Shqiptare…mbas 1 ore BEHUNI GATI. Nga MOTI e FRIKSHME cfare lajmi u dha nga Meteorologia per keto

Qendra cíkloníke në Mesdhe do të afrohèt drejt brigjeve të detit Jon ku presim reshje shiu në territorin e Shqípërisë në fùndin e dimrit meteorologjík.

E Enjte, 29 Shkurt 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira të dendura shtresore dhe reshje shiu pasdite në jugperèndim dhe juglindje pasdite. Era do të fryjë me drejtim Juglindje (SE) me shpèjtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzími do të jetë i forcës 5-6 me lártësi vale 0,5-1,8 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 7/12°C
Zonat e ùlëta 8/22°C
Zonat bregdetare 14/22°C
Kosovë

Kosova për dt. 29 Shkurt 2024 do të ketë vranësira të dendura dhe reshjes shiu. Temperaturat do të regjístrojnë vlera nga 7°C – 9°C në mëngjes deri në 13°C – 17°C gradë Celsius në mesditë.

E Premte, 01 Mars 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intesitet mesatar. Era do të fryjë me drejtim Jugperèndim (SW) me shpèjtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzími do të jetë i forces 5-6 me lártësi vale 0,5-1,8 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 5/11°C
Zonat e ùlëta 10/17°C
Zonat bregdetare 14/18°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollári

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...