Saturday, June 3, 2023
HomeGenelLojtari i fríkshem i BBV dòrèzohèt párá finales? Nam kjo qe prítet...

Lojtari i fríkshem i BBV dòrèzohèt párá finales? Nam kjo qe prítet te ndòdhe sot

Këngëtari Luiz Ejlli ka habitur jo pak fansat, por edhe banorët, teksa është distancuar nga partnerja e tij, Kiara Tito, me të cilën nisi një histori dashùrie në BBV.

Qëndrimi i ftohtë i këngëtarit ndáj Kiarës është vënë re edhe nga vetë moderatorja, e cila herë pas here e ka pyetur nëse ka ndonjë shqètësim por është përballur me “indiferèntizmin e tij”.

Por dùket se pas kësáj, qëndron një rrèng i Luiz Ejllit i cili po përgatit propozímin për martesë për Kiara Titon. Teksa ndòdhej në dhomën e rrëfimit, ai ka lënë hapur míkrofonin dhe biseda e tij është dëgjuar në audio.

Këngëtari deklároi se “do ishte shumë mirë síkur Kiara ta kuptonte ose ta pranonte që i ka ardhùr fùndi tani, kjo lídhje nuk ecën më. Do ishte shumë mirë síkur Kiara ta kuptonte ose ta pranonte që i ka ardhùr fùndi tani, kjo lídhje nuk ecën më, ishte e bukur sa zgjáti dhe le të mbýllet këtu.

Çdo gjë e ka një fíllim dhe një fùnd, do kemi kujtime të bukura. Kam lojën shumë më të rèndësishme, për hir të së vërtetës nuk e shoh Kiarën në planet e mia për të ardhmen.

Besoj me aq sa e kemi respektuar njëritjetrin uroj të më kuptojë dhe pse jo të mbesim shòkë të mirë edhe jashtë tek e fùndít. Nuk e kam pasur për qèllim t’i bëj gjë të kèqe, përveçse të kaloj mirë me të”, tha ai gjatë bisedës në dhomën e rrëfimit.

Por në fùnd, këngëtari la të nënkuptohèt se do i propozojë për martesë moderatores dhe theksoi “po luaj me zjárrín”.

“Ku, ku, ku po luaj me zjárrín. Të ma bëjë ajo mua këtë pùnë, s’më intereson hiç, jo të më propozojë për martesë por s’di çfarë”, tha Luiz Ejlli. Prej disa javësh, artisti ka bërë plane për t’i propozuar për martesë Kiarës.

Duket se tashmë është gjíthçka gati, që Luizí t’i propozojë për martesë të dashurës së tij, píkërisht në spektáklin e sotëm.

Edhe vetë dy kanálet e “Digitalb” kanë bërë me dije se nesër gjatë spektáklit, një surprizè e madhe është rezervuar. Mesa dùket Luizí ka vèndòsur që e gjíthë historia e tyre të zhvillohèt mes syve të miliona shíkuesve, përfshirë këtu edhe propozímin për martesë.

Megjíthatë, ky propozím është diskutuar shumë mes tyre. Duke menduar se ku do i propozojë, Kiara i tha Luizít se e sfídon t’i propozojë në “Myslym Shyr”, dùke premtuar se nuk do qeshë.

“Vërtetë, si e do propozímin, të të ùlem në gjunjë me unazè? Në Shqípëri? Në ‘Myslym Shyr’ në trotuar, në dhomë të gjumit, në sallon, ballkon…Ku moj? Në Paris?”.

Por dùket se loja e “Big Brother”, mùnd të mirëpres edhe një propozím romantík për martesë, pasi Luizí po e mendon seriozísht, madje edhe shpeshherë ka shkùar në dhomë të rrëfimit të konsùltohèt me prodùksionin.

Por nga ana tjetër, loja për të është komplíkuar jo pak. Luizí është konfuzuar rreth situatës së kríjuar me Efin.

Ai i tha Kiarës se kohëve të fùndít ka pasur banorët afër vetes, e ndërsa tani të gjíthë i ka kùndèr. Luizí tha se me zènkën e Efit, çdo gjë është dùke ecur mbrapsht dhe se tani nuk po di si të luajë.

Ai tha se dùke u márrë me të për ta çuar në finale, është dùke hùmbur lojën e tij. Kiara i kèrkoi që mòs ta llògarisë atë, por të bëjë lojën e tij dùke ecur párá.

Por, Luizí i tha se ajo u bë “sebepi” që tani ka gjíthë shtëpinë kùndèr, por pavárësisht kësáj nuk ka se çfarë të bëjë ndrýshe për momentin.

Luiz Ejlli është shprèhur se nëse nuk dèl finalist do të lárgohèt nga shtëpia e “Big Brother”. Teksa po bisedonte me Krist Aliajn dhe Dea Mishel, këngëtari tha se do e linte lojën nëse kjo e fùndít dèl finalistja e parë.

E pyetur nga Dea se pse do e bènte një gjë të tillë, Luizí u shprèh se “e sheh të dòbèt” atë. Megjíthatë, Kiara dùket shumë e prèkur nga e gjíthë situata.

Duke mòs e ditur që gjíthçka që po përgatitet është një surprizè e madhe, ajo i ka thënë Luizít se është lènduar nga kjo situatë, dùke ia vèshtírësuar edhe më shumë misionin sèkrèt këngëtarit.

“Se një person që të thotë ‘ti je nëna e fèmíjëve të mi, si ty nuk kam dashur kurrë asnjë’, edhe një ditë të bukur zgjohèt edhe thotë ‘kam mbledhùr dhe nuk di çá të mendoj’. Por po të them një gjë ‘për shpirt të Rajanit dhe Arbit, të dua shumë’ dhe kaq.

Të tjerat do i kuptosh me kohën. Për shpirt të dy njerëzve që dua më shumë në këtë botë. Mos dýsho kurrë se çá ndjej unë për ty dhe çá bëj unë për ty, kurrë. Më ke thënë se çdo gjë këtu brènda është lojë, përveç teje dhe këtë gjë kam besuar dhe vazhdoj ta besoj. Mos bëj të pendohem për gjërat që kam bërë, të lutem”.

Ajo iu ríkthýe garës rreth 3 javë ma parë. Pasi “u çmallën”, Kiara Tito dhe Luiz Ejlli i janë ríkthýer debáteve në “Big Brother Vip.”Shkak i debátit të fùndít mes çiftit, është bër modèlja Jori Delli. Kjo e fùndít po bènte dush njëkohësisht me Luizín, i cili nuk i kurseu batutat ndáj sáj.

Kjo gjë nuk i ka pëlqyer aspak Kiarës, e cila fíllimisht kaloi në ambíentet e tualetit dùke i folur me íròni Luizít. Më pas biseda vijoi në dhomën e gjumit, ku Luizí pretendoi se kjo ishte një lojë e tij, ndërsa Kiara e párálájmëroi që “të mòs tejkalojë limitet”.

“Po luaj more Luiz, por ti e di që çdo gjë e ka një limit. Luaj patjetër, por ti e di shumë mirë kur unë ndjehem kèq, nuk ka të bëjë me lojën. Ku ishte loja këtu. Nuk po të thotë njeri mòs luaj, madje unë po rri po duroj këtu dhe nuk po të them asnjë lloj gjëje.

Por ti e di shumë mirë që ca gjëra kanë ca limite që në syrin tim nuk mùnd të tejkalohen. Për aq kohë sa unë kam rèndësi për ty, besoj që edhe ajo gjë dùhèt të ketë rèndësi”, u shprèh moderatorja.

E në mes tènsíoneve të kríjuara mes tyre, Luizí e ka vèndòsur që dasma me Kiarën do të jetë e shpèjt, ndáj edhe për të vijuar me romanticitetin që ka treguar ndáj moderatores, ka vèndòsur që propozímin për martesë t’ia bëjë brènda “Big Brother”. Fáktor, ky që do ta favorizojë edhe në garën e tij, por edhe të moderatores.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments