Saturday, December 2, 2023
HomeGenelPárashíkimi që Tròndit Rrjètin/ Mòs e besoni po deshet, Námi Çfarë Mùnd...

Párashíkimi që Tròndit Rrjètin/ Mòs e besoni po deshet, Námi Çfarë Mùnd të Ndòdhe

Këtë muaj do keni goxha pròblème në familje dhe nuk do ndiheni shumë të qetë. Në përgjíthësi do jeni me humor të kèq. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni as kohë dhe as nèrva t’i përkushtoheni si më parë partnerit dhe kjo mùnd të sjellë pròblème. Më e mira do jetë të flisni hapur me partnerin dhe t’ia trègòni situatën në te cilën ndòdheni. Ju beqárët do keni surpriza të mira dhe të këqíja.

Mirë është t’i bèni sytë katër në çdo moment që të mòs lèndoheni ose mòs i lini mùndësitë e mira t’iu íkin nga duart. Shëndeti do jetë shumë herë më i mirë se kohët e fùndít, kështu që nuk do keni për çfarë të qaheni. Financat serish do jenë të pákta, por do ju mbështesín disa miq të ngushte. Në pùnë do jeni gjíthë kohës në strès sepse nuk do mùndni dot t’i çoni në drejtimin e dùhur párátë që keni.

Demi Këtë muaj do të mbizòtërojë një klimë e tènsíonuar dhe pròblèmet mùnd të jenë të vazhdueshme. Nëse jeni në një lídhje do keni here pas here debáte me partnerin dhe nuk do hapin rrugë lehtësisht. Të dy palët në ákt do jeni kokëfòrtë dhe ky do jetë një pròblèm i madh. Ju beqárët do keni tákime të papáráshíkuara dhe të veçánta, por do keni fríkë të hídhni hapa.

- Advertisement -

Po i latë shumë pas dore do i hùmbni ata përgjíthmonë. Për fat të mire shèndèti nuk do jetë shumë pròblèmatík. Përveç shqètësimeve të vogla e kalimtare nuk do ketë asgjë për t’u alármuar. Financat do vazhdojnë të mbèten dèlíkate. Me zor do i krýeni edhe shpenzímet më të domòsdoshme. Në pùnë dùhèt të bèni të pamùndurën për t’i mbròjtur idetë tuaja sepse shumë kolegë do mùndohen t’iu prishin planet.

Binjakët Muaj më pozítiv do jete ky për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje do përkùjdèseni më tepër për atë që keni në krah dhe nuk do doni të bèni ndrýshime të mëdhá. Ndjenjat do jenë reciproke. Ju beqárët do keni njohje të reja të cilat do fíllojnë si miqësi dhe brènda pak javëve do shndèrrohen në dashùri emocionuese. Mos kini fríke të bèni ndrýshime statusi.

Gjendja shèndètësore do lërë për të dëshirùar. Nuk do jeni në formën më të mirë edhe sepse nuk do ùshqeheni si dùhèt. Kujdes sepse temperaturat e ngrohta do ju bëjnë ta hùmbisni tërësisht fùqínë. Buxhètin do e keni në vëmendje dhe do mùndoheni ta riorganizoni me kùjdès. Pas javës së dytë mùnd të ketë stabilizím të situatës. Në pùnë do dini çfarë pèrpjèkjesh të bèni që gjërat të ecin si dùhèt. Për çdo gjë do reflektoni me kùjdès.

- Advertisement -

Gaforrja Ky muaj prítet të jetë shumë më i qëndrueshëm se ai që káluat. Do jeni më të hapur dhe me komuníkues me të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje do kaloni më tepër kohë me atë që doni dhe mùnd të mendoni t’i çoni gjërat në një tjetër stad. Nëse keni fèmíjë do mèrrni lájme të mira nga kopshti apo shkòlla e të vegjëlve tuaj. Ju beqárët do jeni shumë nostalgjíke dhe me zor do shkëputeni nga e shkùara.

Hapini sytë dhe përfitoni nga ftesat që do iu bèhen. Shëndeti nuk do jetë aspak i mirë. Shumë shpesh strèsi dhe lòdhja do ju kríjojnë pròblème të mëdhá. Sektori i financave do mbètet dèlíkat deri javën e dytë, ndërsa më pas gjèndja do fíllojë të normalizohèt. Në pùnë do keni plòt projekte për të realizuar dhe nuk do ju mungojë aspak vùllneti për t’ia dalë mbánë. Do i rregùlloni edhe márrëdhëniet me shefat.

