Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDo ju lere pa gjume! Pas 2 ditesh, mblidhuni te gjithë ne...

Do ju lere pa gjume! Pas 2 ditesh, mblidhuni te gjithë ne shtëpí, do ndòdhë pas orës 19

Gjatë kësáj dite do bèni mirë ta dëgjoni intuitën dhe do mèrrni vendimet e dùhura. Ambicia juaj nuk do reshtë për asnjë moment. Ju të dashurùarit do e mèrrni çdo gjë me qetësi dhe kjo gjë do jetë në favorin tuaj. Të gjíthë do ju kenë zíli, por nuk do mùndin dot t’iu prishin pùnë.

Ju beqárët sado që të mùndoheni, nuk do keni fat në dashùri. Që të mòs mërzíten më mirë gjèni diçka interesante me çfarë të mèrrèni. Në pùnë do kaloni në një post të ri dhe përgjegjësitë kanë për të qenë më të pákta. Do ndiheni më të lirshëm dhe nuk do gjèndeni asnjë çást nën prèsion. Në planin financiar keni për të pasur pròblème serioze nëse nuk trègòheni realistë.

Demi Gjatë kësáj dite jo vetëm që nuk do keni pròblème, por do jeni edhe më të përqendrùar tek gjërat që doni të bèni. Për ju që keni një lídhje, çdo gjë që dëshíròni do mùnd ta keni. Marrëdhënia në çift ka për të qenë e jashtëzakonshme sepse partneri do ju vijë gjíthë kohës sipas qejfit.

- Advertisement -

Ju beqárët do keni shumë komplekse dhe nuk do árríni as sot ta gjèni dashùrinë. Në pùnë do ju mungojë pak organizími, megjíthatë nuk do ndòdhë asgjë e kèqe. Mos kèrkoni pùnë tjetër sepse do pendoheni. Në planin financiar mirë është të mòs nxitoheni për asgjë sepse po bëtë gábíme situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Binjakët Gjatë kësáj dite nuk do ndáleni përpárá pèngesave që do ju dalin, përkundrazí do i përballoni ato përherë. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë mjaft dinamíke. Gjithçka që keni dashur do ju plòtësohèt dhe kënaqësitë do jenë të fòrta. Ju beqárët do keni një ditë të trazuar dhe nuk do keni as kohë dhe as nèrva të mendoni për jetën sentimentale.

Në pùnë do ju dùhèt të përshtateni pak më shumë me rolin e “rojtarit”. Ndonjëherë do ju dùket e síkletshme, por do dini të silleni dhe do e përmbùshni misionin e dhënë. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme kështu që bèni kùjdès me çdo lloj investimi.

- Advertisement -

Gaforrja Sado vèshtírësi t’iu dalin në jetë ju dini gjíthmonë të mbáni zgjuar shpresën dhe nuk dòrèzoheni. Për ju të dashurùarit çdo gjë do ndriçoje dhe márrëdhënia me partnerin do jetë e jashtëzakonshme. Bëni atë që do ndjeni në çdo moment.

Ju beqárët do jeni sensualë dhe do tèrhíqni gjíthë kohës vëmendjen e të tjerëve. Me sígùri që do e ndrýshoni statusín. Në pùnë më mirë prisni edhe pak kohë párá se të mèrrni vendime të rèndësishme. Fíksoni njëherë objektivat dhe bèni plane párá se të veproni. Në planin financiar do mèrrni vendime të rèndësishme të cilat do e pèrmírësojnë shpèjt situatën.

Luani Çdo gjë ka për të qenë shumë më e lehtë për ju gjatë kësáj dite dhe do ndiheni plòtësisht të qetë. Nëse jeni në një lídhje keni për të káluar një dite fantastíke pranë partnerit tuaj. Do i shprèhni pafùnd ndjenjat që të dy dhe atmòsfera do jetë fantastíke. Ju beqárët nuk do jeni gati për të fílluar lídhje,

por do pranoni të njiheni me persona të ndrýshëm. Në pùnë do jeni të përqendrùar dhe do i kaloni pa pròblèm të gjítha pèngesat që do iu dalin. Mërkùri do jetë planeti i pozícionuar më mirë dhe do ua ndriçojë përherë mendimet. Në planin financiar mòs ndërmèrrni rrezíqe shumë të mëdhá sepse situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Vírgjëresha Cilatdo të kenë qenë pèngesat në jetën tuaj sot do keni durimin dhe mençurinë për t’i zgjídhùr ato. Në asnjë rast nuk do keni pròblème. Nëse keni një lídhje, përfitoni nga kjo ditë e bukur dhe me díell për të zgjídhùr të gjítha kèqkuptimet që ju kanë dalë prèj kohësh.

Po i latë pas dore situata do përkèqësohèt. Ju beqárët do keni tákime romantíke me disa persona që keni disa kohë që i keni njohur, por vetëm flírtonit së lárgu. Në pùnë jo vetëm që do jeni energjíkë, por do përqendroheni fíks tek objektivat e dùhura. Do i lini pas disa zakone jo të mira dhe gjërat do ju ecin për mrekùlli. Të ardhùrat do pèrmírësohen jashtëzakonisht dhe mùnd të bèni edhe investime.

Peshorja Gjatë kësáj dite do jeni shumë më të matur dhe më të durùar kështu që keni për t’i káluar më lehtësisht edhe disa vèshtírësi të vogla që do iu dalin. Për ju që keni një lídhje do jetë një ditë shumë e qëndrueshme kjo e sotmja.

Si ju ashtu edhe partneri do bèni gjíthçka që ta surprizoni njëri-tjetrin. Ju beqárët do keni shumë komplekse dhe nuk do árríni dot të fíksoheni pas një personi të veçántë. Në pùnë do i keni idetë shumë të qárta, do përvishni mëngët dhe do bèni çdo gjë që dùhèt për të árrítur atje ku iu kanë kèrkuar shefat. Për ë pèrmírësuar buxhètin nuk dùhèt kurrsesi të besoni tek lojërat e fatit sepse mùnd të hùmbisni më shumë sesa të fitoni.

Akrepi Gjatë kësáj dite Plutoni dhe Saturni do iu sjellin disa vèshtírësi në jetën tuaj. Shpeshherë do ndiheni goxha të sfòrcuar. Ju të dashurùarit do jeni shumë xhelòzè për partnerin tuaj dhe situata në disa momente mùnd t’iu dalë edhe jashtë kòntròllit. Kujdes!

Ju beqárët, edhe pse do mùndoheni shumë, nuk do árríni dot ta bèni për vete një person të përshtatshëm. Në disa momente mùnd të bini edhe në pesimizèm. Në pùnë ka mùndësi t’iu ofrohèt një post i ri si administrator. Mos e rèfùzoni mènjèherë, por reflektoni dhe e më pas vèndòsni çfarë do bèni. Me shpenzímet trègòhuni të matur dhe nuk kanë për t’iu dale aspak vèshtírësi.

Shigjetari Ka shumë mùndësi që sot të ndiheni të qetë dhe të mòs hídhni hapa të gabuara. Do iu jepni shumë rèndësi personave që keni përzèmèr. Juve qe jeni në një lídhje fati do ju buzèqeshë dhe márrëdhënia në çift ka për të qenë shumë herë më e mirë. Do jeni në humor dhe mùnd t’i lejoni vetes edhe ndonjë çmènduri të vogël. Ju beqárët do qëndroni gjíthë kohës me miqtë dhe me familjarët tuaj,

prandáj nuk do e ndíeni nèvojën e një personi në krah. Në pùnë ka rrezík që në disa momente të kaloni situata të vèshtíra. Do keni rivalitet të fòrtë dhe do përballeni me sfída të vazhdueshme. Gjendja e financave do jetë shumë e mirë megjíthatë sërish dùhèt t’i krýeni me maturi shpenzímet.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do jeni shumë të durùar dhe do dini si t’i korrigjoni gábímet që keni bërë. Nëse keni një lídhje, jeta juaj ka për të qenë shumë normalë. Nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni dhe do ndiheni mirë pranë partnerit. Ju beqárët keni për të pasur dashùri me shíkim të parë atëherë kur nuk do e prisni.

Në pùnë do e menaxhoni me shumë kùjdès situatën dhe do mbáni lárg pròblèmet. Mùnd të lárgoni edhe disa të ashtuquajtur miq që kohët e fùndít ju kanë zhgènjyer tej mase. Në planin financiar gjërat nuk do ecin shumë mirë. Jupiteri i pozícionuar kèq do ju bëjë të palogjíkshëm me shpenzímet.

Ujori Gjatë kësáj dite do i kuptoni gábímet e së shkùarës dhe do e rifitoni besimin tek vetja. Do ndiheni shumë më mirë. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë e mbùshur me dashùri. Do ndiheni gjíthë kohës mirë pranë atij që doni dhe nuk do preferoni të ndáheni për asnjë çást.

Do realizoni disa tákime interesante dhe më në fùnd do fílloni një lídhje afatgjatë. Në pùnë prítet të fílloni një projekt shumë premtues. Hapat do i hídhni ngádalë, por shumë të sígùrta. Do jeni edhe shumë më të organizuar. Në planin financiar gjèndja nuk ka për të qenë e kënaqshme. Herë pas here mùnd të përballeni edhe me vèshtírësi.

Peshqít Gjatë kësáj dite do mendoni vetëm për veten tuaj dhe shpesh do fùteni në konflíkte me ata që ju rrethojnë, Bëni kùjdès me hapat sepse nuk do ketë kthim pas. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë e mbùshur me turbùllira. Nuk do ndiheni mirë për asnjë moment dhe debátet do jenë të vazhdueshme.

Nëse jeni beqárë nuk dùhèt të nxitoheni për asnjë moment sepse situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit. Në pùnë nuk dùhèt të dekurajoheni pavárësisht vèshtírësive që do iu dalin. Bëni atë që keni në dorë dhe prisni rezùltatet që do vijnë më pas. Financat nuk do árríni dot t’i mbáni nën kòntròll edhe pse do bèni të pamùndurën. Duhèt pasur shumë kùjdès

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments