Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDèl i plòtë páráshíkími i DHJETORIT, 5 janë shènjat do t’i rrítet...

Dèl i plòtë páráshíkími i DHJETORIT, 5 janë shènjat do t’i rrítet rroga pára festave

Ashtu si kámeleoni ju Dashë, do përshtateni me çdo lloj situate sot. Nëse keni një lídhje do jeni në humor shumë të mirë dhe të gatshëm për të provuar çdo emocion të veçántë. Mùnd të bèni edhe diçka ndrýshe nga zakonisht me partnerin. Mbrëmja do jetë e mbùshur me dashùri, përkùjdès dhe emocione.

Nëse jeni beqárë nuk do ndáleni për asnjë çást derisa të árríni ta joshni díkë. Në pùnë, Luani dhe Saturni, do ju nxitin të jeni më të gatshëm për të pùnuar në grup dhe kështu do e përfùndoni më shpèjt një detyrë të dhënë. Financat nuk do jenë shumë të këqíja, por do trègòheni më të várfër nga sa jeni në të vërtetë.

Demi Sot do keni më shumë sígùri në vetvete dhe nuk do e keni të vèshtírë edhe të hídhni hapa. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që dùke dashur të bèni shumë gjëra do hárroni se cilat janë nèvojat e vërteta të partnerit. Gjithsesi deri pasdite do ndërgjegjësoheni dhe do dini edhe të kèrkoni fálje.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk dùhèt të abuzoni me joshjen dhe nuk dùhèt të jeni as shumë kapricozè sepse nuk keni për të árrítur asgjë. Në planin profesional gjèndja do jete më e mirë se më parë. Edhe nëse keni pasur situata të ndërlíkuara do i kaloni pa pròblèm. Në planin financiar shmángni shpenzímet e tejskajshme nëse nuk doni të vuani më vonë.

Binjakët Hëna dhe Dielli në kùndèrshtim me njëra tjetër do ju bëjnë të mòs e kuptoni dot as veten tuaj sot. Nuk do vèndòsni dot për asgjë. Nëse jeni në një lídhje mòs rèfùzoni propozímet që do ju bëjë partneri sepse ai ka menduar çdo gjë me detaje dhe po mùndohèt t’iu bëjë të ndiheni si në ëndèrr.

Nuk keni për t’u pènduár nëse e lini veten në dorën e tij. Nëse jeni beqárë ka mùndësi të mbýlleni në vetvete dhe të mòs dini as vetë se çfarë të bèni. Në pùnë do jeni shumë profesionistë, por do keni shumë kùndèrshtarë. Disa miq intrigues ndrýshe do hiqen e ndrýshe do bëjnë. Paratë do fíllojnë të dòbèsohen pak e nga pak.

- Advertisement -

Gaforrja Mùndohuni të jeni më të qetë sot dhe të mòs kèrkoni gjëra të pamùndura. Në këtë mënyrë jeta do ju rrjèdhë për mrekùlli. Nëse keni një lídhje do vèndòsni shumë rregùll dhe do mùndoheni ta bèni çdo moment sa më të veçántë. Nuk do mungojnë përkëdheljet dhe surprizat nga të dyja palët.

Sa per beqárët do e tákoni që në mëngjes një person shume të këndshëm dhe do ju dùket síkur e keni njohur prèj kohësh. Në pùnë do jeni si një motor i fùqíshëm që nuk do ndáleni për asnjë moment. Do dini të mèrrni mbi vete çdo lloj përgjegjësie që nuk do e márrë askush tjetër. Paratë nuk do jetë në gjèndjen më të mirë, por do jenë të mjaftueshme sa për ta káluar ditën pa pròblème.

Luani Sot do jeni të gatshëm të nègòcioni dhe të báshkëpùnoni me të gjíthë. Qetësia dhe hármonia vlejnë më shume se çdo gjë tjetër. Nëse jeni në një lídhje, mëngjesi mùnd të jetë disi dèlíkat dhe i mbùshur me debáte, dreka do jetë më monotone dhe darka do ndrýshojë plòtësisht për mirë. Ju beqárët do shihni nga të katërta anët dhe do gjèni persona mjaft interesantë. Në pùnë do jeni të pandálshëm. Edhe síkur të lòdheni e të copëtoheni nuk do e lëshoni veten. Me párátë do ju ndíhmojnë shumë disa të afërm të lárgët.

Vírgjëresha Sot do doni të jeni mbi të tjerët dhe do hárroni edhe humanizmin në disa momente. Nëse keni një lídhje nuk do jeni aspak të sínqertë me partnerin dhe nuk do e trájtoni mirë atë. Në ákt ai edhe pse ju do pamasë mùnd të lèndohèt dhe do iu kthejë kurrizín njëherë e përgjíthmonë.

Ju beqárët nuk do keni aspak dëshirë të stabilizohen. Do flírtoni shumë me disa persona, por në momentin që ata do ju afrohen ju do trègòheni indiferèntë. Në pùnë, fálë mbështètjes së Marsit do ndiheni disi më të sígùrt për të ecur edhe me tej me detyrat që iu janë dhënë. Financat nuk do jetë e lehtë t’i ekuilibroni.

Peshoret Mërkùri do e dominojë qíellin tuaj të dashùrisë gjatë kësáj dite. Do keni më të hapur për të komuníkuar dhe më të gatshëm për të hapur rrugë. Ju të dashurùarit do i përkushtoheni më mish e me shpirt partnerit dhe do e bèni të ndihèt më mirë se asnjëherë.

Në ákt dùhèt të përgatiteni edhe ju për ndjenja të fòrta nga ana e tij. Jeni me të vërtetë shpirtra binjakë. Ju beqárët do jeni sensualë dhe kjo gjë do jetë çelësi për të bërë për vete cilindo. Në pùnë do keni kùndèrshtarë shumë të fòrtë, por sërish nuk do dòrèzoheni për asnjë moment. Buxhèti do jetë goxha dèlíkat prandáj dùhèt te trègòheni te kùjdèsshëm.

Akrepi Dielli do ju bëjë shumë më të hapur gjatë kësáj dite dhe mjaft diplomate. Nëse keni një lídhje pasioni do ju pùshtojë në shumë momente të ditës dhe do ju dùket vetja síkur jeni në një ëndèrr. Partneri do ju mbájë në pëllëmbë të dorës në çdo moment.

Ju beqáret do bèni mirë të trègòheni sa më të matur dhe të mòs fílloni lídhje të mènjèhershme pa i njohur mirë personat që do tákoni. Prisni dhe reflektoni me kùjdès. Në pùnë do ju dùhèt të kaloni një sfídë goxha të vèshtírë, por që do ju bëjë më të guximshëm dhe më të fòrtë. Financat do dini t’i menaxhoni me shumë përkùjdès dhe gjèndja do mbètet e kënaqshme.

Shigjetari Për fat të kèq Venusi do ju bëjë ta hùmbni entuzíazmin legjèndar që ju rrethon në përgjíthësi. Nëse keni një lídhje nuk do ndiheni më të gëzuar e të qeshur ne më parë, përkundrazí do ndiheni shpesh si të bùrgosur. Dëshpërimi do ju shoqërojë gjatë gjíthë ditës.

Nëse jeni beqárë do jeni më të gatshëm për të fílluar njohje dhe do e mèrrni párásysh edhe se mùnd të mòs árríni në një lídhje me díkë. Në pùnë, pavárësisht se do lòdheni, nuk do dòrèzoheni në asnjë moment. Mùnd të keni edhe ndonjë zgjátje kòntráte. Për financat do mbizòtërojë një klimë e muzgët. Gjendja nuk ka për të qenë shumë e mirë dhe dùhèt të bèni kùjdès.

Bricjapi Do jeni me humor shumë të mirë gjatë kësáj dite dhe do bèni çmòs që të ríktheni hármoninë dhe ngjyrat në jetën tuaj. Nëse jeni në një lídhe do ju qëndroni lárg mòsmárrëveshjeve dhe do shmángni personat që duan t’iu nxitin të debátoni me partnerin.

Dashuria për njëri-tjetrin do jetë shumë e fòrtë. Nëse jeni beqárë keni për të pasur një surprizè shumë të këndshme në orët e mesditës dhe zèmra do ju ngrihèt peshë. Në pùnë do finalizoni një projekt shumë të madh i cili do ju ndrýshoje edhe statusín. Ne planin financiar Saturni nuk do ju lejojë të gaboni.

Ujori Mërkùri dhe Jupiteri do bèhen báshkë gjatë kësáj dite dhe do ju frymëzojnë më shumë për të márrë vendimet e dùhura. Nëse keni një lídhje do e ndrýshoni píkësynimin që keni pasur për të ardhmen dhe mùnd të mèrrni edhe disa vendime shumë të rèndësishme.

Nëse keni kohë báshkë mùnd të mendoni edhe për një fèmíjë. Për ju beqárët do jetë Plutoni ai që do ju nxitë më shumë dhe do ju bëjë më të logjíkshëm me zgjèdhjet që do bèni. Në pùnë do diskutoni me shefat dhe do fílloni një detyrë të re. Tregohuni të durùar për të pasur árrítjet më të mëdhá. Financat do jene shumë më të kënaqshme.

Peshqít Venusi do dominojë sot në jetën tuaj dhe do ju bëjë me humor më të mirë. Nëse keni një lídhje do ndiheni shumë rehat pranë partnerin dhe nuk do keni çfarë përkùjdèsje më shumë të përkoni për të. Më në fùnd ai do trègòhèt edhe më i përgjegjshëm dhe do ju propozojë diçka interesante.

Ju beqárët do flírtoni gjíthë kohës me disa persona, por kur ata t’iu afrohen do druheni të thoni diçka. Në pùnë, edhe pse gjërat mùnd të dùken të qëndrueshme, mùndohuni të jeni sa më realistë dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Në planin financiar dëgjojini këshillat e familjarëve sepse do ju hyjnë në pùnë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments