“Do jete trònditese pas kesaj ore…paçi fat”, Ai parashikon se po vjen ajo qe do te ndòdhe

Neptuni do ju bëjë edhe më të sígùrt gjatë kësáj dite dhe nuk do keni më asnjë dýshim për aftësitë që zòtëroni. Për ju të dashurùarit ka për të qenë ditë fantastíke. Partneri do ju mbájë në pëllëmbë të dorës dhe do ua bëjë qejfin për gjíthçka. Ju beqárët nga ana tjetër nuk do ndiheni gati për të fílluar lídhje serioze dhe do i shmángni gjíthë personat që do iu propozojnë.

Në pùnë bèni kùjdès nga disa kolegë të rinj që mùnd të shndèrrohen në rivalë të ashpèr. Ambicia nuk do ju mungojë, por asgjë nuk ka për të qenë shumë e lehtë. Mërkùri nuk do jetë shumë i favorshëm për financat, kështu që párá se të shpenzoni hídhni një sy nga buxhèti që keni.

Demi Gjatë kësáj dite do jeni dëgjues shumë të mirë dhe do mèsoni nga të tjerët. Urtësia dhe pèrùlësia do ju çojnë në rrugën e dùhur. Për ju që keni një lídhje do ketë momente mjaft entuzíaste. Që në mëngjes do i shprèhni ndjenjat për njëri-tjetrin dhe gjatë gjíthë kohës do dashuroheni pa dorashka. Ju beqárët do bèni mirë të mòs nxitoheni për asgjë sepse po gabuat keni për të vuajtur.

Në pùnë do keni më shumë talent dhe do jeni më kreativë nga më parë. Sfidat që ju kanë dalë do i kaloni pa u sfòrcuar shumë. Financat nuk do jenë të qëndrueshme kështu që për të shmángur pròblèmet, krýejini me maturi dhe kùjdès shpenzímet.

Binjakët Gjatë kësáj dite do gjèndeni përpárá një zgjídhjeje dhe do e keni të vèshtírë të thoni fjalët e fùndít. Mendohuni gjatë dhe shihni më të mirën tuaj. Nëse keni një lídhje mùndohuni të mòs e acároni edhe më shumë atmòsferën sepse situata mùnd t’iu dalë tërësisht jashtë kòntròllit. Ju beqárët do jeni gati të bèni çdo lloj çmèndurie vetëm për të mòs qenë më vetëm.

Në planin profesional do iu jepen mùndësi shumë të mira për të ecur párá. Mùnd të keni edhe promocione dhe mbështètja e kolegëve do jetë e jashtëzakonshme. Në planin financiar do përballeni me momente goxha të vèshtíra dhe do keni nèvojë për mbështètje nga familjarët. Ata nuk do kursehen aspak.

Gaforrja Mùndohuni të trègòheni sa më vigjílentë gjatë kësáj dite dhe t’iu kushtoni vëmendje edhe detajeve më të vogla. Nëse keni një lídhje do jeni më të përkushtuar se kurrë ndáj partnerit tuaj dhe márrëdhënia me të ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Nuk do kurseheni për asgjë. Nëse jeni beqárët do keni plòt tákime, por nuk do ndihen ende gati për të hèdhùr hapa e për ta ndrýshuar jetën. Në pùnë ka mùndësi të ndrýshoni postin për diçka shumë herë më të mirë. Do e rifitoni besimin tek vetja dhe do hídhni hapat e dùhura. Gjendja financiare do mbètet gjíthë kohës e mirë dhe nuk do keni as pròblèmin më të vogël në këtë sektor.

Luani Për fat të kèq shumicën e kohës do ndiheni të mërzítur sot dhe aspak të qetë. Nga gábímet tuaja apo të të tjerëve do ketë trazíra. Nëse keni një lídhje ka rrezík që lídhja juaj me partnerin të jetë e tènsíonuar. Shumë gjëra mùnd t’iu ecin kèq dhe asnjëri nuk do hapë rruge.

Po vazhduat me këtë sjellje shpèjt do vijnë edhe ndarjet. Ju beqárët dùhèt të mèrrni vendime të rèndësishme për jetën tuaj dùke qenë se mùndësitë që do iu ofrohen do jenë të jashtëzakonshme. Për pùnën ka për të qenë një periudhe e favorshme. Do bèni disa zgjèdhje me rèndësi të madhe të cilat do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhme. Buxhèti për fat të mirë do ketë goxha pèrmírësime.

Vírgjëresha Përgjíthësisht dita e sotme do jetë hármoníke. Do dini si t’i koordinoni gjërat dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë hármoníke. Mes jush dhe partnerit do mbizòtërojë mirëkuptimi dhe hareja.

Të dy palët do i shprèhni gjíthë kohës ndjenjat. Ju beqárët do jeni shármantë pafùnd dhe do mèrrni mjaft propozíme. Më pas do jetë në dorën tuaj nëse do përfitoni apo jo. Për pùnën do jetë një periudhe pozítive dhe e mbùshur me árrítje. Me shpenzímet do bèni çmènduri dhe gjèndja mùnd të destabilizohèt pak. Kujdes sepse të gjítha pásojat do i ndíeni në të ardhmen.

Peshorja Jo çdo gjë do ecë ashtu si ju e kishít menduar sot. Në disa raste do ndiheni kèq dhe do ua nxirrni nèrvat të tjerëve. Nëse keni një lídhje dhe nuk silleni mirë me partnerin tuaj, ka rrezík qe te keni debáte të ashpra me të.

Në disa momente madje ai mùnd të mendojë edhe të lárgohèt prèj jush dhe të kèrkojë strehë díku tjetër. Ju beqárët nuk do keni ndrýshime të statusit edhe síkur të mùndoheni me çdo mënyrë. Jeta profesionale do kalojë goxha peripeci. Do jeni goxha të ngarkuar dhe në ndonjë moment do ju dùket síkur nuk do mùndni dot të bèni asgjë për të ecur párá. Të ardhùrat do fíllojnë të pèrmírësohen tej mase fálë ndíhmës që do iu japin familjarët.

Akrepi Dielli, Neptuni dhe Mërkùri do bèhen báshkë gjatë gjíthë kësáj dite dhe do iu sígùrojnë momente shumë të këndshme. Do jeni mjaft kurajozè dhe entuzíastë. Ju të dashurùarit do kaloni momente mjaft romantíke dhe të bukura. Do ndiheni gjatë gjíthë kohës mirë pranë atij që keni në krah dhe do përjètoni herë pas here emocione të veçánta.

Nëse jeni beqárë do kaloni një ditë të mbùshur me tákime të paprítura dhe dùhèt t’i shfrytëzoni ato sa më shumë që të mùndin. Në pùnë situata do pèrmírësohèt goxha dhe do ndiheni më të aftë se më parë. Në planin financiar dùhèt t’i bèni me kùjdès llògaritë sepse përndrýshe do keni pròblème serioze.

Shigjetari Në disa momente Saturni do ju bëjë paksa impùlsivë gjatë kësáj dite megjíthatë nuk do hasni aspak pròblème serioze. Për ju që keni një lídhje emocionet do jenë të fòrta dhe nuk do doni të shkëputeni për asnjë moment nga partneri. Ju beqárët nuk do ndiheni gati për të bërë ndrýshime dhe nuk do përfitoni nga mùndësitë qe do iu jepen.

Shumë shpèjt do pendoheni, por do jetë vonë. Puna ka për t’iu sjellë kënaqësi shumë të veçánta dhe çdo gjë do jetë në favorin tuaj. Ka mùndësi të mèrrni edhe disa vendime të rèndësishme që do ua bëjnë më të sígùrt të ardhmen. Buxhèti ka për të qenë shumë herë më i mirë se më pare dhe e gjíthë kjo nga maturia dhe kùjdèsi juaj.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do dini si të përshtateni me çdo lloj situate dhe do i keni idetë shumë më të qárta se dje. Për ju të dashurùarit do ketë momente të jashtëzakonshme dhe të mbùshura me optimizèm. Do ja kaloni aq mirë me atë që keni në krah saqë emocionet do shtohen gjíthnjë e më shumë.

Ju beqárët do jeni të përqendrùar díku tjetër dhe nuk do e keni mendjen për të kríjuar një lídhje. Në pùnë do jeni shumë guximtarë dhe të matur. As përqendrimi nuk do ju mungojë kështu që do mèrrni çdo gjë që dëshíròni në momentin e dùhur. Në planin financiar do jetë Plutoni ai që do ju ndíhmoje t’i zgjídhni të gjítha mòsmárrëveshjet.

Ujori Klima yjore do jetë shumë e ngrohte gjatë kësáj dite. Do keni qetësínë e ëndèrrùar aq shumë dhe do e ndrýshoni paksa stilin e jetës. Ju të dashurùarit do keni momente fantastíke dhe márrëdhënia me partnerin ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Mùnd të mèrrni edhe disa vendime të cilat deri më tani i kishít shtyrë. Ju beqárët dùhèt ta hapni zèmrën tuaj dhe të pranoni të njiheni me sa më shumë persona. Në pùnë, báshkëpùnimi dhe shkëmbimi i mendimeve me kolegët, do ju bëjnë shumë mirë. Me pak më shumë pèrpjèkje do árríni fíks atje ku doni. Në planin financiar pranojeni ndíhmën e familjareve sepse do keni nèvojë.

Peshqít Dita e sotme do jetë plòt díell për ju dhe një pjesë e ëndrrave të hershme do mùnd t’iu realizohen. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia juaj do konsolidohèt edhe më tepër. Nuk do keni asnjë lloj pròblèmi me partnerin dhe të gjíthë do ju kenë zíli për komuníkimin dhe báshkëpùnimin.

Ju beqárët do keni veçse mùndësi për aventura kalimtare dhe asgjë më tepër sesa aq. Në pùnë, disa diskutime me kolegët mùndet edhe t’iu strèsojnë. Më mirë lárgohuni prèj tyre dhe vazhdoni qetësisht me planet që keni bërë. Në planin financiar do mèrrni vendime të rèndësishme dhe pak nga pak do árríni ta pèrmírësoni situatën.

Leave a Comment