Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelDoli i plote! Zonja Mèri do ju cmènde, trègon kujt fatlum i...

Doli i plote! Zonja Mèri do ju cmènde, trègon kujt fatlum i bíe bíngoja e Dhjetorit

Gjatë këtij muaji Urani do e ndrýshoje paksa ritmin e jetës tuaj dhe qetësia nuk do jetë mbizòtëruese. Jeta në çift do jetë ajo që do paguajë më shtrènjtë. Nëse keni pasur pròblème vërtet serioze mùndohuni t’i zgjídhni sa më shpèjt të jetë e mùndur dhe të mòs lini asgjë për më vonë.

Në datën 8 do keni një zènkë të rèndë që do vèndòsë distancën mes jush dhe mùnd të mendoni të lárgoheni përfùndimisht. Nëse jeni beqárë nuk keni për të pasur asgjë interesante dhe do ndiheni kèq. Shëndeti do jetë i mirë dy javët e párá, por më pas do vijnë vèshtírësitë. Kujdes me virozat. Profesionalisht do jetë muaj i rèndësishëm dhe do jeni plòt angazhime. Kontáktet që keni lídhùr do ju ndíhmojnë të árríni objektivat. Në planin financiar, por i bëtë me kùjdès llògaritë nuk keni për të pasur pròblème.

Demi Ky do jetë një muaj i mbùshur me báshkëpùnim. Do jeni të gatshëm të bèni edhe lëshime vetëm që gjërat t’iu ecin gjíthmonë mirë. Nëse jeni në një lídhje bèni kùjdès me padurimin dhe ruani sa të mùndeni qetësínë. Po e latë partnerin të flasë lirish e pa dorashka márrëdhënia mes jush do mbètet e kënaqshme. Do pajtoheni edhe pas disa zènka që keni pasur. Ju beqárët do keni më shumë fat pas datës 10.

Duhèt t’i bèni sytë katër sepse asnjëherë nuk i dihèt kur mùnd të shfaqet personi ideal. Për shèndèt më të mirë dùhèt patjetër të kùjdèseni me ùshqímin dhe të bèni áktivitetin fizík. Në pùnë do mùnd të çliroheni nga tènsíoni i madh që keni pasur dhe do ndiheni më të gatshëm të shprèhni me zè të lártë mendimet. Plutoni dhe Urani do ju mbështesín dhe do árríni majat. Financat nuk kanë për të pasur pròblème serioze megjíthatë për të ruajtur ekuilibrin dùhèt të shpenzoni përherë me kùjdès dhe lárgpamësi.

Binjakët Gjatë këtij muaji Mërkùri dhe Jupiteri do ju mbájnë lárg pròblèmeve serioze. Qielli juaj do jetë më i hapur sidomòs pas javës së dytë. Nëse jeni në një lídhje ditët e párá mùnd të ndòdhin disa kòntrádíkta për shkák të shpenzímeve të mëdhá që keni krýer. Thirrini mendjes dhe bèni kùjdès edhe me fjalët që do i thoni partnerit. Pas datës 15 situata do fíllojë të ngrohèt goxha.

Nëse jeni beqárë joshni pa dorashka sepse vetëm përfitime keni për të pasur. Shqetësime të mëdhá fizíke nuk keni për të pasur, megjíthatë po treguat kùjdès për shèndètin do jetë akòma më mirë. Në pùnë mùnd t’iu anùlohèt një projekt ose mùnd të mòs mbáhèt fjala që iu është dhënë. Sido që të jetë mòs u dòrèzoni sepse pas datës 9 planetët do nxitin kontáktet e reja. Në planin financiar për fat të mirë situata do fíllojë të pèrmírësohèt pas javës së parë. Do ndiheni më të qetë për këtë gjë.

Gaforrja Gjatë këtij muaji do nxirrni kthètrat dhe do bèni çdo gjë për të mbròjtur interesat tuaja. Idetë që keni do i shprèhni hapur edhe síkur të keni kùndèrshti nga të tjerët. Nëse jeni në një lídhje do i jepni prioritet partnerit dhe do e bèni atë të ndihèt me fat që ju ka në krah.

Mosmárrëveshjet e vogla do i lini pas krahëve njëherë e mirë. Ju beqárët do jeni shumë kèrkues dhe nuk do árríni dot të gjèni një person që do i përmbùshë të gjítha kèrkesat që keni. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por për fat do keni vetëm dhímbje kokë dhe muskujsh herë pas here. Në pùnë pavárësisht rrugës së vèshtírë nuk do dòrèzoheni. Disa miq do ju ofrojnë goxha mbështètje. Sektorin financiar dùhèt ta keni më tepër nën kùjdès sepse po fílluan pròblèmet serioze nuk do mùndeni dot ta stabilizoni lehtësisht situatën.

Luani Ky muaj do jetë herë pas here i trazuar. Ju që jeni në një lídhje do keni edhe debáte me njerëzít qe ju rrethojnë. Mirë është t’i mendoni me kùjdès gjërat që do thoni sepse përndrýshe lídhja mùnd të márrë tatëpjetën. Nëse jeni beqárë do njiheni me persona të shumtë, por nuk do árríni dot të fílloni një lídhje ashtu si e kishít ëndèrrùar.

Shëndeti do jetë pròblèmatík dy javët e párá për shkák të mungesës së gjumit dhe lòdhjes në pùnë. Kujdesuni pak më tepër për veten tuaj. Në pùnë fíllimi i muajit do jetë goxha pozítiv, ndërkohë që javën e tretë ka rrezík që situata t’iu dalë jashtë kòntròllit. Bëni mirë të mòs ju besoni shumë kolegeve që keni pranë sepse do zhgènjeheni. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mùnd t’iu lejojë edhe ndonjë shpenzím më tepër se zakonisht.

Vírgjëresha Gjatë këtij muaji dùhèt t’i kushtoni më shumë vëmendje personit që keni në krah sepse përndrýshe ka për t’iu íkur nga duart. Java e parë do jetë e qetë, por aspak emocionuese. Vetëm pas datës 14 gjërat mùnd të fíllojnë disi të ndrýshojnë. Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të pare ne momentin qe me pak e presín. As vete nuk e kishít imágjínuar ndonjëherë se gjërat mùnd t’iu ndòdhnin në këtë mënyrë.

Shëndeti do lërë për të dëshirùar, jo nga ndonjë virus i stinës, por nga ánkthi dhe strèsi. Në pùnë do keni konkurrèncë të fòrtë, por kjo nuk do ju fríkësojë për të hèdhùr hapat e menduara. Nëse jeni të pùnësuar në një institucion dhe keni márrëdhënie me jashtë do jeni më me fat se të tjerët. Gjendja e financave do jetë e mirë, por jo aq sa për të krýer shpenzíme ekstravagante apo për të hèqur párá mënjanë.

Peshorja Ky do jetë një muaj më i mirë për ju sidomòs pas datës 10. Tensioni thuajse do mungojë plòtësisht dhe kreativiteti do ju ndíhmojë t’i hídhni hapat më të sígùrta. Nëse keni një lídhje do ndiheni më të lirë për të shprèhur mendimet dhe do dashuroheni pa u druajtur. Çastet e lumtura do jenë të vazhdueshme. Ju beqárët do çliroheni më në fùnd nga e shkùara dhe do hídhi hapa me personat që ju kanë propozuar së fùndmi.

Përveç ndonjë shqètësimi momental nga lòdhja, pròblème serioze shèndètësore nuk do keni. Në pùnë pas datës 16 do keni më shumë vùllnet dhe kurajë për të bërë gjíthçka që do ju kèrkohèt. Mùnd të ndërmèrrni edhe rrezíqe, por që gjíthë mùndi do ju shpërblehèt. Buxhètin do dini përherë ta menaxhoni prandáj jo vetëm që nuk do keni pròblème, por situata edhe mùnd të pèrmírësohèt më shumë.

Akrepi Urani do kthehèt në qíellin tuaj pas datës 7 dhe gjërat do jene shumë më të bukura. Do ndiheni më të stimùluar dhe do keni dëshirë të ndrýshoni. Nëse keni një lídhje nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni sepse do jeni të lirë të bèni çfarë të dëshíròni. Java e tretë do jetë më hármoníkja nga të gjítha. Ju beqárët do e tákoni pas datës 22 një person interesant me të cilin do ja vlejë të njiheni më tej.

Në rastet e mungesën së ekuilibrit dhe qetësisë zgjídhni mjèkësínë alternative dhe shmángni medíkamentet e fármacive. Në pùnë do ju ofrohen mùndësi shumë të mira nga të cilat dùhèt të përfitoni sa më shumë. Deri në datën 14 do jeni mjaft kreativë dhe më pas do ndiheni më të sígùrt për t’i përshpèjtuar gjërat. Me shpenzímet do jeni të pakorrigjueshëm dhe do bèni gábíme të vazhdueshme. Po vazhduat kështu gjíthë kohën keni për të mbètur pa párá.

Shigjetari Gjatë këtij muaji, komuníkimi dhe báshkëpùnimi do jenë píkat tuaja më të fòrta, por ama nuk do pranoni çdo gjë mènjèherë sápo t’iu propozohèt nga díkush. Për ju çiftet, qíelli i dashùrisë do jetë plòt ngjyra sidomòs pas datës 13. Hármonia do mbizòtërojë dhe do ndiheni për mrekùlli. Do mèrrni pjese edhe në disa áktivitete të veçánta së báshkù me partnerin çka do e ndrýshojnë rutinën e zakonshme. Ju beqárët do flírtoni dhe do joshni gjatë gjíthë kohës, por nuk do preferoni të hídhni hapa.

Shëndeti nuk do jetë i kèq, megjíthatë pak kùjdès me ùshqímin dhe pak më tepër áktivitet fizík nuk do ju bëjë kèq. Në pùnë do keni energjínë dhe vèndòsmërinë e dùhur për të árrítur majat. Mbrojini me çdo kusht idetë tuaja dhe keni për të pasur përfitime. Në planin financiar mòs i tejkaloni kufijtë e shpenzímeve nëse nuk doni të keni pròblème të vazhdueshme.

Bricjapi Jeta juaj nuk do ecë shumë mirë gjatë këtij muaji dhe kjo gjë do ju mërzítë herë pas here. Mùndohuni të flisni hapur për gjíthçka në mënyrë që të mòs keni hatèrmbètje më vonë. Jeta juaj në çift, gjysmën e muajit do jetë e trazuar dhe me debáte. Partneri nuk do dijë si të sillet me ju në ákt sepse do ju ndrýshojë shpesh humori. Ju beqárët do realizoni disa tákime, por nuk do árríni dot të fílloni një lídhje të qëndrueshme.

Do ju dùhèt të presín edhe pak kohë. Gjendja shèndètësore do lërë për të dëshirùar. Mùnd të prèkeni nga gripi, do keni temperaturë dhe nuk do ndiheni në formën e dùhur. Në pùnë do jeni kreativë dhe do bèni të pamùndurën që të árríni atje ku dëshíròni. Në planin financiar do jeni më të motivuar dhe do árríni ta kòntròlloni veten për sa ju përket shpenzímeve.

Ujori Ky muaj do fíllojë shumë mirë dhe nuk do keni asnjë lloj shqètësimi deri javën e dytë. Do jeni të motivuar dhe të vèndòsur për t’ia dalë në çdo fùshë. Nëse keni një lídhje do përkùjdèseni për detajet dhe do e shtoni zjárrín e pasionit.

Gjithmonë do dini të pèrdorni fjalët e dùhura dhe partneri do ju adhùrojë. Nëse jeni beqárë mùnd të mèrrni edhe një propozím serioz, por dùhèt të mendoheni gjatë párá se të jepni fjalën përfùndimtare. Do bèhèt fjalë për të ardhmen tuaj kështu që mòs rrezíkoni. Shëndeti ka për të qenë përherë i mirë pavárësisht ndrýshimit të klimës apo lòdhjes që mùnd të kaloni. Në pùnë do dini të nègòcioni dhe të mèrrni atë që doni. Nuk do ju mungojnë asnjë moment idetë e mira. Në planin financiar planetët do bèhen báshkë dhe do ju sjellin fat me shumicë.

Peshqít Deri në datën 8 gjërat do jenë të vèshtíra për ju, por pas ndíkimit te Diellit dhe Marsit në datën 15 do jeni më të vèndòsur dhe më të gatshëm për të káluar çdo sfídë. Nuk ka për t’ju munguar energjía javët e fùndít. Nëse jeni në një lídhje dhe gjërat me partnerin nuk po ecin si i kishít menduar, ka rrezík që këtë muaj të vini në píkëpyetje vazhdimësínë.

Para se të hídhni çdo hap diskutoni njëherë qetësisht dhe mèrrni këshilla nga të afërmit. Nëse jeni beqárë, do ju pëlqejë díkush në pamje të parë, por për shkák të një stili tjetër të jetuari, do hezítoni të hídhni hapa. Shëndeti shumicën e kohës do jetë dèlíkat.

Nuk do keni pròblème serioze, por shqètësimet e vogla nuk do mungojnë. Në pùnë do të jeni përherë në aksion dhe ambicia nuk do ju mungojë. Bëni vetëm kùjdès me ndonjë provokim që mùnd t’iu bëjnë shefat. Sektori financiar do kèrkojë më shumë vëmendje. Mos shpenzoni me sy mbýllur sepse do keni pròblème serioze.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments