Do prèkni Bíngòn, xhepat do ju Mbushen para 20 Shkurtit, vetem 5 shenjave ketu

Dashi Dimri do ju sjellë humor të kèq, gjë që do të ndíkojë në jetën familjare, për shkák edhe të ndíkimit të Hënës. Këshillohèt që të trègòni kùjdès ndáj xhelòzísë së tepërt.

Sa i tákon jetës práktíke, shkurti është muaji i dùhur për të árrítur një zgjídhje përfùndimtare lídhùr me çështje të pasurisë dhe familjes. Do të jeni në formë të mirë fizíke, por sërish bèni kùjdès, pasi masat e márra páráprakisht mùnd të shmángin tèlashe më të mëdhá.

Demi  Trazírat që keni káluar gjatë shkurtit, do të ndihen edhe në mars, sidomòs nga data 10, kur Mërkùri do të jetë i pranishëm në shenjën tuaj. Kontrolloni emocionet, pasi është píkërisht ndrojtja juaj, ajo që mùnd të çojë në hèdhjen e hapave të gabuar. Mjaft dèlíkate do të jenë raportet me një femër në familje. Prishni momentin e dùhur për tu sqárùar, pasi ai nuk do të vonojë. Evitoni rrezíqet e çfarëdo lloji qofshin ato në sferën sentimentale. Do të keni shpenzíme shtesë në familje, për shtëpinë dhe fèmíjët.

Binjakët Ndíkimi magjík i Diellit do të sígùrojë për të lindurit e kësáj shenje një stinë pozítive. Është momenti për të sígùrùar kárrierën tuaj, të kèrkoni stimuj profesional dhe shpërblime që fùndja i mèrítoni. Më shumë se nisma private, vlerësohèt pùna e pavárur. Forma fizíke do të jetë e mirë, por nuk dùhèt ta teproni! Përfitoni nga ndíkimi i mirë i yjeve, për të bërë një riekuilibrim ùshqímor. Këshillohèt që të práktíkoni vetëm sporte që i përshtaten shèndètit tuaj, bèni kùjdès.

Gaforrja Ndonëse është periudhá e të lindurve të kësáj shenje, ashtu si çdo vit, do të gjèndeni në një situatë jo shumë të këndshme, ndonëse ky muaj do të rezervojë surpriza të kënaqshme. Ajo që dùhèt t’iu shqètësojë janë ndrýshimet e Hënës. Të rinjtë e kësáj shenje do të gjejnë kurajën të nisín një pùnë të pavárur. Bëni kùjdès me báshkëpùnimet, pasi mùnd të kríjohen tènsíone të cilat mùnd të dèmtojnë pùnën tuaj. Shmangni kokëfòrtësínë, pasi rrezíkoni që të shkátërroni shumë raporte.

Luani Gjatë këtij muaj, këshillohèt që të ngádalësoni disi ritmet. Keni pùnuar shumë dhe tani, ndoshta për shkák të mungesës së durimit, mùnd të rrezíkoni. Ushqeni dashùrinë, me bujarinë që ju kárákterizon dhe do ju kthehèt mbás shumëfish. Sa i tákon shèndètit, këshillohèt që të bèni kùjdès, sidomòs femrat që janë në prítje të ëmbël, shkruan noa.al. Nëse jeni vetëm, ky muaj nuk i pèngon tákimet e reja dhe aventurat, por bèni kùjdès të mòs gaboni. Nuk përjashtohèt mùndësia që të zhgènjeheni.

Vírgjëresha Do të vijojë prania e një muaji jo shumë të favorshëm, në sájë të ndíkimit të Uranit. Por intelígjènca juaj do të vlerësohèt pa masë gjatë shkurtit dhe do të shpërbleheni. Ndoshta fùndi i muajit mùnd t’iu gjejë të lòdhùr, ndáj mùndohuni të gjèni kohë edhe për të pùshùarr. Tregoni kùjdès me çështjet lígjore, sidomòs nëse keni një márrëveshje për të firmòsur brènda fùndít të muajit. Ajo që dùhèt të keni kùjdès është forma fizíke, mèrruni më shumë me të.

Peshorja Është sezoni i ditëlindjes tuaj, por nuk do të keni shumë kohë për të festuar. Qielli do ju ofrojë mùndësi interesante për áktivitete të ndrýshme, ndáj dùhèt të bèni durim dhe mùndohuni të mòs lini pas dore dashùrinë. Ky fíllim muaji páráshíkon një báshkëpùnim të rèndësishëm, i cili nuk dùhèt nèglízhuar. Këshillohèt që të mòs i hùmbni mùndësitë që do ju dalin përpárá. Durim, këmbèngùlje dhe përkushtim. Në fùnd gjíthçka që do të mèrrni, do të jetë më se e mèrítuar dhe do ju shijojë.

Akrepi Ky muaj do të sjellë me vete Mërkùrin në shenjën tuaj, por edhe Venusi nuk do të mungojë. Yjet páráshíkohen të mira për të lindurit e kësáj shenje, përveç Uranit.

Jo të gjíthë janë kùndèr jush, por dùhèt të gjèni píkën për të dòbèsuar kùndèrshtarin që ju provokon. Datat 24 dhe 25 janë mjaft të rrezíkshme për shèndètin tuaj, shkruan noa.al. Mùndësi të mira páráshíkohen në datën 16. Kush është ndarë, mùnd të ketë dëshirë për të rifílluar, ndërsa kush nuk ka gjë në vijë, mùnd të nisë një histori mjaft të favorshme.

Shigjetari Tashmë jemi në vjeshtë dhe ju do të jeni në mes të ritmit tuaj të pùnës, i cili do të mbështètet nga Marsi energjík, i cili do ju bëj hiperáktiv dhe të pakapshëm. Tashmë nuk po e kuptoni, por të reja të rèndësishme dhe ndrýshime, po márrín formë,. Është një moment shumë i mirë për të reflektuar dhe bërë llògari. Sfera sèksuale do të jetë mjaft e favorizuar, ku do të jeni në sínkron perfekt me partnerin/en. Këshillohèt që të reflektoni më shumë dhe të lini mënjanë çdo mëri.

Bricjapi Pas ekuinoksit të 23 shkurtit, situata ka ndrýshuar dhe Dielli dhe Mërkùri nuk janë aspak në hármoni. Energjítë tuaja kanë bèzdísur díkë, i cili do bëjë të pamùndurën që t’iu pèngojë të ecni përpárá. Mùndohuni të jeni më të kùjdèsshëm dhe ti bèni sytë katër. Këshillohèt që ngádalësoni disi ritmet, sidomòs nëse mòsha juaj nuk ju favorizon. Bëni kùjdès me shèndètin, pasi páráshíkohen pròblème.

Ujori Dielli do të jetë mjaft pozítiv për të lindurit e kësáj shenje. Në raportin në çift konflíktet do të vijnë në rritje, që nga data 10. Çdo e paprítur e vogël do të kthehèt shumë shpèjtë në një pròblèm të madh. Reflektoni mirë párá se të përballeni me familjarët. Shtrëngoni dhèmbët nëse diçka shkòn kèq dhe matuni párá se të veproni. Duhèt të bèni kùjdès sidomòs në datat 11, 18 dhe 24 shkurt, për shkák se nuk do të mungojnë pròblèmet. Këshillohèt që të trègòheni sa më pak agresiv, në mënyrë që të lehtësoni pozítën tuaj.

Peshqít Keni árrítur në atë që është muaji më i bukur i vitit 2023, ku në qíell nuk do të ketë asnjë yll nègátiv. Neptuni dhe Venusi do ju mbròjnë, për shkák të pozícionit të favorshëm në të cilin ndòdhen. Nëse jeni të rinj, gjatë këtij muaji mùndësitë që do shpalosen párá jush janë vërtetë të shumta. Ky është gjíthashtu muaji më i favorshëm për të firmòsur një márrëveshje të rèndësishme. Mos lini asgjë pèzùll, pasi ky muaj do të sjellë një lumë mùndësish.

Leave a Reply