ALARMUESE për Dy Shenja! Meri na Cmendi: Bingo per Luani, ja cfare ju ndòdh te tjereve

Muaji Tetor páráshíkohèt të jetë i vèshtírë sa i përket aspekteve kozmíke. Në rènditjen e muajit për “Rudina” në Tv Klan,

Meri Shehu párálájmëron ndrýshime të fòrta, dimër shpirtëror për disa shenja, detyrime për të shlyer dhe të trègòjnë kùjdès.

12. Bricjapi

Do hyjë Afërdita në Vírgjëreshë dhe do iu japë një avantazh por kjo do ndòdhë pas datës 10 e tutje. Janë një nga 4 shenjat kárdinale që do ndòdhen në syrin e tufanit në muajin Tetor dhe do përballen me çështje kárriere, lígjí, kombinime, ndrýshim i paprítur por më i fòrtë se ç’mùnd ta menaxhojnë dhe nuk do jetë në dorën e tyre. Do jenë të detyrùar të ndrýshojnë pùnë, shtëpi, ambíent e shoqëri që do i vënë në dilema të mëdhá për ecurinë e tyre. Hëna e plòtë në Dash iu dhá disa pròblèmatíka familjare. Ta márrín me qetësi rèndimentin e Tetorit.

11. Demi

Deri në datën 10 kanë shpenzíme të mëdhá saqë edhe Afërdita në Vírgjëresha nuk árrín t’i plòtësojë. Këto mùnd të jenë edhe shpenzíme kármíke e shpirtërore. Díku kanë mbètur bòrxh dhe do jenë të detyrùar të kthejnë diçka. Nuk janë të kursyer, por janë mësuar që hapin e parë ta ndërmárrín të tjerët dhe kanë një zèmèr më të fòrtë. Zemra e fòrtë dhe ky dimër në mes të Tetorit do i prèkë sidomòs në pùnë dhe márrëdhënie ekonomíke.

10. Dashi

Kaluan hënën e plòtë, nuk e di çfarë apokalipsi shpirtëror ndërmorën, a janë akòma në zbùlime të mëdhá në jetën e tyre. Në fùshën e márrëdhënieve, martesave, báshkëpùnimeve kemi një muaj paksa të vèshtírë, të dhùnshëm që i detýron të hèdhin firma edhe kur nuk duan. Një shkëputje pùne me pásoja ekonomíke mùnd të ndòdhë rreth datës 10 Tetor ndáj të kenë párásysh çfarë firmòsín dhe kòntrátat që bëjnë. Në fùshën èrotíke, pas datës 10 fíllon një periudhë më e ftohtë.

9. Peshqít

Afërdita në datën 9-10 përballë shenjës së tyre në Vírgjëreshë do ngrohë pak shpirtrat e tyre të ftohur nga Saturni, sidomòs të lindurit në 10-ditëshin e parë. Saturni në shenjën e Peshqve e ka bërë pùnën e vet, ka ngurtësuar disa márrëdhënie. Afërdita vjen t’i ëmbëlsojë por kjo do jetë pak e vèshtírë sepse Afërdita nuk fiton dot me Saturnin, ëështë një plumb i fòrtë në kuptimin e dhënies së ndjèshmërive ndáj për ta ky muaj do jetë i vèshtírë për të shtrùar rrugën që duan.

8. Shigjetari

Do vuajnë pásojat e Afërditës në Vírgjëreshë ndáj kùjdès lídhùr me kárrierën, pùnën, të ardhmen dhe investimet. Çdo gjë që mùnd të bëjnë ka një kritík shumë të rreptë, Saturni nuk ua fál gábímet dhe megjíthëse ky muaj nga shumë planetë në Peshore dùket síkur i jep ngrohtësi e shárm, në fùnd vùlos Saturni dhe është më i ashpèr se sa dùhèt. Mos të mërzíten, por është momenti të rregùllojnë pùnët e tyre.

7. Binjakët

Hëna e re në datën 14 dhe eklipsi díellor që është shumë i fùqíshëm do iu japë një hapësirë për të udhëtuar e kontáktuar jashtë, madje kjo do jetë një nga rrugët e vetme, një kombinim që të márrín një hapësirë të re. Sa i përket çështjeve familjare ngelen të diskutuara dhe mùnd të kemi ndarje të paprítur, thèllim kòntrádíktash në márrëdhëniet që nuk kanë patur rèndiment. Afërdita dhe Saturni do bllokojnë ndjenjat në disa hapësira. Kujdes nga ndrýshimet e detyrueshme që vijnë në aspektet lígjore.

6. Gaforrja

Kaloi një fùnd Shtatori shumë të fùqíshëm me hënën e plòtë, apokalipse e zhvillime të mëdhá. Hëna e re në Peshore do i bëjë të ndrýshojnë vendin, shtëpinë, diçka në pèrditshmërinë e tyre ndáj dùhèt parë nëse do nisín me një báshkëjetesë, plan të ri familjar, do duan të tjerët të bëjnë një sùlm psíkologjík ndáj tyre që të márrín vendime nëse janë strukur díku. Është momenti të hapin flatrat dhe të dalin më të guximshëm përballë botës.

5. Luani

Afërdita íkën nga shenja e tyre dhe fíllon një periudhë e fùqíshme ekonomíke në kuptimin e shpenzímeve dhe bllokimeve pas datës 10 me përballjen Afërditë-Neptun. Do ketë zhgènjim, ùlje rèndimenti në çështjet ekonomíke dhe shumë Luanë do mendojnë se çfarë kishin árrítur nuk ka qenë asgjë përballë asáj që dùhèt të programojnë për të ardhmen ndáj dùhèt të kenë kùjdès në çështjet ekonomíke e pùnë.

4. Akrepi

Marsi pas datës 13 dhe Mërkùri pas datës 21 hyn në Akrep dhe do márrín vitalitet, zhvillime e lèvízje të fùqíshme. Do japin tonalitete të mëdhá por për momentin bota e tyre shpirtërore është shumë e tènsíonuar, kèrkojnë një ndrýshim të madh në jetën e tyre dhe duan të ngrihen më lárt.

3. Ujori

Shumë planetë në Peshore sjellin ndrýshime të mëdhá te të tjerët, por Ujorët dùket síkur po i menaxhojnë këto bllokime shpirtërore dhe virtualitet të ndrýshuar në sferat e komuníkimit. Do të márrín shumë mùndësi në dashùri, por dùhèt të ndrýshojnë thèllë qèllimet e brèndshme dhe të lárgohen nga fríkërat dhe fobitë e së káluarës.

2. Vírgjëresha

Afërdita hyn në shenjën tuaj dhe jeta juaj në dashùri, ekonomi do të zbukurohèt. Kujdes direkt pas datës 10 sepse kùndèrshtimi me Saturnin do ju vërë një sprovë ose detyrim të madh, por nuk dùhèt të tremben. Nëse e kalojnë, do jetë muaj shumë pozítiv dhe do ecin në mënyrë práktíke e pragmatiste.

1.Peshorja

Janë në muajin e tyre, kanë shumë planetë në shenjën e tyre. Ndryshimet vijnë nga Peshoret por do vijnë ndrýshime të fùqíshme, të dhùnshme të cilat dùhèt t’i kòmandojnë mirë te vetja dhe te të tjerët, por do ndòdhin ngjárje që do ta shohin muajin Tetor si më të rèndësishmin e këtij viti. Me këto ngjárje të rèndësishme, do ndrýshojë diçka e madhe në jetën e tyre.

Leave a Reply