Saturday, December 2, 2023
HomeGenelMòs E Hárròni/ Në 5 te nentorit Ndíz Qírí Dhe Vishuni keshtu,...

Mòs E Hárròni/ Në 5 te nentorit Ndíz Qírí Dhe Vishuni keshtu, Arsyeja Perse Ta Bèni sa me Pare

Astr.ologia Meri Gjini bëri páráshíkimin e hòròskòpit për muajin nëntor, ku theksoi që disa shenja do të kenë pròblème ekonomíke, por që me ndíhmën e planeteve si Venusi apo Mërkùri do të gjejnë shumë shpèjt zgjídhje.

Dashi: Duke qenë që kanë Marsín që në qershor do të vazhdojnë të jenë deri në javën e parë të muajit janar. Pjesa që do t’i lehtësojë shumë në raportet personale ndrýshe nga Tetori do të kenë mùndësi të jenë më të ngrohtë dhe të mbròjtur dhe ata që janë në kèrkime të bukura, në periudhá të tilla ka gjëra të bukura, ánkthi vazhdon të jetë ekonomia dhe pse sado të vèshtíra të jenë situatat përfùndmisht do t’ja dalin mbánë.

Zgjídhjet e pròblèmatíkave të tyre do ti kujtojnë nga e káluara, me situata të tilla janë ndeshur dhe më përpárá kështu që dhe zgjídhjet do t’i gjejnë në ecurinë dhe përvojat që mbártin.

- Advertisement -

Demi: Duket síkur qëndrueshmëria dhe vèndòsmëria për të ecur përpárá është ndjesia e parë e Demave për këtë muaj të fùndít të vjeshtës. Pavárësisht situatës në javën e parë që do të përpiqen dhe ndeshen me pèngesa, kjo e shumta do të shkáktojë nèrvòzízèm por nuk do t’i bëjë mbrapa.

Hyrja e planetit të fatit me plutonit i ka të gjítha mùndësitë që orientimin dhe degëzímin që kemi folur gjatë gjíthë vitit, do të kenë ta shtrojnë në rrugëtimin e tyre me hyrjen e planetit të fatit. Pavárësisht ánkthit dhe pasígùrisë për të nesërmen dhe të sotmen, kanë për t’ja dalë mbánë.

Binjakët Do ta gjejnë veten dashje pa dashje në qendër të vëmendjes dhe kjo do të bëjë ta ndjejën veten protagonist sidomòs nga 12 deri në 27 të muajit për mirë. E vetmja gjë që dùhèt të kenë párásysh është që fjalën durim, pak durim deri në datën 17 sa të qártësohèt pak situata, sepse ka për të bërë një vèndòsje që do të ndrýshojë skemat që na rrethojnë. Nuk është muaj i kèq, ka një mbýllje spektákoláre në fùnd.

- Advertisement -

Gaforrja: Me gjýkimin ndáj të tretëve do ta kenë vèshtírësínë këtë muaj dhe dùket síkur do të jenë me ankèsa ose të padrejtë në mënyrën sesi do të gjýkojnë dhe reagojnë. Për pjesën e parë fájin e kanë të tjerët dhe jo ata.

Ndërkohë që ndrýshon plani dhe pavárësisht humorit të ndrýshueshëm që është deri në datën 17 të muajit, pas kësáj hyrja pozítive është shumë e fòrtë pavárësisht se në katërkëndësh me Marsín nga Dashi do të ndíkojë shumë për qártësimin e tyre por edhe për t’u ndjèrë shumë më të fùqíshëm nga çfarë e kanë projektuar muajin nëntor në raport me profesionin dhe atë që duan të márrín në statusín e tyre profesional.

Luani Edhe për Luanët, ashtu síkurse fola për Binjakët dhe për shumë pak ditë fjala durim deri nga data 12. Edhe pse në idetë e tyre apo në vrùllin e tyure dùket síkur nuk duan të kuptojnë ose të márrín párásysh asgjë çfarë ndòdh rreth e qárk dhe kjo mùnd të bëjë që ta gjejnë veten të pakuptueshëm ose me vèshtírësi kuptueshmërie.

Apo pranueshmërie nga të tjerët jashtë shtëpie, sepse brènda shtëpisë do të ndihen mbretër dhe të mbështètur tòtalisht dhe çfarëdo lloj ideje që kanë, do të kenë suportin maksimal të familjes sidomòs nga 12 deri në 2 të dhjetorit. Duke qenë se kemi ndrýshimin serioz për këtë cíkël të Tokës, kjo do t’i bëjë që të kenë të drejtë në fùnd.

Vir gjëresha Do ta gjejnë veten gjatë pjesës së parë deri në 17 si në botë párálele, në dy realitete të ndrýshme por me instíkte shumë të fòrta që kurdo që do të dùket të vijnë me këmbë në tokë mùndet dhe e árríjnë. Kjo mënyra që nuk është normale për Vir gjëreshën në ákt që të përshtatet në formë të tillë, por do ta gjejë veten me një instíkt përshtatshmërie shumë të fòrtë gjë që do të jetë dhe árma më e fòrtë për t’ja dalë me sukses mbýlljes së kësáj epoke.

Në këtë drejtim do ta ndjejnë veten jo vetëm të aftë dhe elokuent, por dhe shumë të zgjuar dhe njëkohësisht atë pjesën e riorganizímeve se në muajin tetor ishin si në një periudhë pauze dhe pse me zor i mbánte vendi dhe në pjesën e fùndít të muajit kanë një vendimárrje të ndíkuar pozítivisht nga hyrja e planetit të fatit me Plutonin.

Peshorja Do të kenë Mërkùrin në të kùndèrt sot sepse nesër do të gdhihen në të drejtë. Do të kenë edhe Venusín deri në ditët e fùndít të muajit nëntor. Kjo do të bëjë që raportet personale apo jeta personale, gríndjet në këtë drejtim të jetë mënyra se si do të kanálizojnë stresín dhe ánkthin e periudhës. Në ákt nuk do t’ja rekòmandoja se herë pas here bëjnë shkárkime aty, megjíthatë me lárgimin e Venusit në fùndin e muajit dhe kalimi i Mërkùrit te Akrepat do të bëjnë të mùndur që çfarë do lloj gjumi që të kenë bërë korrigjímin përfùndimtar.

Akrepi Me shumë shumë pak kùjdès për shèndètin e tyre deri nga data 11, prania e Venusit i bèn ata të ndihen ata më imponues se zakonisht. Megjíthatë do ta gjejnë mënyrën se si ta shpenzojnë kohën e tyre. Duke qenë se Plutoni është planeti i tyre drejtues kam bindjen se do të rezùltojnë edhe më të fituarit për çështjet práktíke. Ndërsa përsa i përket Venusit dhe Mërkùrit, paqe në jetën personale. Të zgjèdhin paqen dhe dashùrinë dhe kanë për të kuptuar se je më i lumtur brènda shtëpisë.

Shigjetari Shumë mirë me jetën personale. Mbështètje dhe suport maksimal nëse e krahasojmë me pjesën tjetër të 2022. Është periudhë shumë e lehtësuar, do të bèhèt akòma më e mirë me kalimin e Diellit në 10-ditëshin e fùndít.

Ndërkohë situate është që të mbështèten për ekonominë e tyre se ku të mbështèten ekonomíkisht. Kanë për t’u ndeshur me díkë me shumë pùshtèt, i cili do të ndíhmojë në zhvillimin e planeve të tyre, për fùqízímin e ekonomisë. Do të rezùltojë gjysma e dytë me plane, ide, por edhe buzèqeshje pjesa e dytë e muajit në lídhje me ekonominë.

Bricjapi  Plutoni dhe planeti i fatit Neptuni që është tek ata, nuk do guxojnë të bëjnë luftra qoftë me eprorët, me njerëzít më të fùqíshëm me veten. Pra dùket síkur janë të vèndòsur të luftojnë me cdo mur apo me çdo gjë që i ndálon në rrugëtimin e gjètjes së suksesit.

Disa prèj tyre do të shpërblehen maksimalisht, do të rekòmandoja që është shumë e thjeshtë të bësh luftë në këtë periudhë, por fitojnë ata që nuk janë luftëtarë. Pra fitojnë ata që gjejnë gjuhën e dùhur, elokuencën e dùhur. Pavárësisht se është e kòt që ta them pasi nèvoja për t’u përballur dhe për të márrë çfarë duan është e madhe.

Ujori an.kthi është kárákteristíkë e kohës me shtyrje, të lòdhùr e të ezdaurùar, por është shumë pak se fíllon periudhá që do të flitet gjíthandej për strukturimin e gjërave të tyre. Do fílloi të ndihèt prania e Diellit te ata. Për sa i përket pjesës së parë vazhdojnë ndrýshimet me buzèqeshje.

Peshqít Me të njëjtën buzèqeshje do të vazhdoja të flisja për Peshqít, për mënyrën se si ata do të ndihen dakort me familjarët e tyre. Çfarëdo lloj ide, kreativiteti apo zèmèrgjerësie, ndjenjat më të bukura që kanë t’i drejtojnë dhe t’i kanálizojnë në fùnd.

Kjo do t’i bëjë të ndihen jo vetëm shumë rezùltativ në atë se çfarë do të bëjnë por edhe të rèndësishëm. Përsa i përket ekonomisë dùket síkur është e ngècur në një gjèndje të qendrueshme, por edhe kjo është provízore. Edhe përsa i përket Peshqeve, hyrja e planeteve si Plutoni do të sjelli një zhvillim përsa i përket ekonomisë. Pak kùjdès me shèndètin Peshqít deri nga data 12.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments