Akrepi i pari, Demi i fùndit/ Të BEKUAR në pasuri e dashuri, nga 1 Shkurti do thèrrisni Bíngon e Jetës

Dashi Puna: Bashkëpùnëtorët tuaj të pùnës ose lídhjet e tjera në grupe do të jenë të rèndësishme tani. Marsi mbètet në mes të qíellit tuaj dùke nxitur pak ambíentin e pùnës. Shmangni lùftën për pùshtèt dhe madje edhe lèvízjet ndoshta agresive ndáj të tjerëve. Do të keni mùndësi të qortoni apo ballafaqoheni me kolegët tuaj.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashít, po përballeni me një muaj të vèshtírë emocionalisht dhe psíkologjíkisht. Ju do të dùhèt të zgjídhni pròblèmet ose márrëdhëniet e vjetra të pazgjídhùra shumë më seriozísht dhe me përgjegjësi. Për disa prèj jush, gjërat paprítmas mùnd të përkèqësohen dhe konfuze. Një njohje e re romantíke me një burrë të afërt ose të lárgët do të ketë një zhvillim interesant në të ardhmen, por është ende shumë herët për të folur për martesë.

Financat: Megjíthëse do të vonoheni, do të mèrrni një lájm, dokument ose ofertë që do të reflektojë në mënyrë të favorshme në të ardhùrat tuaja financiare. Do të dùhèt të bèni një pagesë të harrùar ose të harrùar këtë muaj.

Shëndeti: Shëndeti juaj do të jetë pozítiv këtë muaj. Ju dùhèt të përpiqeni të keni një díetë të shèndètshme dhe kòntròll rutinë.

Demi Puna: Profesioni dhe pozíta juaj shoqërore në komunitet është nën zjárr tani ndërsa një yll planetësh vízíton shtëpinë tuaj të 10-të. Një pùnë ose pozícion i ri mùnd të kèrkojë shumicën e kohës. Puna kèrkon shumë më shumë kohë dhe energjí, por gjíthçka do t’ia vlejë.

Dashuria: Gjatë javës, do të lindë një situatë e papáráshíkuar që do t’ju kèrkojë të veproni shpèjt dhe të mèrrni vendime. Në shumicën e rasteve, ajo do të ketë një márrëdhënie me njerëz të lindur nën shenjën e Luanit, Dashít ose Shigjetarit.

Financat: Do të diskutoni çështje të ndrýshme financiare ose mùndësi të reja me njerëz nga rrethi juaj miqve.Kujdes me shpenzímet e teprùara, ky muaj premton të jetë paksa i vèshtírë.

Shëndeti: Ju dùhèt t’i jepni kohë cilësore márrëdhënieve dhe shèndètit tuaj, në mënyrë që të mùnd të shijoni këtë muaj. Ju dùhèt të kùjdèseni për imunitetin tuaj dhe të shmángni strèsín.

Binjakët Puna: Shfrytëzoni mùndësitë që ekzístojnë për këtë tranzít që zgját vetëm për 17 ditë. Sapo të mbárojë, do të lërë pas një shkëlqím të dobishëm nëse gjèni kohë për të përfituar nga rasti që ju ofron. Ju keni fituar përvojën e fùndít, por zbùloni se jeni ende mjaft i zènè dhe i paqëndrueshëm me njohuritë tuaja të reja. Përkushtimi juaj për të ndíhmuar të tjerët do të sjellë një premtim për fat të mirë në të ardhmen tuaj.

Dashuria: Do të keni mùndësi të keni njohej të reja. Në ditën e Shën Valentinit ju pret një suprizè mjaft e veçántë.Për beqárët do të jet ënjë muaj shumë intensive. Shumë prèj jush do të zhgènjeheni nga personat që keni njohur deri më tani.

Financat: Nevoja për të bërë një shpenzím të rèndësishëm për një të afërm mùnd ta vë buxhètin tuaj në tèlashe. Nëse do të pùnoni ose do të angazhoheni në një dokument financiar këtë muaj, kòntròlloni gjíthçka në detaje dhe shmángni veprimet dhe vendimet e nxituara.

Gaforrja Puna: Sapo keni hèqur një peshë nga supet tuaja. Dhe nëse shmángni konfrontimin, do të jeni dùke i bërë vetes një favor të madh. Mos kèrkoni shumë favore nga të tjerët. Mbani një gjèndje të qetë dhe silluni të pavárur nga të tjerët.

Dashuria: Nëse keni lindur në shenjën e Gaforres java sjell ngjárje ose përvoja të ndrýshme me njerëz të lindur nën shenjën e Demit, Vírgjëreshës ose Bricjapit. Disa prèj jush mùnd të përjetojnë një tákim të paprítur që do të provokojë një kthim në jetën e tyre si një miqësi ose partneritet i një dashùrie ose të njohuri të vjetër.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, në shkùrt do të jeni shumë më i përgjegjshëm në zgjídhjen e pròblèmeve. Ato mùnd të kèrkojnë disa shpenzíme të papáráshíkuara nga ana juaj, por kjo nuk ka gjasa të kríjojë gòditje në buxhètin tuaj. Do të jetë më e rèndësishme të mòs përkèqësoni pròblème të tilla, të mòs komplíkoni atmòsferën në shtëpinë tuaj.

Shëndeti: Shëndeti juaj gjíthashtu do të mbètet i mirë. Ju do të keni një menaxhim më të mirë të jetës së pùnës dhe nivelet tuaja të strèsit do të jenë nën kòntròll. Përkùndèr disa luhatjeve në shèndètin tuaj, ju do të jeni në gjèndje të mirë.

Luani Puna: Mos ki fríkë, do të kesh mjaft energjí për të káluar çdo krízè që zhvillohèt ndërsa Marsi vízíton këtë zonë të tabelës tuaj. Ky muaj premton márrëdhënie ose partneritete të reja që do të rezùltojnë të dobishme, dùke ju ofrùar shpesh mùndësínë e jetës.

Dashuria: Problemet në jetën e dashùrisë mùnd të provokojnë një dëshirë për ndarje. Mos nxitoni me vendime të tilla. Ndonjëherë një vendim i tillë nuk i nënshtrohèt korrigjímit.

Financat: Përpiquni të jeni realist në lídhje me burimet tuaja financiare gjatë këtij muaji. Bëni kudjes me menaxhimin e páráve tuaja. Një shpenzím i teprùar mùnd t’iu vèndòsë në vèshtírësi.

Shëndeti: Shëndeti juaj do të jetë i mirë këtë muaj. Sidoqoftë, Dielli tranzít trègòn se disa çështje të vjetra shèndètësore mùnd t’ju shqètësojnë ndonjëherë në fíllim të këtij muaji. Ndërsa ndíkimet planetare janë të favorshme, ju do të ruani nivelin tuaj të energjísë pavárësisht disa luhatjeve në shèndètin tuaj.

Vírgjëresha Puna: Shërbimi juaj ndáj të tjerëve është e dhëna për árrítjen e suksesit në jetë. Është koha të mèrrèni seriozísht me vèndòsjen e disa qèllimeve përsëri dhe t’i ndiqni ato.

Dashuria: Personat e lindur në Vírgjëreshë do të shijojnë shumë momente të bukura në dashùri. Vírgjëreshat janë shumë të komplíkuara kur bèhèt fjalë për márrëdhëniet, por në shkùrt , ata do të gjejnë personin e dùhur, atë person që do t’i bëjë ata të ndihen mirë.

Financat: Problemet në familje, nëse ka, do të jenë krýesisht të një natyre financiare. Ata do të kenë një lídhje me ndonjë kòsto më të lártë, ripagimin e një kredíe ose blerje, etj.Gjatë këtij muaji do të përjètoni një surprizè në lídhje me një dokument ose një kòntrátë.

Shëndeti: Oraret e vrùllshme të pùnës mùnd të shkáktojnë disa luhatje në shèndètin tuaj në fíllim të këtij muaji.

Peshorja Puna: Duke e parë të vèshtírë për të kapërcyer një ndrýshim të fùndít në kárrierë, ju shihni që Mërkùri dhe Dielli vijnë në shpètimin tuaj të ndjèkur nga Venusi pak më vonë. Një trinë e mrekùllueshme në shenjat e ajrit zhvillon dùke premtuar një kohë të bukur për áktivitetin e kohës së lirë.

Dashuria: Duhèt të pranoni me më shumë shpirt periudhën në të cilën po jètoni, dùke iu përshtatur kufizímeve dhe dùke u pèrpjèkur, kur është e mùndur, të kríjojnë márrëdhënie që mùnd të shtrëngoheyt në të ardhmen.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, në shkùrt do të keni prítje të cáktuara për ndrýshime të mira në të ardhùrat tuaja, për márrjen e páráve ose për ngjárje të tjera financiare (të favorshme për ju).Ju do të mèrrni mbështètje ose këshilla të rèndësishme nga njerëzít me të cilët pùnoni ose jeni anëtarë të të njëjtit grup, organizatë.

Shëndeti: Ju mùnd të meditoni, kjo do t’ju ndíhmojë të gjallëroni mendjen dhe trupin tuaj, i cili ka nèvojë për kùjdès shtesë.

Akrepi Puna: Ju mùnd ta gjèni veten dùke zhvilluar një shpèrthim të mrekùllueshëm për disa aftësi të pazákonta dekorimi që shkëlqen edhe më të guximshmit. Është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë disa argëtime gjíthashtu.

Dashuria: Ky muaj nuk do të jetë mëiI miri për ju përsa i përket dashùrisë. Çiftet do të përballen me situata shumë të ndërlíkuara, madje ndòdht apo mendojnë edhe për ndarje. Kujdes me çdo vendim që mèrrni në mënyrë që të mòs pendoheni më vonë.

Financat: Gjatë këtij muaji të keni prítje për një rritje në të ardhùrat tuaja ose për të márrë párá shtesë, si dhe situata të tjera financiare të favorshme për ju. Disa nga márrëdhëniet tuaja financiare këtë muaj do të lídhen me të huaj, dùke pùnuar me një kompani të huaj, ose të afërm që janë lárg jush.

Shëndeti: Mùnd të ketë përplasje të personalitetit të cilat do të jenë irrituese. Do të keni disa pròblèm shèndètësore të vogla që do të kalojnë shumë shpèjt.

Shigjetari Puna: Ju mùnd të dëshíròni të sillni në pùnë disa të mira të veçánta për t’u treguar të tjerëve ndjenjat tuaja dhe për të kèrkuar fálje.

Dashuria: Zemra juaj mùnd të jetë një vend misterioz, të páktën për ata që nuk mùnd ta përkthejnë shpirtin tuaj.Ju mùnd të dilni si një mënyrë për disa që nuk ju tèrhèqín – por kurrë mòs e lini veten të dýshojë në të vërtetën tuaj për shkák të asáj që ata besojnë.Thellë në thèllësi të është dashur një jetë për të kuptuar veten dhe tani nuk është koha ta hèqësh dorë vetëm sepse është e papërshtatshme për të tjerët.

Financat: Në aspektin financiar, jini të kùjdèsshëm dhe shmángni vèshtírësitë financiare. Tani mùnd të keni strès në lídhje me shpenzímet e lárta, kredinë, etj. Kini kùjdès nga hùmbjet e páráve të padëshirùara.

Shëndeti: Shëndeti juaj mùnd të sjellë një dèm nëse nuk jeni të kùjdèsshëm ndáj imunitetit tuaj.

Bricjapi Puna: Mos e shtýni veten ose të tjerët shumë fòrt tani. Vazhdoni me trèndet áktuale në profesionin tuaj dhe mbáni komuníkimet áktive me ata me të cilët pùnoni. Sigurohuni që të mbáni një márrëdhënie të shèndètshme midis jetës personale dhe asáj profesionale.

Dashuria: Ky muaj do të jetë perfekt për dashùrinë. Mùndohuni ti kushtoni sa më shumë vëmendje partnerit apo partneres tuaj. Nëj suprizè romantíke do të ishte e dùhura për të rregùlluar çdo vèshtírësi që keni hasur muajin e káluar.

Financat: Gjatë këtij muaji ju do të dùhèt të nègòcioni, të vèndòsni, të nënshkruani një dokument në lídhje me márrjen e páráve nga një shtèt ose institucion bankár, përmes të afërmve tuaj ose partnerëve të biznesit dhe të tjerëve.Mùnd të ketë një vonesë në párátë që prisni të mèrrni.

Shëndeti: Kushtojini rèndësi të veçntë shèndètit fizík. Shmangni strèsín dhe meditoni më shumë për të qenë në gjèndje optimale.

Ujori Puna: Shmangni njerëzít nègátivë në vendin e pùnës. Sidomòs ato që ju grábítin energjínë dhe gëzímin e jetës. Qëndrimet toksíke mùnd të jenë tèrhèqëse tani. Mùnd të jetë një mík që ju vèndòsni ta shmángni tani, por një ribáshkím po fíllon.

Dashuria: Këtë muaj do të keni surpriza në jetën tuaj të dashùrisë. Njohje të reja, tákime romantíke, gjíthçka ë keni prítur. Tashmë nuk ka vend për të shkùarën, shihni nag e ardhmja me sígùrinë që ju ka munguar.

Financat: Ndonjëherë do të ketë vèshtírësi ose ndërlíkime në përgatitjen ose márrjen e dokumenteve të një natyre financiare ose ato që përfshijnë një kòsto më të lártë monetare.

Shëndeti: Ju dùhèt t’i kushtoni vëmendje shèndètit dhe díetës tuaj këtë muaj. Një regjím I mirë ùshqímor nuk do të ishte kurrë një ide e kèqe.

Peshqít Puna: Mbani mendjen tuaj të hapur ndáj zgjèdhjeve të reja të kárrierës ndërsa thýeni traditën dhe bèni një ndrýshim nga e káluara. Mùndësia për të investuar me miqtë në një biznes mùnd të ketë rezùltate të favorshme. Një sháns për të përfituar nga investime të tjera mùnd të lehtësojë ngarkesën tuaj.

Dashuria: Do të tèrhíqni vëmendjen e njerëzve që dëshíròni. Nuk do të mungojnë njohjet dhe flírtet me persona që ndòdhen rreth jush. Kujdes mòs përsëritni gábímet e të shkùarës.

Financat: Financiarisht, shpenzímet tuaja do të jenë më të lárta se zakonisht, për shkák të disa ngjárjeve të paprítura.Një rol të rèndësishëm në pùnët tuaja financiare do të luajë një person nga rrethi juaj i të afërmve, por patjetër me veprime në favorin tuaj.

Shëndeti: Luhatjet e humorit do të jenë prezente. Merrni më shumë kohë dhe pùshim për të qártësuar idetë tuaja dhe medituar. Ngarkesa e tepërt në pùnë, po iu prish ekuilibrin psíkologjík.

Leave a Reply