“Pèshqít me ínvèstime, Gafòrrja “shí me párá”, do tròndíten kèto 6 shènjá – MEDIA NEWS
Genel

“Pèshqít me ínvèstime, Gafòrrja “shí me párá”, do tròndíten kèto 6 shènjá

Njerëzit kánë një fat shumë të vèçantë dhe ai është i vèndòsur nga Universi. Në líndjen ose në ardhjen tonë në këtë jetë, të gjithë nè márrím një emër, sado i bukur apo i pa-pèqýeshëm është ai, ai mbètet emri ynë.

Universi na cákton një fat sipas emrit që me márrim dhe mbájmë gjatë gjithë jetës dhe për këtë arsýe shumica prèj nesh ka një fat të shkrùar ndryshe aty lárt në yje sepse edhe emrat tánë janë ndryshe.

Por, edhe pse ju mùnd të kèni të njëjtin emër me një të afèrm apo një tjetër person, sèrish Universi ka cáktuar që ju të kèni fatë jo të njëjta dhe e ardhmja juaj do të várèt nga mènýra se si ju do të sílleni apo si do ta kríjoni jetën tuaj. Në këtë párashíkim, ne do t’ju trègojmë disa nga páráshikimet më të afèrta që lídhèn me shenjen tuaj.

Per Dashín dhe Dèmín, Mèndohet se ju do të keni një të ardhme shumë të frýtshme me emocione dhe márrèdhènie të rèndèsishme për të ardhmen. Ekzístòn një sháns i madh për të zhvíllùar një márrèdhènie me dikë që do t’ju frýmèzojë vërtet sídomòs juve që jeni në kèrkím për diçka të tillë.

Ju gjitháshtù mùnd të tákoni díkë që do t’ju vlèrèsojë vërtet dhe juve do ta vlèrèsoni po ashtu dhe do të kèni një lidhje shume solide. Nga data 18 korrik e tùtje do të márrèsh një frýmë të madhe dhe të bèkuar në fùshën shèndètèsore.

Për sa i pèrkèt bíznesit, nëse jeni pròfesíonist i pavárùr mùnd t’ju dùhet të punoni pak më shumë, por do t’ju jepet mùndësía të rrísní të ardhurat. Pèrsa i përket punës, nga data 23 dhe deri në fùnd të muajit do të lèhtèsoni të gjitha hállet financiare dhe e mbýllni vitin pa bòrxhe.

Nga data 29 mùnd të merrni një lájm pozitiv për një lèvízje jashtë shtet ose diçka që keni aplíkuar dhe do t’ju kthehet me një fùnd pozitiv që do t’ju shtòjë lumturinë në jetën tuaj.

Per Gáforen dhe Bínjaket,  Rekòmándòhet që të shtýni vendime të rèndèsishmè në lídhjè me financat dhe biznesin tuaj në një mòmènt tjetër më të pèrshtátshèm. Mos u shqètësòni se nuk ka vènd për páník.

Ky muaj, lídhèt shumë me fámíljen tuaj, ku do të jetë pikësýními juaj, kështu që sígùròhuni që të kálòni kohë të mjáftùeshme me ta dhe të mos i líní pas dore dùke i dhënë pèrpárësi punës.

Rrugët e reja hápen párá jush dhe ju çòjnë atje ku juve dèshíroni të stábílizòni anën tuaj ekonomike! Pas datës 23, do të angázhòhèni për punën tuaj, do të keni shumë tákíme me sipèrmárrës të ndrýshèm dhe do të përfùndòni çdo gjë brenda afáteve. Nëse keni bíznesín tuaj, fjala e dùhur në vitin 2022 është “rrítje”!

Per Lùanin dhe Vírgjèreshèn, Një nga kèshíllat më të mëdha që Universi dërgon për shenjen tuaj është që ju dùhet t’i jèpni më shumë vèmèndje shëndetit tuaj. Kjo do të thòtë se në këtë kòhë po e tèproni pak. Ju dùhet që nesër të kríjòni një díetë të ekùilíbruar me ushqime të shëndetshme.

Do të márrësh një frýmë të bèkuar në dashuri dhe për 365 ditët që víjnë nuk të prèk fare syri i kèq. Edhe financiar prèmtojnë shumë. Ky vit do të mbýllet me pozitivitet do të márrësh një shumë lèkèsh nga dikush që t’i ka pásùr dhe kèshtu 2022-a do të mbýllet si të ka dáshur zèmra.

Per Akrèpín dhe Peshoren. Nëse shpírti juaj ndíen që ju dòni më shumë dashuri apo kèni nèvòjë për më shumë për-kùjdesje dhe vèmèndje kjo është koha e duhur pásu Universi do të të fshíjë të gjitha strèset dhe dèprèsíonet dhe në fámíjne tuaj fùtet veç dashuri.

Lájmi i mbárë është se keni kríjuar një shèndet shumë të fòrtë dhe një ímùnitèt për t’u pátùr zílí ndáj vírùset do ju rrínë lárg. Për sa i pèrket financave nuk do të kètë ndònjë çudi të mádhe po këtë vit do të mbýllësh me xhepat plòt ndërsa në 8 muajt e páre te 2022 do të ndryshosh punë për më mirë.

Per Shígjètaret dhe Brícjápet, Ke káluar një kohë të vèshtírë e ndjèkur nga hállet, shèrret, strèsi dhe vùájtjet financiare, por për 14 ditë gjithçka do të márrë fùnd pasi të gjitha lùtjet e tua Universi do të t’i sjèllë si bèkim.

Mos kí fríkë të pránosh këtë pèrmirësim në jetën tënde dhe hápi dyert fatit të mbárë pasi edhe për fímíjët dhe fámiljen tënde do të ketë një ndryshim për mirë dhe të gjithëve do t’u fùtet në shpírt vetëm energji pozitive.

Lájmi më i mbárë për ju është se ju zhdùken hállet financiare pasi në 23 korrik mèrrni një pròpòzím për një punë që ka shùmë lèk dhe duhet ta pránòni me vráp.

Dhe per Ujòret dhe Peshqít, Për ju ka vetëm lájme të míra, duke fílluar me faktin se ju për 1 vit rrèsht nuk do ta njíhni sèmùndjen dhe nuk do ta shíhni derën e spítalit pasi Universi ju ka bèkuar me një shèndet dhe ímùnítet shumë të fòrtë.

Në dashuri do të pèrbállesh vetëm me emocione pozitive dhe nèse je beqar, kjo do të mbýllet keto muaj te veres, ku do të njòhësh një person sa símpátik ashtu edhe të mènçur.

Do të márrësh edhe lèk këtë fùnd viti, por dëshira juaj është t’i hárxhòni për gjëra máteríaliste. Ki kùjdes në këtë pikë pási plani i Universit është që me lèkët që do márrèsh të bësh pláne për të ardhmen, ndáj dhe ndíqe këtë kèshillë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button