Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelPo afron Viti i Ri! Nje Bíngo ne ajer dhe lèk që...

Po afron Viti i Ri! Nje Bíngo ne ajer dhe lèk që u vjèn shenjave, ky lájm do t’ju cmènde nga qejfi

Dashi Gjatë kësáj dite do jeni shumë të përgjegjshëm për veprimet tuaja dhe do mèrrni vendimet e dùhura. Për ju të dashurùarit, pas një kohe të gjatë qetësie, pasioni do rindizet dhe do ja kaloni për mrekùlli me partnerin tuaj. Do përjètoni sërish emocionet e fíllimit të lídhjes. J

Beqárët do keni disa tákime, por asnjëri nga personat nuk do ua mbùshë mendjen për t fílluar angazhime serioze. Në pùnë do e keni çdo gjë në vijë, por nga ana tjetër do keni dëshirë të madhe për të mësuar edhe gjëra të reja. Do i dëgjoni me shumë kërshëri kolegët. Për planin financiar do jetë ditë e vèshtírë. Mùndohuni të ùlni sa të mùndni shpenzímet.

Demi Gjatë kësáj dite dùhèt të bèni më shumë pèrpjèkje për të ruajtur qetësínë dhe për të mòs u nevríkosur. Kujdes edhe me fjalët që do ju thoni të afërmve. Për ju që keni një lídhje do ketë momente shumë pasiononte, me çmènduri të vogla dhe me kënaqësi pafùnd.

Shfrytëzojeni çdo çást deri në maksimum. Ju beqárët do tèrhíqeni shumë nga një person, i cili nuk është për ju. Edhe pse do e kuptoni përsëri nuk do mùndin dot t’i shmángeni. Në pùnë gjërat nuk kanë për të qenë të lehta nëse nuk árríni të përqendroheni. Mùndohuni të lini çdo gjë tjetër mënjanë dhe të fokusoheni tej objektivat. Sipas Dritare.net, financat nuk do jenë shumë të mira kështu që mùndohuni t’i kufizoni sa të mùndni shpenzímet.

Binjakët Ka shumë mùndësi që e shkùara e hídhùr të kthehèt sot në jetën tuaj dhe do ju tríshtojë pafùndësisht. Humori i kèq do ju pùshtojë shpèjt. Ju që jeni në një lídhje do keni disa mòsmárrëveshje dhe do ju mungojë energjía për t’iu bërë ballë. Qetësohuni dhe mendojini gjërat me kùjdès. Ju beqárët do jeni joshës dhe do tákoni díkë interesant.

Mos mendoni mènjèherë për martesën sepse ajo nuk është një lojë fèmíjësh. Në pùnë dùhèt patjetër të mèrrèni më shumë me detajet dhe me gjërat për të cilat më parë jeni kritíkuat. Po bëtë gábíme keni për të pasur pròblème më të mëdhá. Për sa iu përket financave ka ardhùr momenti t’i organizoni më mirë. Mùndohuni të shmángni disa shpenzíme të panèvojshme.

Gaforrja Bëjini sytë katër gjatë kësáj dite dhe mòs bèni asnjë veprim të nxituar nëse nuk doni të vuani. Ju të dashurùarit edhe njëherë tjetër dùhèt të trègòheni vigjílentë dhe të mòs hídhni hapa të nxituara. Mos ia vini re partnerit disa kritíka që do iu bëjë sepse ai do i thotë pa u menduar. Për ju që jeni ende beqárë ka për të qenë një ditë e qetë dhe pa tákime. Shfrytëzojeni për të qëndrùar me miqtë ose me familjarët.

Në pùnë keni për të káluar një ditë të qetë dhe do dini si t’i organizoni gjërat më së miri. Falë edhe ndíhmës së báshkëpùnëtorëve çdo gjë do ju ecë për mrekùlli. Në planin financiar do mbizòtërojë gjíthë kohës ekuilibri. Shpenzímet bëjini me kursim.

Luani Intuita dhe arsyetimi do ju ndíhmojnë gjatë kësáj dite për të zgjídhùr edhe gjërat e lëna pèzùll. Në përgjíthësi fari do jetë në anën tuaj. Situata për ju që keni në lídhje dùket se më në fùnd po pèrmírësohèt. Të gjíthë do i shohin ndrýshimet tuaja.

Shf.rytëzojeni sa më tepër çdo moment dite për të qëndrùar pranë partnerit. Nëse jeni ende vetëm do keni një tákim, por nuk do ndiheni rehat. Kërkojeni tjetërkund dashùrinë. Në pùnë, vèshtírësitë e kohëve të fùndít do të shtèrojnë. Do jeni dëgjues më të mirë dhe idetë që keni do i diskutoni páráprakisht me kolegët. Planetët sugjerojnë të mèrrèni më shumë me çështjet financiare. Mùnd të bèni edhe ndonjë investim për diçka.

Vírgjëresha Gjatë kësáj dite Dielli do ju nxitë të kèrkoni të jeni mbi të tjerët dhe të mòs e favorizoni sa dùhèt komuníkimin. Shumë pròblème kanë për të ndòdhùr për ju. Ju që keni një lídhje do e kritíkoni shumë partnerin pa menduar për gábímet që keni bërë vetë. Asnjë nuk është perfekt dhe të gjíthë bëjnë gábíme kështu që dùhèt të trègòheni pak kritíkë ndáj vetes.

E rèndësishme është t’i pranojmë këto gábíme dhe të mùndohemi t’i ndreqím. Ju beqárët nuk dùhèt t’i besoni të gjíthëve që do tákoni. Ata që do ju thonë fjalë të bukura gènjejnë më shumë. Në pùnë do e keni disi shpirtin e ekipit, por kësáj here do jenë kolegët që nuk do preferojnë të përzíhen me ju. Analizojeni mirë gjèndjen financiare párá se të bèni shpenzíme márramendëse në mënyrë që të shmángni pròblèmet më vonë.

Peshorja Shumë planetë do përplasen gjatë kësáj dite dùke shkáktuar trazíra të njëpasnjëshme në jetën tuaj. Do i prishni edhe márrëdhënien me disa persona të afërt. Nëse keni një lídhje ka rrezík që monotonia dhe tríshtimi ta pùshtojnë márrëdhënien tuaj.

Do bènit mirë të mòs e hùmbnit komuníkimin me njëri-tjetrin dhe të mòs mèrrnit vendime të nxituara. Urani do jetë planeti që do favorizojë tákimet sentimentale dhe do ua bëjë ditën më të bukur ju beqárëve. Përfitoni sa më shumë që të mùndni. Në pùnë përveçse do lòdheni shumë do ju dùhèt të duroni edhe tekat e shefave. Mùnd t’iu kèrkohen gjëra vërtet dèlíkate. Sipas Dritare.net, perspektivat financiare dùken të shkëlqyera.

Akrep Do bèni të pamùndurën gjatë kësáj dite për të ùlur tènsíonet dhe për të pasur një ditë sa më të këndshme. Nëse keni një lídhje dùhèt të mùndoheni të gjèni shkaqet e pròblèmeve që keni me njëri-tjetrin. Kjo është mënyra më e mirë për të rregùlluar ambíentin në dashùri. Nëse jeni beqárë dùhèt të trègòheni shumë të matur me çështjet e zèmrës.

Do shkëlqeni sot dhe askush nuk do iu bëjë dot ballë, por do ju dùhèt edhe të përzgjídhni. Në pùnë do jeni të shpèjtë dhe do reflektoni párá se të hídhni hapa. Në këtë mënyrë nuk do keni asnjë lloj pròblèmi. Buxhètin do fílloni ta organizoni më mirë dhe kjo do iu japë më shumë mùndësi të bèni shpenzíme.

Shigjetari Besoni më shumë tek vetja gjatë kësáj dite dhe keni për ta parë se do ja dilni me sukses. Jeta sentimentale për ju që keni një lídhje do jetë e qetë dhe pa pròblème. Bëni çdo gjë ashtu si do e ndíeni. Për ju beqárët, disa festa apo darka ku do shkòni me miqtë, do iu japin mùndësi të njihni díkë shumë interesant. Mos e lini t’iu íkë nga duart, por jepini muhabet dhe flírtoni.

Lërèni pas tùrpin nëse doni të gjèni dashùrinë. Në pùnë do jeni tejet kreativë dhe nuk do ngurroni të ndërmèrrni iniciativa të reja. Do keni edhe guxim dhe durim në të njëjtën kohë. Situata financiare do përkèqësohèt mjaft pasi ju do shpenzoni pa limit. Vetëm këshillat e specialisteve do ju ndíhmojnë.

Bricjap Ka shumë mùndësi që t’i kushtoni vëmendje absolute familjes sot dhe mùnd të lini pas dore disa fùsha të tjera. Ju të dashurùarit do keni konflíkte me partnerin dhe gjërat nuk do shkòjnë ashtu si keni dashur. Tregohuni pak më të durùar dhe ruani vetëkòntròllin.

Te.nsioni do jetë kalimtar. Nëse jeni beqárë do keni shumë dëshirë për të tákuar dashùrinë dhe me pak mùndim do e gjèni atë. Do jetë ditë me fat për ju. Në pùnë nuk do keni ide shumë realiste dhe mùnd të nèglízhoni edhe disa detaje të rèndësishme. Gjëra në këtë plan nuk do ecin ashtu si keni dashur. Yjet do ju ndíhmojnë të pèrmírësoni situatën financiare dhe të jeni më të kùjdèsshëm me párátë që do shpenzoni.

Ujori Hëna do ua bëjë mendimet konfuze gjatë kësáj dite dhe do e keni të vèshtírë të ecni párá. Kujdes dùhèt të bèni edhe me impùlsivitetin. Ju të dashurùarit do keni nèvoje për mbështètjen e miqve. Gjërat nuk po shkòjnë ashtu si dùhèt në lídhjen tuaj dhe do jeni të mërzítur. Ju beqárët dùhèt t’i besoni intuitës për të gjetur personin e dùhur. Të jeni të sígùrt se ajo nuk do iu zhgènjejë.

Në pùnë mòs i rèfùzoni propozímet që do ju bèhen dhe mòs mèrrni vendime të nxituara sepse do keni vèshtírësi shumë më të mëdhá. Në planin financiar ka rrezík të përballeni me pròblème të mëdhá. Flisni me specialistët dhe miqtë në mënyrë që t’iu japin këshilla të vlefshme.

Peshqít Gjatë gjíthë kohës do ndiheni të turbùllt gjatë kësáj dite dhe mùnd të bèni çmènduri për të cilat do pendoheni. Ju të dashurùarit do keni një ditë me shumë tènsíon, por edhe me shumë pasion. Si fíllim do keni mòsmárrëveshje dhe ínáte me njëri- tjetrin, por nga fùndi i ditës çdo gjë do rregùllohèt dhe ju do pajtoheni. Për ju beqárët prítet një ditë e veçánte dhe me emocione të fòrta.

Mos e lini pa e shfr.ytëzuar sepse do pendoheni më pas. Në pùnë bèni kùjdès me disa propozíme që do ju bèhen sepse po i pranuat do ju shfrytëzojnë. Ecni me parime dhe mòs nxitoni për asgjë. Me buxhètin nuk do keni pròblème. Bëni dhe shpenzíme, por gjíthmonë dùke pare gjèndjen e portofolit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments