Pesë yje për Bínjakët, rrugë për jáshtë për Peshoren, mèsoni edhe ju sùrprizën tuaj

Artikulli ne fjale sot do tju lájmedore dhe do tju jápe sa me shume kèshilla qe vetem vetja juaj duhet ti díje sa me mire ne lidhje me çeshtjet e fínancave, te fatit apo te dashurise qe ju dùhet te trègoni ne vijimesi te diteve te tetorit. Disa mrèkullohen dhe disa shenjave u “tèrhíqet veshi” ndáj dhe eshte me mire ta shíhni te plote sipas shenjes qe keni marre qe nga líndja juaj.

Per te lindurit si shenja Dashi, persa iu perket ceshtjeve te zèmres, situata nuk do jete shume roze. Do perballeni me aspektet nègátive te planeteve. I gjíthe ánkthi dhe dýshimet qe keni pasur do iu tòrtùrojne. Edhe pse personi qe doni do shprèhe ate qe ndjen per ju, nuk do ndiheni te lumtur. Beqáret nuk do kene ndrýshime. Kenaquni me situaten áktuale financiare sepse po tèntuat ta ndreqni mùnd edhe te perkèqesohèt.

Ne vend te dyte Demi, marsi, planeti i deshires dhe sensualitetit do te rizgjoje edhe me indiferèntet ndermjet jush. Kùjdes nga tradhètite qe mùnd ta trònditin lídhjen tuaj! Per beqáret ambíenti do jete mjaft i pershtatshem per dashùrite me shíkim te pare. Do keni mùndesi te shumta, por dùhèt t’i gjèni. Neglizhenca ne menaxhimin e financave rrezíkon t’iu kushtoje shtrènjt. Kufizojini pak shpenzímet.

Te tretet binjaket, per ciftet asgje nuk do shkòje ashtu si dùhèt dhe do ishte mire te benit nje ndarje te perkohshme. Venusi do ndíkoje mjaft ne jeten sentimentale te beqáreve. Mos e lini veten te udhehiqeni nga shqètesimet apo pendimet. Trègohunime pozítive qe gjarat te ndrýshiojne per mire! Mos u bazoni tek fati ne sektorin financave por menaxhoni cdo gje me mencuri dhe beni kufizíme me shpenzímet.

Vijon gaforja, ambíenti ne lídhjen tuaj, gjate gjíthe dites do jete i gezuar e i lumtur. Ju mùnd te perfitoni sa me shume nga momentet e kenaqesise prane partnerit. Beqáret nuk do vèndòsín kollaj per ata qe do tákojne, megjíthate aventurat e shkùrtra do iu terhèqín mjaft. Plutoni do ndíkoje pozítivisht tek financat. Ai do iu ndíhmoje te shtoni te ardhùrat dhe te mòs beni shpenzíme te pamenduara mire.

Luanet me fat, shume planetet do e mbròjne jeten tuaj ne cift. Disave do iu dùket edhe síkur jane ne muaj mjalti. Besimi ndermjet jush dhe partnerit do te rritet dhe respekti do jete reciprok. Nese jeni vetem do beni kerkime dhe do gjèni entuzíazmin qe kerkonit. E rèndesishme eshte te dini mire se cfare doni vertet. Me financat mòs u mùndoni vetem t’i shtoni sepse ne do beni gábíme. Ruani ekuilibrin.

Per vírgjèreshet e dashur, Jeta ne cift do jete me e bukur sot, por kùjdès nga Urani i cili do iu shtyje te beni edhe  ndonje gje me fòrce. Mos e shkáterroni ambíentin e kríjuar sepse do jete e veshtire ta ríkríjoni perseri. Beqáret nuk do jene me vetem. Do jeni edhe me te hapur dhe shármante se me pare. Ne sektorin e financave do mèrrni frytet e strategjíse te mire qe keni perdorur kohèt e fùndít. Perfitoni!

Peshoret, ju beni pjese tek ata cifte qe kane disa kohe qe po kalojne nje periudhe te veshtire. Disa do sqárojne kèqkuptimet edhe pse me veshtiresi, ndersa te tjere do te ndáhen. Dite e zymte kjo e sotmja! Beqáret do kene nje tákim te rèndesishem me díke qe do iu pelqeje mjaft qe herèn e pare. Do jeni te favorizuar financiarisht dhe nuk do perballeni me veshtiresi.

Shume nga akrepat, urani do ua shtoje deshirèn per te pasur nje jete ne cift me te lire dhe jashte rutines se perditshme. Jupiteri nga ana tjeter do iu beje edhe me te zgjuar. Persa iu perket beqáreve, keta dy planete do iu mùndesojne nje tákim spektákolár dhe premtues per nje te ardhme te lárget. Buxhètin dùhèt ta menaxhoni me shume kùjdès dhe te trègòheni vigjílente. Mos u hídhni ne detin e shpenzímeve.

Shigjetar, fale planeteve, jeta ne cift do jete e peshtjelluar. Disa do kene edhe goxha veshtiresi dhe mùnd te enden ne nje ambíent genjeshtrash dhe dinakesrie. Shumica e beqáreve do ndihen aq mire ashtu si jane saqe nuk do duan t’iu besojne premtimeve te te tjereve. Ne planin financiar nuk do kete asnje permiresim te te ardhùrave. Mos enderroni dhe mòs iu besoni as lojrave te fatit. Beni pak kursim!

Bricjape, ambíenti yjor do favorizoje dashùrite per te gjíthe. Ata qe kane nje lídhje do perjetojne momente sensuale. Beqáret, nen ndíkimin e Venusit do jene shármante gjate gjíthe kohes. Kujdes nga xhelòzía e disa personave qe iu rrethojne dhe qe nuk kane artin tuaj te jòshjes. Ne planin financiar mùnd te kete rritje te te ardhùrave, por ju nuk dùhèt t’i shpenzíni menjehere sepse do pèndòheni!

Ujor, çiftet do perjetojne momente dèliri dhe pasioni, por ka rrezík te trègòhen me kerkues se zakonisht. Partneri do jete ne lártesíne e dùhur dhe do e kete shume te zhvilluar imagjínáten. Pranojeni ate ashtu si eshte! Beqáret dùhèt ta shfrytezojne diten sa me shume edhe pse do jene perseri vetem. Asgje e rèndesishme per t’u shenjuar ne planin financiar. Situata do jete e qendrueshme.

Peshq, vènusi do favorizoje qendrueshmèríne ne cift gajte kesáj dite. Komuníkimi dhe báshkepùnimi do fíllojne te ermiresohen dalngádale. Mjedisi yjor do jete i pershtatshem edhe per beqáret. Priten tákime interesante keshtu qe bejini syte kater. Marsi do jete planeti qe do influencoje me shume tek financat. Nese kùjdèseni me teper per shpenzímet cdo gje do shkòje me se miri.

Leave a Comment