Saturday, September 30, 2023
HomeGenelPáráshíkími i gjen te gjítha! Nga sot e 15 shtatori, mílionát dhe...

Páráshíkími i gjen te gjítha! Nga sot e 15 shtatori, mílionát dhe shènjat që fati i tròndísë

A e keni mendjen ketu ju qe jeni shenja Dashít, sepse sot do të bòmbárdoheni nga shumë ide të shkëlqyera – shumë për t’u mbájtur nën kòntròll. Mendja juaj është e hapur ndáj të gjítha mùndësive, dhe kjo është e nèvojshme për kríjimin e shumë mùndësive për ju. Eksploroni këto mùndësi në këtë moment.

Trègoni pak kùjdes te dashur Dema sepse mùnd të ndiheni mjaft të dòbèt për shkák të një kòlapsi të fùndít të situatës suaj të pùnës. Ndoshta ju jeni pùshùar nga pùna, ose jeni zhvèndòsur në një pozícion tjetër, dùke pùnuar më pak ditë në javë. Mos u shqètëso. Shíkojeni këtë si një mùndësi, jo një trágjedi.

Binjakët, síkush po përpiqet t’ju bindë të hipni në trènin e tij ose të sáj. Përdorni kùjdès këtu. Ajo që është e mirë për atë person nuk është domòsdoshmërisht e mirë për ju. Ky person ka entuzíazèm të madh për situatën e tij ose të sáj, por kjo nuk do të thotë që ju dùhèt të báshkòheni.

- Advertisement -

Gaforrja, ndonëse të folurit mùnd të jetë e vèshtírë, mùnd të trègòni vlerësimin tuaj dùke ndërmárrë veprime. Të blesh një dhùratë të përshtatshme ose të trègòsh në ndonjë mënyrë tjetër se vërtet kùjdèsesh për një person mùnd të bëjë ndrýshimin. Nëpùnë munt të përballeni me ndonjë pèngesë.

Luani, sot mùnd t’ju tèrhèqë prania e një figure autoriteti, qoftë në pùnë, qoftë në ndonjë fùshë tjetër të jetës suaj. Edhe pse mùnd të ketë një lloj kònflíkti, është kjo që e bèn të gjíthë idenë kaq emocionuese. Mund t’ia vlejë një gòditje dhe do të jetë edhe më e dobishme kur të tákoheni përfùndimisht.

Vírgjèreshat, sot mùnd t’ju dùket pak e rèndë atmòsfera mes jush dhe të dashùrit tuaj. Aspekti planetar pasqyron një situatë në të cilën asnjëri prèj jush nuk është i gatshëm të ndërmárrë veprime në lídhje me një zbùlim të fùndít. Por njëri prèj jush do të dùhèt të thýejë akùllin herët a vonë.

- Advertisement -

Peshorja, ècni në anën me díell të rrugës. Kjo është një kohë për ju që me vetëdije të jeni pozítivë për situatën tuaj të kárrierës dhe se ku po shkòni. Gjeni një mënyrë për ta kthýer mendjen tuaj nga një perspektivë nègátive në një këndvështrim lártësues. Qëndrimi juaj është gjíthçka.

Akrepi, mbështètja nga miqtë është e jashtëzakonshme. Mbèshtètuni te miqtë tuaj në këtë kohë. Kërkimi për ndíhmë dhe mbështètje është një shenjë fùqíe dhe jo shenjë dòbèsie. Mos kini fríkë t’u kèrkoni të tjerëve ide dhe perspektiva alternative. Ata janë aty për t’ju ndíhmuar.

Shigjetari, ju jeni në një pozícion shumë të cenueshëm tani dhe díkush ka të ngjárë të përfitojë nga ju nëse e lejoni. Meqenëse ju jeni aq të mirë për të ecur me rrjèdhën, të tjerët kanë një mënyrë për t’ju kthýer në kukùllën e tyre nëse nuk jeni të vetëdijshëm për rrethanat.

Bricjapi, per ju një shpèrthim fùqíe vjen në rrugën tuaj dhe ju jeni në gjèndje të transformoni një situatë jashtëzakonisht të pashèndètshme në një situatë pozítive. Të tjerët mùnd të mendojnë se ju keni fùqí magjíke, dùke gjýkuar nga mënyra se si jeni në gjèndje ta ktheni një situatë të vèshtírë në një situatë tríùmfuese.

Ujori, ju keni dëshirën për të udhëtuar, dhe jo vetëm për të udhëtuar në qytetin tjetër, por ndoshta në një anë tjetër të vendit. Mendimi juaj zgjerohèt dhe befas dëshíròni të udhëtoni në një anë tjetër të botës. Rregùlloni planet tuaja të kárrierës për të përmbùshur këtë ëndèrr nëse është e mùndur.

Peshqít, edhe ju vërtet keni nèvojë për lirinë tuaj, por mùnd ta kuptoni se është e vèshtírë të árríhèt. Sot mùnd t’ju dùhèt të bèni disa nègòciata. Nuk është se i dashùri juaj ka nèvojë për ju njëzet e katër orë në ditë, por tani partneri juaj po ndihèt paksa i pasígùrt. Ai thjesht ka nèvojë për njëfarë sígùrie se ju nuk keni harrùar që ai ekzíston.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments