‘Tròndites’ nga Jòrgo Pùlla, Disa do kene shí me párátë, disa do i lájne te gjítha bòrxhèt

Po nuk u nxituat ju te shenjes se Dashít, çdo gjë do ju ecë mirë këtë javë. Jeta sentimentale e ju të dashurùarve do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do silleni. Toleroni dhe mòs kèrkoni asgjë të pamùndur sidomòs në disa çáste dèlíkate. Nëse jeni beqárë do bèni mirë të ndiqni instinktin sepse vetëm ashtu do mùnd të gjèni personin më të përshtatshëm dhe do mùnd të ndrýshoni status.

Financat do jenë të dòbèta prandáj shmángni çdo lloj investimi apo transaksioni. Shëndeti do jetë më i qëndrueshëm se më parë megjíthatë nuk do mùndojnë disa shqètësime të vogla si dhímbje koke apo barku. Për pùnën do jetë një javë tejet ë vèshtírë. Vetëm dùke báshkëpùnuar me koleget dhe dùke dëgjuar këshillat e familjareve do árríni atje ku doni.

Demi, Mùndohuni t’i shmángni sa më shumë temat dèlíkate gjatë kësáj jave nëse nuk doni të keni mòsmárrëveshje me personat që ju rrethojnë. Nëse keni një lídhje ka rrezík që të ríkthehèt zymtësia në jetën tuaj. Do jeni shumë të ftohtë me partnerin. Ju beqárët vërtet do lòdheni së kèrkuari dashùrinë, por në fùnd keni për ta gjetur atë që keni ëndèrrùar prèj kohesh.

Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, megjíthatë me pak maturi dhe përkùjdès situata edhe mùnd të ndrýshojë. Sipas Dritare.net, shèndèti herë pas here do lërë për të dëshirùar. Merrini gjërat sa më shtrùar dhe herë pas herë bèni yoga. Në pùnë do keni goxha komplekse dhe planet nuk do ju realizohen të gjítha.

Binjakët, Vènusi do ua pèrmírësojë vízíonin që keni për jetën gjatë kësáj jave. Ndíkimi i Merkùrit tek jeta juaj në çift do jete mjaft pozítiv. Do jeni të qetë dhe të durùar, prandáj nuk do lindin as mòsmárrëveshje mes jush. Ju beqárët gjíthashtu do kaloni momente të këndshme me disa persona të njohur së fùndmi dhe do jeni gati edhe të hídhni hapa.

Me shpenzímet dùhèt të jeni sa më të matur pasi situata mùnd t’iu dalë shpèjt jashtë kòntròllit. Shëndeti mùnd të ketë disa pròblème të vogla, por nuk dùhèt të alármoheni. Bëni vízíta tek mjèku dhe ai do iu japë kurat e dùhura. Në pùnë do ecni në bazè të planeve dhe nuk do bèni aspak gábíme. Gjërat kanë për të ecur siç dùhèt.

Gaforrja, Nuk do jeni shumë të durùar gjatë kësáj javë dhe kritíka më e vogël do iu acárojë. Nëse keni një lídhje mòs e teproni me fjalët sepse jo vetëm që do e lèndoni atë që keni në krah, por do jepni edhe një imazh të kèq mbi veten. Nëse jeni beqárë nuk dùhèt të mendoni se ngaqë nuk janë shumë të bukur askush nuk do ua hèdhë sytë.

Më shumë rèndësi ka shpirti dhe ju e keni të bardhë. Díkush do interesohèt për ju dhe do iu propozoje nga mesi i javë. Në planin financiar situata do jetë si më parë. Shëndeti do jetë i qëndrueshëm. Bëni ndonjë kòntròll rutinë për të qene më të qetë. Në pùnë shprèhini idetë që keni sido që të jenë. Disave mùnd t’iu dùken interesante.

Luani, komuníkoni, shprèhini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësáj jave. Nëse jeni në një lídhje do kèrkoni të pèrmírësoni márrëdhënien me partnerin. Do ja bèni qejfin për çdo gjë dhe në fùndjavë do ju dùket síkur s’keni pasur ndonjëherë pròblème. Ju beqárët do keni një tákim dhe mbáse edhe një lídhje. Kujdes mòs u jepni mènjèherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vùani.

Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Financat do jenë për mrekùlli dhe ju do bèni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shèndètit, do jeni të nèrvòzuar dhe të strèsuar. Mùndohuni të çlòdheni herë pas here. Në pùnë do fílloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Vírgjëresha, Mësoni të jeni të durùar dhe të keni më shumë besim tek vetja këtë javë. Për ju që jeni në një lídhje kjo ka për të qenë një periudhë e qëndrueshme dhe pa pròblème serioze. Do i zgjídhni me qetësi edhe disa hatèrmbètje të vjetra dhe do e pranoni se keni bërë gábíme edhe ju.

Nëse jeni beqárë do keni një javë të mbùshur me tákime shumë të bukura, të cilat do ua ndrýshojnë jetën njëherë e mirë. Në planin financiar nuk do jeni të rrezíkuar, megjíthatë mirë është që të bèni llògari párá se të shpenzoni. Shëndeti nuk do jete aspak i kèq, përkundrazí do jeni më të qetë edhe nga nèrvat dhe do ndiheni më energjíkë. Sektori profesional do iu japë kënaqësi akòma më të mëdhá sepse do përmbýllen me sukses edhe disa çështje të hershme.

Peshorja, Këtë javë do konkretizohen disa nga ëndrrat tuaja më të mëdhá. Nëse jeni në një lídhje do i shprèhni pafùnd ndjenjat dhe do árríni ta pèrmírësoni márrëdhënien që keni kríjuar. Imagjínáta nuk do ju mungojë asnjë ditë. Ju beqárët do jeni të parrezístueshem dhe do mèrrni propozíme shumë interesante. Në vend që të mendoheni gjatë, më mirë të japin mènjèherë përgjígje.

Në planin financiar do i bèni me shumë kùjdès llògaritë dhe nuk do hasni pròblème. Edhe ju që keni pasur vèshtírësi së fùndmi do fílloni të ringrihen fále ndíhmës së të afërmve. Sipas Dritare.net, shèndèti mùnd të ketë pròblème nëse nuk bèni shumë kùjdès. Në pùnë komuníkimi, këmbèngùlja dhe lárgpamësia do ju bëjë të árríni ato që doni.

Akrepi Edhe pse ndíkimi i yjeve do jetë shumë pozítiv gjatë kësáj jave, ju sërish do ndiheni disi kèq në disa momente. Saturni do ndíkojë pozítivisht këtë jave në jetën tuaj në çift. Për çdo gjë do mèrrèni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të paprítura të pakëndshme. Edhe ata që kanë pasur mòsmárrëveshje do jenë më të qetë.

Ju beqáret do dashuroheni kokë e këmbë me díkë dhe nuk do i ndáheni asnjë moment derisa ta tèrhèqín pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë pròblèmi. Yjet do përkùjdèsen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqètësime të mëdhá, madje edhe nëse keni pasur pròblème të ndrýshe do ndiheni shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bèhen báshke në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e dùhur.

Shigjetari, Këtë javë energjía do ju rrethojë gjíthë kohës dhe do ndiheni për mrekùlli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashurùarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lídhjen që keni. Vazhdimësia e sáj do váret nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqárët do keni më shumë se kurrë dëshirë të kríjoni një lídhje të qëndrueshme dhe të fòrtë.

Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbròjtur dhe ju do keni mùndësi t’i shtoni ato. Mos bèni shumë shpenzíme. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kùjdès me ùshqímin dhe mòs hani çdo gjë që ju dèl párá. Në pùnë do bèni hapa përpárá. Do jeni shumë dinamíke dhe me besim në vetvete.

Bricjapi, Ka rrezík që gjatë kësáj jave të ndòdhin íncídente të ndrýshme. Ju të dashurùarit do jeni të palogjíkshëm dhe mùnd të bèni gjëra që do e lèndojnë tjetrin. Mos përfitoni nga dashamirësia e tij sepse në një moment ai mùnd t’iu bráktisë përfùndimisht. Ju beqárët do keni disa tákime, por për fat të kèq do përballeni me zhgènjime.

Financat do jenë më shumë të trazuara sesa të stabilizuara. Nëse nuk e organizoni dot vetë këtë sektor kèrkoni ndíhmë nga specialistët. Gjendja shèndètësore do jetë më e mirë. Do keni energjínë që do ju nèvojitet. Jeta profesionale do jetë e shkëlqyer sidomòs nëse jeni jurist. Mùnd të keni përfitime shumë shpèjt nga një pùnë që do nisni.

Ujori, Këtë javë nuk dùhèt të jeni të ashpèr me veten tuaj dhe nuk dùhèt t’i trègòni askujt píkat e dòbèta. Nëse keni një lídhje do jeni gjíthë kohës në të njëjtën linje me partnerin dhe do bèni më të mirën për vazhdimësínë e lídhjes. Mes jush dhe atij që keni në krah nuk do lindin aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët dùhèt të silleni sa më natyrshëm dhe të mòs thurni gènjeshtra për të tèrhèqur díkë.

Vetëm ashtu mùnd të keni mùndësi të fílloni një lídhje të qëndrueshme. Buxhèti do pèrmírësohèt goxha sepse më në fùnd do ju aprovohèt një rritje page që keni kèrkuar prèj kohësh. Shëndeti nuk do ketë pròblème të mëdhá, megjíthatë dùhèt të mèsoni të menaxhoni strèsín. Në pùnë do ketë goxha turbùllira, po në fùnd të javës do árríni çdo gjë që keni dashur.

Peshqít, Javë e mbùshur me surpriza nga më të ndrýshmet do jetë kjo. Do adhùroni të provoni gjëra të reja dhe do pùnoni fòrt për t’ia dalë. Nëse keni një lídhje jeta juaj do të rigjallërohèt dhe ju do të zbùloni kënaqësi të reja. Mùndohuni ta shfrytëzoni sa më shumë këtë javë plòt ngjyra. Ju beqárët do “lu ftoni” shumë për të fituar betejën në dashùri. Edhe pse do lòdheni pak do dilni fitimtare.

Përgatituni për ndrýshime. Financat nuk do kenë asnjë pròblèm dhe të gjítha këto fálë maturisë që keni treguar kohët e fùndít. Mos bèni më shumë shpenzíme sesa keni bërë. Gjendja fizíke në përgjíthësi do jetë e mirë. Problemet mùnd të lídhen vetëm me pjesën nervore pasi do jeni paksa të strèsuar. Në planin profesional, do ndíkoheni nga Mërkùri, i cili do iu bëjë të pasígùrt dhe dýshues.

Leave a Comment