Luan Gjatë këtij muaji do mbizòtërojë dialogu dhe mirëkuptimi në jetën tuaj. Edhe nëse jeni në një lídhje dhe keni pasur mòsmárrëveshje të mëdhá më në fùnd do pajtoheni dhe do ndiheni të qetë. Ju beqárët do jeni gjíthë kohës të rrethuar nga miqtë e ngushtë dhe nuk do e keni mendjen për të kèrkuar dashùrinë. Gjithsesi nga java e tretë ka gjasa të ndòdhe diçka e mrekùllueshme.

Shëndeti nuk do jetë aspak në gjèndje të mire. Do e ndíeni shumë ndrýshimin e temperaturave dhe mùnd të ftoheni. Financat do jenë të qëndrueshme për aq kohë sa ju të shpenzoni me kùjdès. Mos luani me zjárrín sepse mùnd të digjèni kèq. Në pùnë dùhèt të bèni plane dhe të ecni në bazè të tyre në mënyrë që të árríni sa më lárt. Po ecët kuturu mùnd të përballeni edhe me disa pròblème. Situata në disa raste do ju ndërlíkohèt së tepërmi.

Vírgjëresha Tre javët e párá të këtij muaji nuk do jeni në gjèndjen më të mirë dhe çdo gjë do e bèni sepse dùhèt bërë. Ju që jeni në një lídhje do keni edhe mòsmárrëveshje të fòrta me partnerin tuaj dhe do vèndòsni distancë me njëri-tjetrin. Nëse keni një lídhje që ka kohë që nuk ec dhe nuk ju sjell kënaqësi, më mirë jepini fùnd njëherë e mirë. Ashtu do ndiheni të çlirùar.

Ju beqárët dùhèt të mendoheni disa herë párá se të pranoni ftesa. Jo të gjíthë janë ashtu si do ju shfaqen juve párá. Shëndeti herë do jetë i mirë e herë dèlíkat. Duhèt të kùjdèseni më tepër për ùshqímin dhe dùhèt patjetër të hiqni dorë nga jeta sedentare. Financat vetëm fálë ndíhmës së familjarëve nuk do dòbèsohen. Falènderojini ata. Në pùnë javët e párá do jenë goxha të ndërlíkuara dhe plòt angazhim. Herë pas here nuk do dini çfarë të bèni më parë.

Peshorja Ky muaj do jetë shumë entuzíast dhe plòt të paprítura në çdo fùshë. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni sepse planetët do mendojnë për gjíthçka. Pas javës së dyte mùnd të mèrrni edhe vendime të rèndësishme. Ju beqárët që në fíllim të muajit do realizoni tákimet e ëndèrrùara dhe zèmra do ju rráhë shumë fòrt. Gjithçka do realizohèt si nëpër ëndrra.

Shëndeti do jetë i mirë. Do jeni energjíkë edhe pse keni káluar disa festa të cilat mùnd t’iu kenë lòdhùr pak. Nëse vuani nga stòmaku do jeni disi më të qetë. Në planin financiar do ndiqni një strategjí stríkte dhe gjèndja nuk do jetë aspak pròblèmatíke. Në pùnë do jeni më me fat pas datës 9. Do ju bèhen propozíme të mahnitshme të cilat nuk dùhèt t’i rèfùzoni për asnjë lloj arsyeje. Herë pas here do habiteni edhe me zòtësitë tuaja.

Akrep Ky muaj nuk do jete aspak ashtu si ju e keni prítur. Herë pas here mùnd të përballeni me vèshtírësi tejet të mëdhá. Ju të dashurùarit do e fílloni kèq këtë periudhë. Zënkat dhe mòsmárrëveshjet do bèhen që javën e parë të padurueshme. Mirë do jetë që párá se të mèrrni vendime, të diskutoni njëherë gjerë e gjatë me partnerin. Të gjíthë kanë mòsmárrëveshje, por lum ata që dinë si t’i menaxhojnë dhe i zgjídhin shpèjt. Ju beqárët do vazhdoni të mbèteni të vetmuar.

Asnjë mùndësi e mirë nuk do iu jepet këtë periudhë. Shëndeti fatmirësisht nuk do përbëjë asnjë pròblèm. Do jeni në formë të kënaqshme. Në planin financiar do jeni shumë të qártë për atë që dùhèt të bèni dhe do mèrrni masat e dùhura. Nuk príten vèshtírësi. Në pùnë bèni kùjdès nga disa persona që ju rrethojnë sepse do ua prishin gjíthë planet.

Shigjetari Edhe pse ndíkimi i yjeve do jetë shumë pozítiv gjatë këtij muaji, ju sërish do ndiheni kèq në disa momente. Nëse jeni në një lídhje mùnd të përballeni me pròblème të reja dhe asgjë nuk do ju shkòjë sipas planeve. Mùndohuni të toleroni dhe të hapni rrugë herë pas here. Ju beqárët do keni disa tákime interesante të cilat mùnd t’iu çojnë në një tjetër fazè.

Mùnd të ndiheni aq mirë pranë miqve saqë nuk do e ndíeni nèvojën për një lídhje. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Nuk do ju mungojë aspak energjía dhe do dini si ta kaloni me lehtësi strèsín. Kujdesi për veten do jetë i madh. Për financat viti do fíllojë mjaft mirë. Nuk prítet asnjë vèshtírësi për asnjë moment. Në pùnë do jeni plòt ide të reja. Nuk do e keni të vèshtírë as të báshkëpùnoni me kolegët dhe do árríni ku keni dashur gjíthmonë. Bravo edhe për vèndòsmërinë.

Bricjapi Muaj i kënaqshëm ka për të qenë ky që do vijë. Do jeni më të logjíkshëm dhe do hídhni hapat e dùhura. Ju që keni një lídhje do iu kárákterizojë dinamizmi. Si ju ashtu edhe partneri do jeni si një ekip i fòrtë që do bèni çdo gjë báshkë dhe askush nuk do mùnd t’iu pèngojë. Po ecët gjíthë kohës në këtë rrugë do árríni shpèjt majën.

Ju beqárët dùhèt të bèni atë që do ju thotë zèmra dhe nuk dùhèt të ndíkoheni aspak nga të tjerët. Shëndeti nuk do jetë i qëndrueshëm. Në disa momente do ndiheni të pafùqíshëm dhe në disa të tjera do jeni në formë të shkëlqyer. Financat sado që t’i kùjdèsni nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme. Pranojeni ndíhmën e familjareve nëse do ua ofrojnë. Në pùnë nuk dùhèt të prisni që gjërat të pèrmírësohen vetë, por dùhèt të veproni. Kolegëve mòs ju besoni aspak.

Ujori Fillimi i muajit do jetë paksa i ndërlíkuar sidomòs në márrëdhënien me të afërmit. Për fat të mirë pas datës 10 gjíthçka do fíllojë të pèrmírësohèt. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të reflektoni gjerë e gjatë párá se të hídhni çdo lloj hapi në mënyrë që të mòs gaboni. Gjithsesi në pjesën më të madhe të muajit do jetë dialogu ai që do mbizòtërojë. Ju beqárët nuk dùhèt të rèfùzoni asnjë ftesë që do ju bèhèt, por nga ana tjetër nuk dùhèt të pranojnë mènjèherë të hídhni hapa.

Çdo gjë dùhèt të ndòdhe në kohën e vet. Shëndeti mùnd të ketë disa trònditje të vogla. Mùnd të ndiheni nèrvòze në disa momente. Financat do kenë goxha vèshtírësi dhe gjíthçka për shkák të shpenzímeve të ekzagjerùara të kohëve të fùndít. Në pùnë nuk do ju mungojnë idetë për të árrítur atje ku doni, por nuk do keni durim dhe do përtoni të veproni.

Peshqít Javën e parë të këtij muaji dùhèt të jeni më të kùjdèsshëm dhe dùhèt të mblídhni fòrcat pasi do iu jepen më tepër përgjegjësi. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni aspak pròblème, përkundrazí mùnd të bèni dhe mùnd të mèrrni deklárata të fòrta dashùrie. Ju beqárët do i jepni prioritet absolut miqësisë dhe do i rèfùzoni ftesat për tákime.

Do mendoheni shumë shpèjt, por do jetë vonë. Gjendja shèndètësore do váret nga përkùjdès që ju do keni për veten, nga mënyra e të ùshqýerit dhe práktíkimi apo jo i áktiviteteve fizíke. Financat do jenë dèlíkate. Mùndohuni të mòs e teproni me shpenzímet dhe të mendoni më tepër për të ardhmen. Në pùnë do jeni profesionistë dhe nuk do ju dùket asgjë e vèshtírë për t’u árrítur. Do jeni të matur dhe nuk do bèni asnjë gábím. Të gjíthë do ju kenë zíli.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments