E FUNDIT/ “Me dhímbje ne zémer sapo njofton…”, lájmi qe sapo u tha per ngjarjen e Bardhit

Gazetari Bledi Mane ishte i ftuar në Fun Club, ku diskutuan mbi ngjárjen e Bardhit,

i cili u lárgua nga Big Brother, pasi mori lájmin se nëna e tij nuk ishte mirë.

Ai fílloi dùke i urùar nënës së Bardhit shèndèt, dhe më pas dhe dhimbje te thelle ne zemer dhe me urrejte ne shpirt ai te gjithe bisedèn e përqendron te Bardhi,

e gjíthashtu edhe te menaxheri i tij, Jetmiri.

“Uroj që nëna e Bardhit të jetë shëndosh e mirë dhe ta kalojë këtë situatë në qoftë se është

e vërtetë, por si ish-banor dhe si ish-opinionist, unë ngre hije dýshimi”- tha Bledi.

“Më dùket síkur brènda ka një lloj xhelòzíe tjetër, menaxheri i Bardhit, Jetmiri,

unë nuk e njoh por çfarë kam pyetur, dùket një xhelòzí nga ana e tij.

Të gjítha edhe profesionale edhe mendore. Sara i mori Bardhin. Sepse të sakrifíkosh në këtë lloj mënyre është paksa e rèndë.” – tha më tutje Bledi.

Gabimi i vogël i prodùksionit ishte se ka shumë aq shumë korrespondentë në Maqedoninë e Veriut,

sa një prèj tyre do të íkte te spítáli që të intervistonte njënga familjarët e Bardhit, por edhe hyrja e vëllait të Bardhit ishte shume amatoreske.

Bledi pastaj rrëfen: “Ledioni thotë në dijeninë e tij se nëna është në shtëpi, mbás gjysmë ore na dòli nëna që është në spítál, Bardhi tha është në Gjermani, tjetri tha në Maqedoni,

pra ishte një mòsakordim mashtrimesh nga mendja djallëzore e bërjes së kësáj loje, dhe shpresoj që nëna është mirë dhe kjo të mòs jetë e vërtetë.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...