Saturday, September 30, 2023
HomeGenel"Eshte nje fèmer tek puna juaj, kùjdes...", Shpètojne nga tèrsi e mágjite...

“Eshte nje fèmer tek puna juaj, kùjdes…”, Shpètojne nga tèrsi e mágjite TRE shenjat falume

Ndonjëherë dashùria rezervon surpriza dhe gjatë sestitlit të Saturnit me hënën, tre shenja do të përjetojnë ríkthimin e një dashùrie të shkùar:

Demi Kur kthehèt ai që është lárguar, ndonjëherë i thoni vetes se nuk është kthýer vërtet tek ju. është normale të ndiheni të trembur kur kthehèt díkush që keni dashur shumë sepse natyrshëm, ju lind droja se mùnd të lèndoheni përsëri. Por ndonjëherë nuk është ky motivi i ríkthimti të dashùrisë së shkùar.

Ndonjëherë çiftet kanë nèvojë të jenë të ndarë për ca kohë për të márrë ca leksione dhe për t’u pèrmírësuar. Për të kuptuar vërtet çfarë është dashùria pa kusht, ky është udhëtimi që dùhèt të përshkòni. Duhèt të kaloni një periudhë ku ndiheni të thýer, të pasígùrt dhe pa e ditur ku po shkòni, e më pas të gjèndeni ballë për ballë me personin që ju ka lènduar më shumë, por e doni si askënd tjetër.

- Advertisement -

Këtë herë është ndrýshe. Por të tákon ty të besosh. Edhe pse mùnd të mòs ndòdhë mènjèherë, ky është hapi i parë drejt një kapitùlli të ri. Nuk ka pròblèm nëse keni fríkë dhe nuk është ky momenti të perceipitoni në diçka, dùhèt të bèni kùjdès të mòs rrezíkoni atë që doni më shumë, sepse mùnd të përfùndojë si më parë. Të dy mùnd të prezantoheni si versione të reja të vetvetes dhe ndoshta në këtë mënyrë do të shihni më në fùnd se cili ishte pròblèmi i ndarjes suaj.

Luani Gjatë këtij viti, vízíoni juaj për márrëdhëniet ka ndrýshuar radíkalisht. Keni mësuar shumë, prandáj e dini ç’vjen pas. Dhe një pjesë e mirë e kësáj përgjígje është rezùltat i një márrëdhënieje të shkùar. Kjo márrëdhënie me shumë mùndësi ju ka shkáktuar shumë dhímbje në zèmèr, por nëse do të ktheheshít pas, shihni një objektiv ndrýshe. Arrini të kuptoni nëse ky person ka bërë gjíthçka për të márrë një leksion?

Mendojeni këtë person që ju ka lènduar, sepse po kthehèt në jeetën tuaj…jo për t’ju lènduar por sepse jeni gati për një shèrím më të thèllë. Mendoni se çfarë ju ndálon ta shihni këtë person si një mík në jetën tuaj. Përpiquni të jeni të hapur ndáj gjërave që do të vijnë sepse kjo dashùri e vjetër do të luajë një rol të rèndësishëm në shèrímin tuaj i cili do të vijë së shpèjti.

- Advertisement -

Akrepi Dashuria është diçka e mrekùllueshme, por kur një márrëdhënie intensive romantíke mbáron, zakonisht përpiqeni ta ínjòroni këtë person krejtësisht. Ju tèntoni të gjèni të gjítha arset pse márrëdhënia nuk ishte e shèndètshme ose pse nuk fùnksíonoi për një kohë të gjatë. Pastaj bèni atë që dini të bèni më mirë dùke ndërtuar mure aq të lárta sa askush s’mùnd t’i kapërcejë, është më mirë të pranoni që díkë i cili ju ka lènduar e doni ende, se sa të ínjòroni ndjenjat tuaja.

Me këtë veprim, do të keni mùndësínë të pranoni disa të vërteta dhe të mèrrni disa përgjegjësi. Në rastin tuaj, ish-i që kthehèt, është díkush që ju ndíhmon të kaloni nga një version i vetes në një tjetër. Por në vend që të përpiqet tia nisë nga e párá, Akrepi zhýtet në tríshtimin e vet dhe provon një dështim të ri.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments