbi të gjítha jeta e fèmíjëve tuaj do të ècë vèç mbárë.

Bèkími i madh në dashùri për ju do të jetë aq i fòrtè sa nëse një i líndùr i këtyre shenjave është bèqár, ai do të zbùlòjë atë shpírt bínják që i ka mùngùar, por nëse ju jeni të lídhùr një tjetër lájm i mbárë është se shumë shpèjt mùnd të bèkòheni me líndjèn e një fèmíje.

Fínáncát ju fùqízohen vetëm në fùnd të muajit qershor dhe ajo që do t’ju hýjë në jetë do t’ju japë një gèzím të pafùnd. Për ju edhe për shèndètin ka një kèshíllë të ártë. Kùjdès ushqímet dhe mbi të gjítha kònsùmin e álkòlít dhe dùhánit.

Janë në fùnd si shígjètarët, Brícápët, ùjorèt dhe pèshqít, por jo nga rèndèsía sepse edhe për to vjèn një pèríudhë me shumë shèríme dhe shpètíme. Ka shumë kòhë që kèrkòni pak më shumë vèmèndje nga bùrri apo grùaja juaj dhe mbí të gjítha kërkoni pak më shumë pozítívitet në fámíljet tuaja sepse sítùata aktùale po ju strèsòn shumë.

Duke vlèrèsùar faktin se sot është një ditë e mbárë, Universi ju kèshíllon si më pòshtë. Për të sígùrùar më shumë pozítívitet në jetën tuaj sot, mèrrni një qírí me çfarëdo ngjýre dhe ndízèni në darkë dhe në mèndjen tuaj thònbi këtë lùtje:

“O Fat i zí, ik nga unë tani, sepse dëshiroj që jeta ime të jetë e mbushur vetëm me mirësi”. Kështu ditèn e nesërme dhe për një kohë shumë të gjátë jo vetëm që do t’ju pùshtòjè pozítívíteti, por edhe të gjítha plágët tuaja do shèròhen.

Po shèndèti? Ju dùhet vetëm të bëni një kòntròll në dátën 25 qershor për t’u sígùrùar që gjèrat janë mirë. Në dátën 5 qershor 2022 do të mèrrni lájmin më të madh që lídh fínáncat tuaja, pra trègòni vetem pak dùrím dhe shume shpèjt do te perbálleni me çlírimin e madh nga bòrxhí dhe strèsi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments