E kèqja i Ndodh LUANIT te Shqíptareve, Gjej Vend e Futu Tani

“Social Top 5” është një rubríkë e emisionit “Live From Tirana” që sjell vëmendjen tek personazhèt e famshëm, qofshin ata shqíptarë apo të huaj.

Teksa të gjíthë jemi gjíthë sy e veshë se çfarë postojnë yjet në rrjète sòcíale, kjo ndíkon dhe tek numri i tyre i ndjèkësve në “Instagram”.

Por kush janë disa nga personazhèt VIP që kanë fituar apo hùmbur më shumë ndjèkës? Ndiqíni më poshtë…

Në ndrýshim nga java e káluar, këngëtarja Anxhela Peristeri ka pësuar një rënie prèj 1 mijë ndjèkësish në “Instagram”-in e sáj. Së fùndmi ajo ka sjellë një báshkëpùnim me këngëtarin Vedat Ademi, “1960”, dùke u shprèhur se ky duet ishte menduar fíllimisht me Luizín.

Duke qëndrùar te ky i fùndít, artisti ka fituar këtë javë 1 mijë ndjèkës.

Me po 1 mijë ndjèkës është dhe Ronela Hajati. Kujtojmë se këngëtarja e ftuar në emisionin “Më lër të flas”, u shprèh e zhgènjyer nga stafi i Radio Televízíonit Shqíptar (RTSH), që nuk i dhá buxhètin e kèrkuar, madje pagoi vetë për klipin prezantues apo edhe qëndrimin në hotel.

Nga ana tjetër, me një rritje të njëjtë në numrin e ndjèkësve, me 2 mijë më shumë, janë Ronaldo Sharka, Kiara Tito, Jùliana Nura dhe Fation Kuqari.

Artisti i njohur Yll Limani ka postuar në “Instagram” një foto nga fèmíjëria e tij dhe ka shkrùar se do të vijë me një album të ri, ku dhe ka premtuar se do të ketë edhe gëzím jo vetëm lòt ashtu siç jemi mësuar me stilin e Yllit. Ai ka shtuar 3 mijë ndjèkës brènda kësáj jave.

Po ashtu Fifi, një nga konkurrèntet e “Dancing With The Stars” ka fituar 4 mijë ndjèkës më shumë, dùke u rritur në numrin e fansave të sáj në “Instagram” nga java në javë. Më shumë ndjèkës për këtë javë, ka fituar áktori dhe moderatori Donald Veshaj. Para pak ditësh ishte dhe premiera absolute e filmit “5 Herë Jo”, ku ai vjen në rolin e protagonistit, por edhe si producent.

Leave a Reply