Monday, October 2, 2023
HomeGenelKane mbètur edhe 2 dite nga muaji Nentor/ Rrògat dhe lèku do...

Kane mbètur edhe 2 dite nga muaji Nentor/ Rrògat dhe lèku do u vijne ketyre shenjave

Dash i dashur, Lërèni gjèniun brènda jush të dalë dhe të luajë, Dashi. Ju mùnd të ndiheni si një lloj shpíkësi që ka ide të egra që mùnd të ndíhmojnë për të revolucionarizuar të ardhmen. Sillni këto ide të hapura dhe shíkoni se çfarë lloj reagimi mèrrni nga njerëzít përreth jush. Konceptet e fùndít ka të ngjárë t’ju tèrhèqín më shumë. Këto janë ato që dùhèt t’i ndiqni dhe t’i ndiqni nëse mùndeni.

Dema ju mùnd të zhgènjeheni kur lista juaj e detyrave për ditën thjesht nuk dùket të jetë më e shkùrtër, Demi. Më shumë se e mùndshme, kjo është për shkák të rrethanave të papáráshíkuara dhe ndërprèrjeve të paprítura mbi të cilat në thelb nuk keni kòntròll. Mos u mërzítni me veten për shkák të gjërave që nuk mùnd t’i ndrýshoni. Sigurohuni që të lini kohë shtesë për të bërë gjërat që dëshíròni, sepse ndërprèrjet do të vazhdojnë gjatë gjíthë ditës.

Binjakë Për shkák të qëndrimit tuaj të edùkuar dhe píkëpamjeve tuaja shoqërore, Binjakët, ju zakonisht mùnd të hezítoni të bèni një qëndrim me një ide të çuditshme ose të tèrhíqni vëmendjen me një veshje ose modèl flokësh të pazákontë. Sot është një ditë për të qenë një individ në të gjítha aspektet e fjalës. Provoni se jeni dùke bërë diçka të paprítur që tròndit turmën. Bëjeni veten të dalloni mbi të tjerët në çfarëdo mënyre që ju dùket më e rehatshme.

- Advertisement -

Gaforre Mos u habitni nëse ju qortojnë njerëz që janë të mërzítur për mënyrën se si po i trájtoni disa gjëra në jetën tuaj, Gaforre. Me shumë mùndësi, njerëzít që ju kritíkojnë më shumë janë ata që ju kuptojnë më pak. Ata ndoshta janë në një gjèndje krejtësisht të ndrýshme nga ju, dhe nuk është detyra juaj të përpiqeni t’i ndrýshoni ata, as nuk është përgjegjësia juaj të ndrýshoni mënyrat tuaja për shkák të tyre.

Luan Mùnd ta gjèni veten dùke fluturùar pa ndonjë arsye të veçántë, Luan. Duhèt të ndáloni dhe shqyrtoni situatën. Me shumë mùndësi, çdo shqètësim emocional që ndjeni është për shkák të mungesës së lirisë personale në një mënyrë ose në një tjetër. Ndoshta ndiheni shumë të lídhùr emocionalisht ose shumë të përmbájtur mendërisht. Ndoshta ju dùhèt të dilni plòtësisht nga situata juaj áktuale. Përdorèni këtë ditë për të kèrkuar mënyra për të ndjèrë më shumë pavárësi në botën tuaj.

Vírgjëresha Kjo është një kohë e mirë për ju që të abonoheni në një lloj reviste ose gazete që do t’ju mbájë të ínfòrmuar për ngjárjet dhe zhvillimet áktuale në një fùshë ose hobi që ju intereson, Vírgjëresha. Mbajeni mendjen tuaj të freskët me lájmet që ngjallin interesín tuaj dhe ju japin frymëzímin që ju nèvojitet për të vazhduar pèrpjèkjen për qèllimet që i keni vèndòsur vetes.

- Advertisement -

Peshorja Ju e keni dëshirën për të márrë përgjegjësínë, dhe sígùrisht që keni aftësínë, kështu që çfarë po prisni, Peshore? Mos rrini ùlur dùke prítur që díkush tjetër të márrë një vendim. Në kohën kur të tjerët të kenë mbárùar gríndjet dhe lëkundjet se në cilin drejtim të shkòni, ju tashmë do të keni udhëtuar milje e milje përgjatë rrugës. Zemra juaj dëshiron që ju të mèrrni një qëndrim të fòrtë dhe të pavárur.

Akrepa Mos hárroni se askush nuk mùnd t’ju bëjë të ndiheni ínferíor pa pëlqímin tuaj, Akrep. Mùnd të dùket síkur të tjerët po përpiqen t’ju trègòjnë sot me njohuritë e tyre për botën dhe se si dùhèt të drejtohèt ajo. Mos lejoni që ata t’ju bëjnë të besoni se mendimet dhe idetë tuaja janë më pak të vlefshme se ato të tyre. Në të njëjtën kohë, është e rèndësishme që ju të qëndroni mendjehapur dhe të pranoni idetë e njerëzve të tjerë.

Shigjetare Nëse jeni dùke pèrdorur ende lopatën e vjetër dhe gërmoni nëpër fùsha, tani është koha për të pèrmírësuar, Shigjetari. Merre atë pjesë të madhe të makinerive që do të lërojë të gjítha hektarët në asnjë kohë. Me pak fjalë, mendoni për mënyrat në të cilat mùnd të jeni më efíkas. Mos ngurroni të investoni në ato gjëra që do t’ju ndíhmojnë ta bèni jetën tuaj më të lehtë dhe më të rehatshme. Me shumë mùndësi, rrjèdhá natyrale e ditës do t’ju çojë píkërisht atje ku dùhèt të shkòni.

Bricjap Pini shumë ujë në mënyrë që të mbáni sistemin tuaj të hidratuar siç dùhèt, Bricjap. Uji është pjesa më e rèndësishme e díetës suaj dhe ka të ngjárë që ju të mòs pini mjaftueshëm. Sot jeni shumë të ndjèshëm ndáj kùjdèsi për veten është gjëja më e mirë që mùnd të bèni. Përndrýshe, ju mùnd të silleni në mënyrë emocionale dùke u bërë e lehtë për t’u manipùluar. Distancohuni nga njerëzít që përpiqen të thithin këtë fòrcë jete nga ju.

Ujori Ka të ngjárë të árríni atë píkë magjíke me díkë sot në të cilin pothuajse mùnd të lexoni mendimet e njëri-tjetrit, Ujori. Ju mùnd të dini sáktësisht se çfarë do të thotë ai person përpárá se ta thotë atë. Ju gjíthashtu mùnd të zbùloni se mendja juaj po fùnksíonon aq shpèjt sa që ndërsa díkush përpiqet të nxjerrë një píkë, ju jeni tashmë pesë hapa përpárá se ku ai person po përpiqet të shkòjë. Përdorni dhùratat tuaja në pèrdorim të mirë.

Peshq Është koha për të lënë mënjanë ndjenjat sentimentale për ditën dhe për të káluar në diçka të re, Peshqít. Ndaloni së nxjerri albume të vjetra fotografíke dhe mòs qáni për përvojat e káluara. Në vend të kësáj, kjo është një ditë për të parë nga e ardhmja dhe për të planifíkuar përvoja të reja që mùnd të shijoni me njerëzít që doni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments