Do ju shkòje muaji Dhjetor me 1 dore te mire lekesh/ Kjo eshte shenja e hòròskòpit qe do kete bereqet

Si prítet të jetë páráshíkimi i yjeve për shenjat për muajin dhjeor? Çfarë prítet të ndòdh këtë muaj? Si është i vèndòsur pozícioni i planeteve, cilat janë shenjat më shumë të favorizuara. Po ato më pak? Vincenzo Lagana ka dhënë verdíktin e tij:

Renditja e shenjave të hòròskòpit nga ajo me më pak fat tek më e favorizuara:

12. Dashi – Dashet do jenë në një frymë antagoniste. Për këtë arsye, do ndiheni pak më të lòdhùr, krahasuar me muajt e káluar. Në dashùri dùhèt të keni kùjdès me márrëdhëniet që kanë pasur, sepse mùnd të keni krisje dhe kèqkuptime. Por mùnd t’ju jepet dhe shánsi për t’i rregùlluar dhe márrëdhëniet, por nuk dùhèt të nisni një márrëdhënie të re, të páktën deri në datën 18 dhjetor. Tek párátë do jeni me fat gjatë këtij muaji.

11. Demi – Nuk jeni në pozícion dèlíkat sepse fùndi i muajit do buzèqeshi për ju. Do keni shánse të mira èrotíke, ekonomíke dhe báshkëpùnime të mëdhá. Keni pròblème me veten, pròblème psíkologjíke dhe çështje lígjore që mùnd të komplíkohen. Për sa i përket shèndètit do përballeni me disa pròblème kroníke dhe psíkologjíke, por në dashùri do e keni zèmrën plòt.

10. Bricjapi – Duket síkur jeni në pozícion të vèshtírë, por do rregùlloni márrëdhëniet me miqtë dùke sjellë një hov më të madh dhe gëzím në jetën tuaj. Problem páráqesín lídhjet e jashtëlígjshme, në lídhje me pùnën dhe fùshën personale dùke kríjuar pròblème. Për sa i përket shèndètit, gjíthçka do shkòjë shumë mirë. Dashuria do jetë pasionante dhe do shijoni një muaj shumë të këndshëm.

9. Peshorja – Do përfitoni párá nga partneritetet dhe márrëveshjet shumë të mira. Duhèt të keni kùjdès me debátet dhe kèqkuptimet në pùnë. Për ata që janë beqárë, dashùria shkòn drejt lídhjeve serioze, fejesa dhe martesa. Shëndeti do jetë shumë i mirë.

8. Peshqít – Nuk páráqíten pròblème me shèndètin. Ky do jetë muaji, ku ju do rregùlloni pròblèmet tuaja ekonomíke. Në dashùri do jeni flírtues dhe do keni të gjítha shánset për të qenë optimistë.

7. VIrgjeresha – Do keni një muaj pasionant, por do keni dhe kèqkuptime dhe pròblème me persona nga lídhjet tuaja të mëparshme. Do shpërbleheni mirë për pùnën tuaj dhe madje mùnd të kèrkoni dhe rritje rroge. Për ata që nuk kanë pùnë, kjo është periudhá ku dùhèt të intesifíkoni pèrpjèkjet dhe kèrkimet tuaja.

6. Luani – Ky muaj fíllon mjaft i fùqíshëm për ju, në jetën personale. Do keni avantazhe për të udhëtuar, për të bërë njohje të reja dhe për të bërë gjërat që doni. Në fùshën e kárrierës do të keni një lájm të mirë në mes të muajit. Nuk do keni pròblème shèndètësore.

5. Binjakët – Do keni kùndèrshtime të fòrta dhe këto nuk do iu lenë të stabilizoheni ashtu siç doni. Por do árríni një pozícion të mirë, në mes të muajit dhe do të keni edhe ngritje në kárrierë. Në dashùri jeni në një fazè të mirë sepse një person që e keni njohur në një rreth miqësor, mùnd të bèhèt pjesë e jetës tuaj personale.

4. Gaforrja – Jeni në një pozícion të mirë dhe do keni árrítje, fitime, por do keni disa pròblème të vogla, në dy javët e párá të keij muaji. Shm.angni iniciativat, márrjen e kredive për më vonë.

3. Shigjetari – Ky është muaji juaj, por nuk do mungojë dhe konfuzíteti. Do kenë disa kèqkuptime në lídhje me márrëdhëniet. Shëndeti páráqítet shumë i mirë dhe dùhèt të kufizoni investimet.

2. Ujori – Kjo është periudhá e qetësisë për ju. Nuk do mungojnë xhelòzítë e vogla, por mòs u shqètësoni. Do keni udhëtime, lájme të mira, kontákte me jashtë. Do stabilizoni márrëdhëniet familjare. Shëndeti do pèrmírësohèt dhe jeni në një periudhë ríkuperimi.

1. Akrepi – Do jetë një muaj shumë i mirë. Ekonomia do rritet si rrjèdhojë e ndíhmës nga jashtë, kreditimet e ndrýshme, por edhe investime të ndrýshme. Do ríkuperoni boshllëqet ekonomíke. Dashuria vjen nga lárg dhe njohjet më të mira do ju vijnë nga díkush, që është jashtë dhe márrëdhëniet mùnd të bèhen serioze, dùke shkùar drejt fejesës dhe martesës.

Leave a Comment