Dashi i pari ne liste/ Keto jane 3 shenjat e hòròskopít qe bejne námin me lek pas 14 ditëve që vijnë

Dash, Herë pas here do gjèndeni në situata të síkletshme sot dhe nuk do dini çfarë të bèni. Mërzítja do mbizòtërojë në shumicën e ditës. Nëse jeni në një lídhje do mùndoheni me çdo kusht të ruani stabilitetin në jetën tuaj. Do bèni lëshime dhe do sakrifíkoni pak lirinë tuaj në mënyrë që të árríni atë që doni. Ju beqárët, fálë influencës së Hënës do përjètoni emocione të reja.

Disa nga ëndrrat tuaja më në fùnd do të bèhen realitet. Shfrytëzojeni sa më shumë ditën. Në pùnë do keni detyra të vèshtíra, por kjo nuk do të thitë që të dòrèzoheni mènjèherë. Bëni pak më shumë kùjdès nga zília e kolegëve. Për sa iu përket financave gjèndja do jetë më e qëndrueshme pasi do jeni shumë të motivuar për të bërë më të mirën.

Demi Marsi do ju bëjë shumë të zòtët sot dhe do árríni të kòntròlloni çdo gjë dùke mòs lënë të paprítura. Do keni aftësínë të përshtateni me çdo situatë. Përmirësimi që ka fílluar në jetën tuaj sentimentale do të vazhdoje edhe gjatë kësáj dite dhe të gjítha pròblèmet që kishít do të zhdùken. Kërkoni fálje nëse keni bërë më parë ndonjë gábím dhe do iu fálin.

Beqárët do të ndíhmoheni mjaft nga Venusi, i cili do iu bëjë të lundroni në detin e dashùrisë dhe kënaqësisë. Në pùnë mòs reagoni kuturu sepse keni për të pasur pròblème me të vërtetë serioze. Dëgjojini me kùjdès këshillat e kolegëve të vjetër. Maturia në sektorin financiar do jetë shumë e domòsdoshme.

Binjakët Buxhèti do luajë rol të rèndësishëm në mbárëvajtjen e jetës tuaj në çift gjatë kësáj dite. Herë do ndiheni mirë, por herë do jeni edhe nèrvòzè. Nëse keni një lídhje dhe jeta juaj në çift ka pasur trònditje, bèni të pamùndurën për të zgjídhùr gjíthçka. Flisni me partnerin për çdo shqètësim apo pròblèm dhe keni për ta parë se gjërat do shkòjnë mirë.

Ju beqárët do jeni shumë këmbèngùlës në kèrkimin e dashùrisë. Nuk do jeni të fíksuar pas pamjes së díkujt pasi më shumë rèndësi do ketë njeriu. Ka mùndësi të gjèni díkë të së njëjtës klasë sòcíale. Në pùnë, më në fùnd do vini një zbatim njohuritë e márra më parë dhe do ndiheni edhe më mirë me veten. Falë Merkùrit do ketë pèrmírësime të ndjèshme të financave.

Gaforrja Disa trònditje të vogla financiare mùndet t’ua turbùllojnë pak jetën gjatë kësáj dite, megjíthatë nuk mùnd të themi se do përballeni me pròblème serioze. Saturni do pushoje së influencuari në jetën tuaj në çift. Ambíenti do fíllojë të ngrohèt dhe báshkëpùnimi do fòrcohen ndërmjet jush. Nëse jeni ende një zèmèr e vetmuar, planetët do iu ndíhmojnë mjaft.

Mùndësitë për aventura do jenë të shumta, por mùnd të keni edhe mùndësi për lídhje serioze. Në pùnë do finalizoni një projekt të nisur më parë dhe do keni argumente të fòrta për të márrë atë që kèrkoni. Financat do jenë të shkëlqyera. Bëni shpenzímet që keni planifíkuar dhe shlyejini bòrxhèt që kishít.

Luani Nuk do jeni shumë të butë gjatë kësáj dite dhe ndonjëherë mùnd të trègòheni më të ashpèr sesa dùhèt me personat që ju rrethojnë. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia me partnerin do të pèrmírësohèt mjaft. Nuk do keni asgjë për çfarë të ankòheni sepse ai që dashuroni do ua plòtësojë të gjítha qejfet.

Ju beqárët do keni mùndësi të provoni një dashùri të sínqertë dhe shumë të bukur. Ëndrra juaj më në fùnd do të bèhèt realitet. Në pùnë nuk do duroni dot që të tjerët t’iu thonë çfarë dùhèt të bèni dhe mùnd të debátoni me disa. Financat do rrezíkohen ndjèshëm pasi do keni tendencë të shpenzoni pa i hèdhùr sytë nga buxhèti që keni.

Vírgjëresha Në disa raste do ndiheni nën prèsion sot për të bërë më të mirën e mùndshme. Mùndet edhe të lòdheni pak, por do árríni atë që dëshíròni. Për jetën sentimentale do jetë ditë më e favorshme për ju që ende nuk e keni gjetur shpirtin binjak. Do jeni tèrhèqës dhe magnetë të vërtetë. Askush nuk do kalojë pa i hèdhùr njëherë sytë nga ju.

Nëse jeni në një lídhje, jeta juaj sentimentale do jetë e stabilizuar dhe pa pròblème. Ruajeni sa më shumë këtë klimë. Në pùnë keni për t’u përballur me sfída të fòrta, por asgjë nuk do ju dùket e papërballueshme. Jupiteri do ndíkojë tek financat dhe do iu bëjë më të matur. Para se të krýeni një shpenzím dùhèt t’i bèni mirë llògaritë.

Peshorja Nëse mendoheni disa herë párá se të veproni nuk do mùnd të bèni gábíme sot. Nëse jeni në një lídhje, Mërkùri do kríjoje të gjítha kushtèt e nèvojshme që ju dhe partneri të dialogoni sa më mirë me njeri-tjetrin. Mos e privoni veten nga asgjë dhe mèrrni të gjíthë kohën e nèvojshme për te diskutuar.

Nëse jeni vetëm prítet të keni një tákim të rèndësishëm. Sido që të jetë mòs u nxitoni për të márrë vendime. Në pùnë do jeni shumë profesionistë dhe nuk do ndáleni párá asnjë sfíde. Do i mbròni idetë tuaja edhe síkur të gjíthë t’iu víhen kùndèr. Nëse nuk bèni shumë shpenzíme nuk do keni asnjë pròblèm as në planin financiar.

Akrepi Sot do jeni të frymëzuar dhe me shumë ide të mira në mendje. Do jeni këmbèngùlës dhe nuk do ndáleni derisa të bèni atë që ëndèrroni aq shumë. Sektori i dashùrisë për ju që keni një lídhje nuk do jetë aspak i kèrcènuar. Përgatisni disa momente romantíke për ta ndèzur edhe më shumë atmòsferën. Ju beqárët do mùnd të gjèni gurin e çmuar, por dùhèt të bèni kùjdès pasi ai dùhèt mbájtur me kùjdès që të mòs ‘’thýhèt’’ ose që díkush tjetër të mòs ua rrèmbejë nga duart.

Në pùnë do mèrrni një ínfòrmacion sèkrèt që do ju ndrýshojë gjíthë rrjèdhën e gjërave. Gjithçka ka për të qenë në favorin tuaj. Edhe për financat do jetë ditë pozítive kështu që dùhèt të shfrytëzoni rastin për të bërë ndonjë investim.

Shigjetari Gjatë kësáj dite dùhèt të bèni të pamùndurën për t’iu qëndrùar sa më lárg konflíkteve sepse ato do ua përkèqësojnë jetën dhe do ju vënë párá provave të vèshtíra. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík të kapeni edhe pas gjërave më të vogla me partnerin tuaj dhe do ju dùket síkur gjíthmonë ua kanë fájin të tjerët. reflektoni dhe keni për ta kuptuar se gaboheni.

Ju beqárët më mirë të bèni durim dhe të prisni edhe pak kohë párá se të hídhni hapa sepse nëse i bèni sot do lèndoheni shpèjt. Në pùnë do jetë ditë shumë ë trazuar dhe do bèni gábíme të njëpasnjëshme. Gjendja financiare do mbètet dèlíkate dhe e trazuar.

Bricjapi Do jeni shumë bujarë sot me të gjíthë dhe do i shihni gjërat pozítivisht. Në ákt mirë është që në çdo moment të ruani pak një hije dýshimi në mënyrë që mòs lèndoheni më pas. Nëse keni një lídhje Saturni do kùjdèset për jetën tuaj sentimentale. Nuk do jeni më ëndèrrimtarë si díkur dhe kthimi në realitet do ju bëjë mirë.

Mùnd të zbùloni edhe një anë tjetër pozítive të partnerit që as e dinit se ai mùnd ta kishte. Ju beqárët dùhèt të përgatiteni për një surprizè shumë të madhe. Në pùnë do i mahnitni të gjíthë me vèndòsmërinë dhe këmbèngùljen. Prezenca e Marsit tek qíelli juaj do jetë goxha e dobishme për financat dhe ato do të pèrmírësohen.

Ujori Sot planetët do sjellin ndrýshime të mëdhá për ju. Do ndiheni më mirë dhe zèmra do ju mbùshèt me optimizèm. Për u të dashurùarit, ndíkimi shumë i madh i Plutonit do bëjë që të mòs keni asnjë pròblèm me partnerin. Dita do jetë euforíke dhe rutina do të lárgohèt. Herë- herë do ndiheni mjaft të lumtur.

Ju beqárët do ndíkoheni pozítivisht nga Urani dhe mùnd të keni edhe tákime që do lenë mbresa. Në pùnë dëgjojini shefat dhe mòs bèni të kùndèrtat e atyre që do ju kèrkohen. Vetëm kështu di ecni párá. Me menaxhimin e financave do trègòheni paksa indiferèntë dhe pròblèmet do jenë edhe më të mëdhá.

Peshqít Ka mùndësi që sot në shumë momente të ndiheni të mërzítur dhe të mòs keni dëshirë për të bërë asgjë. Fatmirësisht planetët nuk do ju lënë në baltë dhe mùnd të ndrýshojnë gjíthçka. Ju të dashurùarit, për njëherë të vetme do e lini veten të lirë dhe do i shprèhni ndjenjat tuaja pa menduar si do i presë partneri.

Do keni edhe kurajë të flisni shumë hapur. Ju beqárët do keni ndrýshime dhe tákime, por nuk dùhèt të premtoni asgjë pa qenë të sígùrt. Në pùnë hapat që do hídhni mùnd të mòs ju çojnë atje ku kishít menduar dhe në disa momente do ndiheni vërtet kèq. Nëse sápo keni fílluar një pùnë të re tashmë gjërat do ju ecin qetësisht. Në planin financiar do keni mùndësi të mira për të pèrmírësuar buxhètin. Tregohuni edhe më të kùjdèsshëm me shpenzímet që bèni.

Leave a Comment