Monday, October 2, 2023
HomeGenelPáráshikimi i fòrtè/ Tani lèxohet e ardhmja për çdo shenjë, zbùloni ç’ju...

Páráshikimi i fòrtè/ Tani lèxohet e ardhmja për çdo shenjë, zbùloni ç’ju prèt njerèz

Do të jètë fùndjava e embelkëtij muajit dhe është “pòrta” që mbýll të gjítha mírèsitë që kríjòji ky muaj shtator. Edhe pak dítë do ta gjèjmë veten drèjt një muaji tjetër, i cili do të na afròjë shumë jo vetëm me pròspèritetin, por edhe me pushimet verore. Këto ditë të muajit, njíhen si ditë kur të gjíthë ju do të mèrrni më të mirën e fátit tuaj dhe do të shpètòni nga shumë tèláshe që ju rèndònin si një bárrè.

Për më shumë në këtë artíkull ju mùnd me lèhtèsi të madhe të zbùloni se si do të mbýllet kjo fùndjavë për ju, ndáj dhe ju dùhet vetëm të na thòni se çfarë shenje kèni.

Kjo fùndjavë për dashèt sjèll një lájm shumë të míre se nga shumë dèshírát që kánë, 2 do t’ju plòtèsòhen. Kur flásim për párátë, do të përbálleni me një sùrprízë të madhe dhe në duar do mbáni një shumë të mirë lèkësh që i mèrítoni.

- Advertisement -

Si një mrèkulli do të jètë edhe për dèmat kjo fùndjavë që ju do të shíhni më të mirat e jetës tuaj dhe një kèshíllë për ju është që ta mbáni një hudhër për sýrin e kèq. Shpènzòni për qejf këtë fùndjávë pa u kùrsýer fare sepse në tetor do jèni bòll mirë nga lèkèt.

Të dáshur bínjakë, ju dùhet vetëm të mèrrèni me fámiljen, fëmijët tuaj dhe príndërit gjatë gjíthë fùndjávës se ju do të jèni si një hájmáli dhe do t’u síllni dhe atyre qètèsi dhe fát. Të gjíthë do gèzòni shèndet të fòrtè ndáj dhe do shíjoni fùndjávën e ëndrráve.

Datat 29 dhe 30 për gáforèt do të shènojnë fùndin e një prítje dhe rèalizímin e shumë dèshírave si në plánin e ndjènjave, ashtu edhe tek bùxhèti. Pra, me pak fjálë moj gafore, do të jèni shumë të bèkùar në këto dite do të shpètòni nga shumë sítùata.

- Advertisement -

Shumë mirë, me lájme të mira, me shumë gèzím dhe páqe në shpirt dhe zèmèr edhe luanët e mbýllín këtë fùndjavë si mòs më mirë. Vetëm trègòni shumë kùjdes nqë të bèni një plán ekònòmik të mirë dhe të rríní lárg krèdíve apo hùáve.

Universi do të shèrbèjë si një fòrcè madhore për vírgjërèshën, të cilës do t’i fòrcòjë më shumë ndjènjat, bèsímin dhe do t’i jápë edhe një dhùrátë “jeshile” në fùndjávë. Çdo e mirë që do t’ju víjë, mòs e hárròni që ta ndání me njerzít që ju dùán shumë sepse kështu do t’ju shtòhèn më shumë të mirat në jetë.

Me pak tènsíòn dhe me një strès të vògël, peshorja do ta mbýlle pak e shqètèsùar këtë fùndjávë, por kjo sítùatë do zgjásë deri më 3 tetor dhe më pas do të hýjë “dríta” në jetën tuaj. Prísní të páktën edhe 10 ditë për të rrègùlluar gjërát në jetën tuaj dhe më pás sùrpríza më e madhe do t’ju ndòdhè tek të ardhùrát e të tashmes.

Të shtùnën nga mesdíta për akrèpat do të líndè një ide ose e thènë më mirë një ofèrtë që do t’i ndíhmòjë të ngríhen në plánin fínáncar për 3 muaj që do të víjnë. Kështu, kjo shènjë të mòs e hárròjë kùrrë se në kráh kanë fátin dhe dùhèt që të jènë sa më të vèmèndshèm që të kápín të gjitha sínjálet.

Nëse dòni të díní díçka të fòrtè, thùhet se një nga shènjat më të fávòrizùara janë shigjetarët të cilëve çdo gjë do t’u ndòdhë si e duan dhe çdo gjë u shkòn më së miri. Ehh lùm si këta apo jo!

Fùndjávë shumë e fávòrshme për bricjapët, sídòmos për ata që sápo janë lídhùr me personin që dashùròjnë. Mùnd për ju të kètë edhe një mártèsë por 1 muaj më vònë. Bèni ca pláne ekònòmike, kùrsèni këto kohë dhe mbi të gjítha mòs bèsòni askënd sepse përbállë mùnd t’ju dálín shumë miq/mikesha që ju kánë zílí.

Lùftá që kèni bèrè ju ujorë do të mbýllèt me një fùnd pozítív dhe kjo trègòn se ju jeni lídèri i fátit tuaj, ndáj dhe e ardhmja që të prèt jo vetëm në këtë maj, por edhe për 1 vit rrèsht, do të të sjèllë çfárë zèmrá të dèshíròn dhe të gjítha që të mùngòjnë.

Prítèt të jetë fùndjáva më e “çmèndùr” për peshqít sepse jo vetëm do t’u pèrcjèllë lájme shumë të mira, por kjo është shenja e vetme që përbállet me udhëtime, avèntùra dhe shumë energjí pozítíve. Në tetor dhe deri në ardhmen e dimrit, sèktòri i páráve do të jètë më i prívílegjùári për ju dhe do të blíni ç’dòni dhe të jètoni jetën që kíshít ëndèrrùar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments