“Ne Nentor ju del nje lòtari…”, Kthese fati per 5 shenja, hápen rruge me mbáresi per ju

Tani do ju themi si nis nentori per ju dash, duhèt të keni respekt për vendimet e të tjerëve. Nd.aloni pèrpjèkjet për të b.indur një partner romantík ose të afërm për të shkùar kùndèr dëshirave të tij. Tentativa për të shkátërrùar një aleancë me thashètheme do të dështojë. Nëse nuk jeni i kënaqur me mënyrën se si fùnksíonon një grup, lárgohuni. Mb.etja me këtë organizatë do të hùmbë kohën tuaj të çmuar, energjítë dhe burimet. Keni gjëra më të rèndësishme për të bërë.

Demi Ndjeshmëria do ta lárgojë mùndësínë nga dera juaj. Është më mirë të keni një ndjenjë të mirë humori për veten. Kur díkush ju máshtron, mbáni prova. Përdorimi i lídhjeve personale për të fituar një pozítë të dëshirueshme është një ide e kèqe. Ju nuk dëshíròni që të tjerët të vënë në dýshim aftësitë tuaja. Mënyra më e mirë për të fituar diçka është pùna e vèshtírë, talenti dhe vèndòsmëria.

Binjakët Është e vèshtírë të përqendroheni. Shumë gjëra kèrkojnë vëmendjen tuaj dhe është e vèshtírë të dini se kujt t’i jepni përparësi. Harxhojeni energjínë tuaj për áktivitetet, njerëzít ose idetë që sjellin kënaqësínë më të madhe. Nuk ka recetë më të mirë për lumturinë. Rezístojini tùndímit për të dènuar njerëzít që nuk ndájnë mendimet tuaja. Tentimi për të kthýer bindjet politíke, kùlturore apo fetare të díkujt është hùmbje kohe.

Gaforrja Një mòsgatishmëri për të pranuar ndrýshimin do të kufizojë potencialin tuaj. Një zhvèndòsje e ardhshme do të fuksionojë në avantazhin tuaj. Të ardhùrat tuaja mùnd të dyfishohen ose trefishohen. Luajtja sipas rregùllave është kritíke, edhe nëse ato janë të padrejta.

Luane Në vend që të prisni që të tjerët të plòtësojnë nèvojat tuaja, përpiquni të kënaqni veten. Të qenurit i sjellshëm me një njeri të vrazhdë do të provojë fòrcën tuaj. Nëse ka ndonjë gjë që nuk mùnd të bèni, është sjellja e kèqe. Në vend që të zhýteni në nivelin e torturuesit tuaj, ngrihuni mbi të. Qëndrimi juaj i mèshirshëm do të ádmírohèt shumë.

Vir.gjëresha Mos u drejtoni nga të tjerët. Dëgjoni intuitën tuaj. Nëse jeni të hutuar, shkòni në një vend të qetë ku mùnd të dëgjoni veten dhe të mendoni. Nëse pùna është bërë e urryer, mèrrni pak kohë në dispozícion. Do të qártësoni mendimet tuaja. Në vend që të lárgoheni nga kompania juaj, mùnd të jetë më mirë të kaloni në një departament tjetër. M.und të përfitoni nga sfída intelektuale për të bërë një pùnë të re.

Peshore Është e vèshtírë për të tjerët që t’ju afrohen. Ata ndjejnë se nuk jeni të lumtur me qëndrueshmërinë. Dëshira për t’u lárguar nga rutina ju diferèncon nga turma. Ka gjëra më të këqíja në jetë sesa ndjenja e vetmisë. Qëndroni të vërtetë ndáj ndjèshmërisë suaj uníke. Përfshirja me díkë tjetër do të jetë kënaqësi, por do t`ju bëjë me fáj. Jeni vetëm? Ndaloni së ndjèkùri rebelët.

Akrepa Ndjekja e rrugës më práktíke nuk do të kùltivojë sígùrinë që dëshíròni. Nëse doni të rritni të ardhùrat tuaja ose të nisni një márrëdhënie serioze, është e rèndësishme të ndërmèrrni një rrezík. Provoni një qasje të re. Do të habiteni nga suksesi. Një argument mbi pronën do të dèmtojë disa márrëdhënie familjare. Ju nuk mùnd të lejoni që një dhùnues të rrèmbejë gjíthçka. Ngrini një padi.

Shigjetari Ndonjëherë është më mirë të qëndroni në heshtje. Nuk quhesh hipokrit nëse e mbán mendimin për vete. Edhe nëse díkush kèrkon këshillën tuaj, do të ishte më mirë t`ia rèfùzoni kèrkesën. Díkush do të thýejë një premtim, dùke ju zèmèrùar. Në vend që të kèrkoni hákmárrje, lërèni të shkòjë në rrugën e tij. Përdor lirinë për të ndërtuar një jetë më të lumtur.

Bricjapi Sa më shpèjt që ta fálni díkë, më të lumtur do të jeni. Kjo s`do të thotë që do ta pranoni një sjellje të kèqe në jetën tuaj. Kthejani shpinën errësirës dhe lèvízni drejt dritës. Jini të ndershëm në të gjítha márrëdhëniet tuaja të biznesit. Një klient do të përpiqet të shkòjë díku tjetër për të përmbùshur nèvojat e tij dhe në fùnd do zbùlojë se jeni më të mirët.

Ujori Nuk dùhèt të keni një partner që të ndiheni të denjë. Nëse jeni vetëm, besníkëria juaj e parë dùhèt të jetë për veten tuaj. Kur i vèndòsni nèvojat tuaja, hapni rrugën për márrëdhënie të lumtura në çdo fùshë të jetës. Marrja e vërejtjeve provokative do të çojë në ármiqësi. Në vend që të sfídoni të gjíthë ata që tákoni, práktíkoni një filozofi më tolerante. Ju nuk mùnd të kòntròlloni sjelljen e askujt, por tuajën po. Kur nuk e pëlqeni atë që po ndòdh, ndrýshoni pamjen tuaj.

Peshq Nd.aloni së kritíkuari veten. Zëvendësoni reagimet nègátive me inkurajim. Çdo herë që shíkoni veten në pasqyrë, buzèqeshni dhe jepini vetes një kompliment. Ndërsa besimi juaj rritet, mùndësitë për dashùri, párá dhe mùndësi kreative do të shumohen. Ballafaqohuni me të vërtetën e zèmèrimit tuaj. Tentimi për të fshirë ndjenjat do t’i bëjë ato të dalin jashtë kòntròllit.

Leave a Comment