Pergatituni per BINGON ne Tetor! Meri cmend 3 shenjat, ja kush mbùlohèt nga páráte

Pasi lamë pas një javë të vèshtírë, edhe pasuesja do të ketë disa pèngesa për shenjat e zòdíakut.

Astrologia Meri Shehu párálájmëron në “Rudina” në Tv Klan se gjíthçka mùnd të ndòdhë, do të ketë një apokalips shpirtëror dhe do jetë java që bèn bilancin për dimrin.

Shumë shenja do kenë pròblème me párátë, disa të tjera kanë prèkur vijën e rrezíkut apo do të kenë pasígùri në çështje personale, ndáj dùhèt të përgatiten për vèshtírësitë.

Meri Shehu: Kjo javë është një javë që astrologët e kanë cilësuar që është një javë që mùnd të ndòdhë gjíthçka. Këtë na e bèn ai Urani në Dem që bèn një katërkëndësh me Afërditën në Luan dhe gjërat që kanë të bëjnë me dashùrinë komplíkohen. Njerëzít kur komplíkohen nga ana èrotíke komplíkohen nga të gjítha anët sepse ndjenja është ajo që ndonjëherë dùket síkur nuk ka rèndësi, por ka shumë rèndësi ë mënyrën si i vijojmë gjërat.

Kjo javë fíllon me hënën në Ujor dhe sápo jemi fùtur në ekuinoksín vjeshtor. Kjo hënë është një apokalips shpirtëror sepse gjíthë gjërat që nuk i kemi thëenë gjatë verës do i themi tani dhe është si një stacion párá një tuneli të errèt. Ata që i thonë do çlirohen, do márrín një udhëtim të ri, të bukur. Ata që nuk i thonë, gjatë gjíthë vjeshtës do kenë një konflíkt me veten. Eshtë një moment për t’u rrëfyer me veten, me njerëzít e dashur dhe për të treguar çfarë vërtet njerëzít do presín vjeshtë-dimër. Është një javë shumë stacion.

Kemi edhe hënën e plòtë në dash. Të gjíthë e presim hënën e plòtë në Dash. Dashi është një shenjë e zjárrtë, me iniciativa dhe kèrkojmë një fíllim të ri. Por mbáron diçka se hëna e plòtë përfùndon diçka dhhe aty fíllon diçka. Do shíkojmë që shenjat Dash, Gaforre, Peshore dhe Bricjap do márrín më shumë iniciativë në periudhën e vjeshtës. Është një páráthënie e rèndësishme, ato që thuhen dhe nuk thuhen gjatë kësáj jave do mbártin atë energjí gjatë gjíthë vjeshtës dhe dimrit.

Dashi – 2 yje

Në fùshën èrotíke dhe ekonomíke kanë një javë të pasígùrisë së madhe. Ky është dimri i madh i tyre dhe do vèndòset si do jetë ecuria e tyre në ekonomi dhe dashùri sepse Afërdita me Uranin në Dem bëjnë atë katërkëndëshin e vèshtírë, të tretë radhází, të fùndít por që do e përjetojnë. Kanë hënën e plòtë në shenjën e tyre dhe do kenë guximin t’i thonë stop një situate dhe të fíllojnë një iniciativë të re në jetën e tyre.

Demi – 1 yll

Urani në Dem bèn katërkëndësh me Afërditën në Luan dhe do kenë tendenca të fùqíshme, çështjet ekonomíke dhe shpenzímet familjare që do do dalin jashtë kòntròllit. Do shpenzojnë shumë që ta márrín veten. Demi është në një pasáktësi dhe paqártësi ekonomíke. Do ketë dy rrethana lehtësusese, lídhjen e Mërkùrit në Vírgjëreshë me Jupiterin në Dem në fíllim të javës dhe në fùnd të javës, Mërkùri me Uranin. Nëse nuk do i kapin mirë këto dy píka, nuk do përjetojnë një javë shumë të mirë. Me hënën e plòtë në Dash nuk janë mirë në këtë periudhë.

Binjakët – 2 yje

Do jenë shumë sòcíalë, hëna në Ujor që fíllojnë javën me udhëtime dhe kontákte. Por ky sòcíalizím i madh mùnd t’i nxjerrë jashtë loje në jetën vërtet personale. Do duan të bèhen shumë më të mirë dhe shoqërorë sesa personalë. Në jetën personale mùnd të përjetojnë një paqártësi, gríndje, pasígùri ekonomíke, trádhti, apokalips që mùnd të quhèt skandál në çështjet ekonomíke ose personale.

Gaforrja – 2 yje

Fillon me një tendencë të mirë ekonomíke, díku do shpërblehèt mirë. Por a do garantojë kjo pavárësínë personale, inicícáitvat ose ajo që udhëhèq jetën e vet? Këtu vihèt dilema sepse nuk do plòtësohen shpirtërisht siç dùhèt. Nga një pùnë, një báshkëpùnim ose márrëdhënie e vèshtírë márrín një shpërblim ekonomík, por a do qetësojë kjo shpirtrat për Gaforret, kjo ngelet për t’u qártësuar. Hëna e plòtë në Dash në datën 29 do jetë e vërteta për Gaforret. Shumë Gaforre do márrín atë që mèrítojnë medaljen e tyre të artë ose të bronztë. Mùnd të jetë edhe teneqe, por diçka do fùnksíonojë për Gaforret.

Luani – 1 yll

Kanë pasur një verë të mrekùllueshme, një vit shumë të mirë por Afërdita në Luan bèn katërkëndëshin e fùndít për këtë vit me Uranin në Dem kështu që shumë Luanë ose márrín vijat drejtuese, ose përfùndimisht i thuhèt jo në një pùnë të rèndësishme, kárrierë, dashùri, kanë një zhgènjim që dùhèt ta shíkojnë mirë ku kanë gabuar sa i përket vendimeve që kanë márrë në verë për çështjet èrotíke ose në márrëdhënie me të tjerë. Në çëështjet ekonomíke ndoshta mùnd të çálojë disi. Hëna e plòtë në Dash i jep një mùndësi për jashtë shtètit ose pùnë me kùlturat e huaja.

Vírgjëresha – 3 yje

Fillimi i javës me hënën në ujor trègòn shumë pùnë, angazhime, por edhe Mëkùri në Vírgjëreshë bèn lídhjen e mirë me Jupiterin në Dem dhe mùnd ta kapin demin nga brirët dhe të árríjnë kompromise të mira e báshkëpùniime. Hëna e plòtë në Dash dùhèt të kenë pak kùjdès në çështjet shèndètësore dhe shpirtërore në datën 29. Mùnd të kenë një apokalips që ndoshta nuk e përjetojnë mirë.

Peshorja – 3 yje

Jemi fùtur në ekuinoksín vjeshtor, dita u barazua me natën, Peshoret márrín pjesë direkt por hëna e plòtë ndòdh párá shenjës së tyre kështu që do marirn vendime të rèndësishme për një fejesë, martesë, báshkëpùnim të rèndësishëm. Mos të presín ndíhmë nga miq e shòkë ose të kèrkojnë vlera monetare sepse ose nuk do iu jepet ose do ketë një kòsto shumë të madhe vlerësimi më vonë.

Akrepi – 2 yje

Hën e plòtë në Dash kèrkon iniciativë të re në lídhje me pùnën, me jetën e pèrditshme, me shèndètin, të mèrrèn, të káríkohen, të ndrýshojnë mënyrë jetese, të fùten në díeta të mira. Hëna e plòtë bèn një apokalips në mënyrën si e kanë jetuar pèrditshmërinë e tyre ose si e kanë shijuar. Mùnd të jetë shumë e bukur, por kjo nuk mjafton dhe do iu dùhèt më shumë. Kujdes në një çështje publiciteti që ndoshta nuk do jetë në favor të tyre.

Shigjetari – 1 yll

Ka një hùmbje në pùnë dhe ekonomi, nuk e kuptojnë që ky është një moment i vèshtírë. Kjo është java e fùndít e vèshtírë në márrëdhëniet e tyre personale. Ndoshta kanë qenë më optimistë, por nuk kanë mùndur të shohin disa detaje që po i mbùshin të tjerët në márrëdhënie pùne e personale. Ka një flamur të kuq sa i përket Shigjetarëve sepse kanë prèkur vijën e rrezíkut.

Bricjapi – 1 yll

Do kenë kùjdès në çështjet personale, është një moment ii vèshtírë. Duhèt të investojnë më shumë në dashùrinë e tyre dhe ta kèrkojnë deri në fùnd. Kanë një investim pùne shumë të rèndësishëm, janë një nga katër shenjat që do përjetojnë një vjeshtë shumë të rèndësihsme. Ato që thonë e bëjnë kësáj jave do kenë një rèndësi 3-mujore, deri në dimër.

Ujori – 3 yje

E fíllojnë me hënën në shenjën e tyre këtë javë, gjë që është shumë e mirë. Apkalipsi ndòdh prèj tyre, në shenjën e tyre dhe janë të prirur për të bërë zbùlime. Do jetë një nga shenjat që do pranojë gjërat e reja te vetja, ndrýshimet ndáj të tjerëve dhe besoj se do ftuen në një pùnë, mendim, ideal, projekt, udhëtime të reja që i presín këtë periudhë.

Peshqít – 2 yje

Kanë Marsín në Peshore që i ka shkùndur nga ana ekonomíke, por edhe psíkologjíkisht ndíejnë një fríkë që nuk e di se nga iu vjen. E rèndësishme është që Neptuni është në shenjën e tyre, kanë akòma fantazí për gjëra dhe projekte. Ka një báshkëpùnim pùne deri díku, por që dùhèt parë nëse do realizohèt sepse kùndèrshtohèt nga Afërdita në Luan me Uranin në Dem që nuk jep sígùri për bisedat që mùnd të bëjnë Peshqít këtë javë.

Leave a Reply