E FUNDIT/ A e ndjetë tèrmetin? Dy gòditje, lëkundet Shqípëria…Ja Zonat

A e ndjetë tèrmetin? Dy gòditje, lëkundet Shqípëria…

Dy lëkundje të fòrta tèrmeti janë regjístrùar në detin Adriatík 4.2 dhe 4.7 ballë. Goditjet janë ndjèrë edhe në vijën bregdetare. Kjo ka shkaktuar nje pánik tek qytetaret te cilet nuk duan aspak te perjetojne serish mákthet e viteve me pare ku vendi yne u shkund nga nje seri e gjate tèrmetesh.

.

Edhe Pak më herët është regjístrùar një tjetër gòditje qe ka bere te mendohet se dita e sotme do te karakterizohej nga nja vale tèrmetesh sado te ulet ne nivelin e ndjeshmerise se tyre, por nje gje eshte e sigurt se deri me tani nuk raportohet per asnje dèm asnje problem dhe Instituti qeteson shqiptaret duke u thene se situata eshte nen kontroll.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...