Saturday, December 2, 2023
HomeGenelNga 11-21 Nëntori/ E zbùlon Mèri, Këto 2 shenja te prèsin se...

Nga 11-21 Nëntori/ E zbùlon Mèri, Këto 2 shenja te prèsin se do bëjnë párá me thasë

Nga periudha tek 11 – 21 nëntor vëmendja juaj do të jetë e përqendrùar në sígùrimin e të ardhùrave të freskëta ose më shumë në buxhètin tuaj familjar. Paratë do të jenë të rèndësishme për rehatinë dhe vetëbesimin tuaj, por do të jenë “të ëmbla” nëse i fitoni vetë.

Demi: Duhèt të keni shumë kùjdès së në cfarë shpenzoni. dùhèt të nisni të bèni një listë me gjërat që ju nèvojiten më shumë dhe jo të horxhoni párá ‘kòt’.

Binjakët: Gjatë javës nga 15 deri më 21 nëntor do të keni më shumë angazhime me çështjet financiare. Gjatë kësáj jave bèni kùjdès me mbròjtjen e të dhënave personale, ruajtjen e páráve tuaja, kártat bankáre dhe ínfòrmacione të tjera të rèndësishme për ju. Surprizat në këtë drejtim janë të mùndshme.

- Advertisement -

Akrepi: Do të befasoheni. Do të keni mjaftueshem párá në dore që të përmbùshni detyrmet dhe táksat por edhe të bèni qejf.

Luani: Financiarisht do të jeni të qëndrueshëm, veçánërisht nëse keni treguar mjaft sens të shèndòshë dhe práktíke në veprimet tuaja deri tani. Shumë do të márrín párá ose një dokument financiar. Sigurisht, jo të gjítha planet tuaja këtë javë do të mùnd të realizohen. Disa prèj tyre do të várèn nga rrethanat, zhvillimi i të cilave nuk ka fílluar ende ose nuk janë në favorin tuaj në këtë fazè.

Vir.gjëres.ha: Fitimet tuaja këtë javë nuk janë befasi dhe çdo të ardhùr në buxhètin tuaj do të jetë një kënaqësi. Do të ketë mùndësi për pùnë shtesë për një periudhë të shkùrtër kohe. Gjatë javës do të dùhèt të jeni më të përgjegjshëm për përgjegjësitë tuaja familjare. Do kaloni kohë me të afërmit, pròblèmet apo bisedat e tyre që lídhen me pùnët e tyre të pèrditshme.

- Advertisement -

Peshore: Kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, pèrderisa nuk i nënshtroheni dembelizmit apo emocioneve që nuk kanë lídhje me detyrat tuaja. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe për zbatimin e planeve që lídhen me personat që ndòdhen në një qytet apo shtèt tjetër.

Do të keni kontákte më dinamíke në lídhje me familjen, miqtë apo márrëdhëniet tuaja profesionale. Do të prisni përparim në áktivitetet e përbáshkëta me një femër. Gjatë javës, bèni kùjdès nëse díkush trègòn një kùriozítet të çuditshëm për jetën tuaj personale ose pùnën. Mos nxitoni për t’iu përgjígjur pyetjeve që mùnd të zbùlojnë planet ose sèkrètet tuaja.

Akrep: Gjatë javës mùnd të prisni ínfòrmacione të rèndësishme të natyrës financiare ose do të mèrrni párá.Djemtë dhe vajzat do kalojnë një javë në të cilën do të ndòdhin ngjárje dhe eksperienca të ndrýshme të rèndësishme, krýesisht në familjen tuaj. Do të prèkeni nga një eksperiencë shumë e fòrtë që lídhèt me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashít apo Shigjetarit.

Do të jeni të prirur ndáj fríkës ose stresit të pashpjegueshëm në gjëra që nuk dùhèt t’ju shkáktojnë emocione të tilla.Burrat do të kenë angazhime të ndrýshme, por të rèndësishme në lídhje me dokumentet, pagesën e faturave të shërbimeve ose kredinë, zgjídhjen e një kòntráte ose márrëveshjeje. Udhëtimi ose komuníkimi më dinamík me njerëzít që jetojnë lárg jush ka të ngjárë

Shigjetari: Zhvillimi i mirë këtë javë mùnd të ketë çështjet tuaja financiare nëse jeni në proces të planifíkimit të kòstove të rèndësishme të páráve.Nëse jeni të interesuar të mèrrni një kredi, kjo do të jetë një kohë e mirë për veprime të tilla.Gjatë javës, shumë prèj jush do të kenë ëndrra që është e vèshtírë të gjesh një interpretim të arsyeshëm.

Në përgjíthësi, këtë javë, përpiquni për veprime të planifíkuara mirë dhe për të shmángur rrezíqet.Gjatë javës do të përjètoni një áksídent argëtues në shtëpi.Java do të jetë e favorshme për udhëtime apo përgatitje për t’u zhvèndòsur në një shtëpi tjetër për ata që kanë plane të ngjashme.Djemtë dhe vajzat do të duan të rinovojnë disa veshje në gardërobèn e tyre ose sende të tjera personale.

Do të habiteni nga një letër, lájm apo mesazh nga díkush që nuk e njihni ose me të cilin nuk keni pasur kontákt prèj kohësh. Paratë mùnd të jenë një shqètësim, veçánërisht nëse mbështèteni në mbështètjen e prindërve.Gratë do të dùhèt t’i kushtojnë vëmendje serioze shèndètit të tyre dhe të mòs nënvlerësojnë disa nga simptomat e sëmùndjes.

Bricjapi: Java do jetë e rèndësishme për ju financiarisht. Ju do të keni një arsye për tákime dhe biseda në lídhje me pùnën áktuale ose të ardhshme (angazhim). Do të keni mùndësi të rregùlloni márrëdhëniet apo detyrimet tuaja financiare. Gjatë javës së 8-14 nëntorit do t’ju dùhèt të planifíkoni práktíkisht financat tuaja në fùnksíon të shpenzímeve që do të keni deri në fùnd të këtij muaji.

Është e mùndur gjatë këtyre shtatë ditëve të angazhoheni në pùnë shtesë ose të kèrkoni burime të reja të ardhùrash shtesë. Ju do të keni një mùndësi të tillë, pjesa tjetër do të váret nga dëshira dhe vùllneti juaj për të shkùrtuar kohën tuaj personale për pùshim dhe argëtim.

Ujori: Në planin financiar, java do të kèrkojë më shumë maturi në veprimet tuaja, gjë që mendoj se nuk do t’ju vèshtírësojë. Gjatë javës do të keni një mbledhje me miqtë me rastin e jetës së tyre personale.

Peshqít: Burrat do të jenë të lumtur me párá të paprítura ose lájme që lídhen me paga më të mira, bonus, shpërblim dhe më shumë. Ju do të dùhèt të pajtoheni në një situatë me mendimin ose vendimin e një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Vir gjëreshës.

Fjalët ose veprimet e një personi të lindur në shenjën e Dashít, Luanit ose Shigjetarit mùnd të ndíkojnë shumë emocionalisht tek ju. Çështjet tuaja financiare nuk janë surprizè, por do t’ju kèrkojnë të planifíkoni mirë shpenzímet tuaja jo vetëm këtë javë, por edhe për pjesën tjetër të vitit. Femrat do të kèrkohen nga të afërmit apo miqtë e familjes për shërbime të ndrýshme, ndíhmë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments