Gaforrja e para, Vírgjèresha e fùndit/ Keto jane shenjat me te favòrizuara te muajit te pare 2023

Ky muaj per ju Dash, do jetë përgjíthësisht i qetë dhe pa pròblème. Nuk do keni më mòsmárrëveshje me të dashùrin e zèmrës, përkundrazí do i kuptoni gábímet dhe do kèrkoni fálje. Marrëdhënia mes jush do márrë një tjetër drejtim dhe herë pas here do përjètoni emocione të këndshme. Ju beqárët do ndiheni mirë pranë disa miqve të të afërmve dhe mùnd të mendoni të afrohen më tepër me ta.

Ka mùndësi që nga java e dytë të ndòdhe diçka e bukur. Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze, por as shume të qetë nuk do ndiheni. Lodhja do shkáktoje dhímbje shpine dhe koke. Gjendja e financave do jetë shumë herë më e mirë nga sa ju kishít menduar. Përfitoni për të hèqur disa párá mënjanë dhe për të shlyer bòrxhèt. Në pùnë do keni ide të mrekùllueshme dhe do hídhni goxha hapa përpárá. Shefat do ngelen të habitur me suksesín.

Demi Do përkùjdèseni tej mase këtë muaj për jetën tuaj familjare dhe mùnd të lini pas dore gjíthçka tjetër. Nëse jeni në një lídhje, mirë do jetë që të flisni me partnerin për çdo gjë. Ai mùnd edhe t’iu ndíhmojë, përveçse t’ iu kuptojë. Jeta do vazhdoje të mbètet e qetë dhe pa asnjë të re. Ju beqárët nuk dùhèt të flírtoni me çdokënd që do ju dalë përpárá sepse mùnd të zhgènjeheni tej mase dhe mùnd të lèndoheni për më tepër.

Shèndèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Mùnd të vini re edhe disa pròblème me shíkimin prandáj dùhèt sa më parë të flisni me okùlistin. Në planin financiar nuk do keni vèshtírësi nëse i bèni me kùjdès llògaritë. Në pùnë fatmirësisht çdo gjë do ju ecë sipas páráshíkimeve. Do mèrrni edhe shpërblime të cilat do ua ngrohin edhe xhepin. Periudhá më e begatë do jete java e dytë.

Binjakët Mos bèni gábím t’i anashkaloni pròblèmet që keni pasur kohët e fùndít sepse po nuk u zgjídhen shpèjt ato mùnd të zmadhohen edhe më tepër. Ju të dashurùarit do kaloni javë të turbùllta, por edhe javë hármoníke dhe të mbùshura me emocione. Mùndohuni të jeni pozítivë dhe të mòs shihni vetëm anën e kèqe të gjërave. Ju beqárët nuk dùhèt të hezítoni të dilni me personat që do iu ftojnë sepse në fùnd të fùndít askush nuk do iu detyrojë të bèni ndonjë gjë me zor më pas.

Shëndeti nuk do jetë i mirë. Do ndiheni të strèsuar dhe do keni shqètësime të shumta 14 ditët e párá. Kujdesuni me tepër për veten. Financat nuk do árríni dot t’i mbáni të ekuilibrùara sepse nuk do ju lërë dëshira e madhe për të shpenzuar pa fùnd. Po vazhduat kështu do mbèteni pa párá. Në pùnë do ju dùhèt pak më tepër durim që të árríni atje ku keni dëshirùar.

Gaforrja Ky muaj nuk do jetë tërësisht i qetë për ju. Do kaloni moment të këndshme, por edhe momente të stuhishme, të cilat nuk do dini si t’i menaxhoni. Nëse jeni në një lídhje mòs bèni gábím ta trádhtoni personin që keni në krah sepse do vijë fùndi i gjíthë historisë që keni ndërtuar deri më tani. Nga ana tjetër do lèndoheni të dy palët. Ju beqárët dùhèt t’ia shprèhin ndjenjat personit që do pëlqeni sepse po i latë gjërat me kohën keni për ta hùmbur shpèjt atë. Shëndeti do lërë për të dëshirùar sidomòs javët e párá.

Shpesh do ndiheni pa fùqí dhe do keni dhímbje në pjese të ndrýshme të trupit. Financat do vazhdojnë të mbèten dèlíkate. Kërkoni ndíhmë sepse vetë nuk do i stabilizoni dot. Në pùnë do keni ide të mrekùllueshme dhe do e árríni objektivin tuaj. Nëse ju bèhèt ndonjë propozím për ndrýshime pozícioni, mendojeni.

Luani Ky muaj do jetë i tènsíonuar dhe pròblèmatík sidomòs për ju që jeni në një lídhje. Asgjë nuk ka për t’iu ecur ashtu si keni dashur dhe herë pas here do ju pùshtojë pesimizmi. Ju beqárët do bèni të pamùndurën për të mòs qëndrùar më vetëm. Dilni me këdo që do iu ftojë dhe njihuni sa më tepër me ta.

Gjendja shèndètësore do vijë dùke u stabilizuar pas javës së parë. Do e rifitoni energjínë e hùmbur dùke u ùshqýer në mënyrë të shèndètshme dhe dùke u márrë me áktivitet fizík. Financat do mbèten dèlíkate për aq kohë sa ju të shpenzoni shuma márramendëse. Në pùnë nuk do keni shumë ngarkese kështu që mùnd t’i mèrrni gjërat sa më shtrùar. Nëse pùnoni në institucione shtètërore do kenë një periudhe më të begatë dhe plòt përfitime.

Vírgjëresha Nëse javën e parë do jeni me nèrva dhe do konflíktoheni me të afërmit, pasi të kaloje data 7 gjíthçka do fíllojë të stabilizohèt. Do jeni më të logjíkshëm dhe më të matur me çdo gjë. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do jetë e mirë. Duke fílluar nga jave e dyte nuk do ja shprèhni aspak ndjenjat partnerit dhe ai mùnd të mendoni gjëra të gabuara. E mira është të flisni sa më parë dhe hapur me të. Ju beqárët do fíksoheni pas një personi madje edhe pse nuk do keni guximin t’ia shprèhin ndjenjat,

nuk do pranoni propozímet nga të tjerët. Shëndeti fatmirësisht nuk do ketë pròblème serioze. Do dini si të kùjdèseni gjíthmonë për veten tuaj. Financat do jenë më të mira sepse kohët e fùndít keni ditur t’i bèni me kùjdès llògaritë. Mùnd të krýeni edhe investime. Në pùne trègòhuni të arsyeshëm dhe për asnjë arsye mòs kini besim të verbër tek koleget.

Peshorja Muaj mjaft i qetë do jetë ky për ju. Nëse keni një lídhje do jeni të logjíkshëm dhe nuk do hídhni hapa të pamenduara më parë. Partneri gjíthashtu do ju bëjë të ndiheni për mrekùlli fálë surprizave që do përgatisë në çdo moment. Ju beqárët do jeni të shoqërueshëm dhe do e tákoni princin tuaj të kaltër më shpèjt nga sa e kishít menduar. Gjërat do márrín një tjetër drejtim pas javës së dytë.

Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze, por shqètësimet e vogla nuk kanë për të munguar. Konsumoni më tepër fruta e perime dhe shmángni gjërat píkante. Me financat do jeni goxha stríktë. Pa i bërë mirë llògaritë nuk do hídhni asnjë lloj hapi. Jeta profesionale ka për të qenë e jashtëzakonshme dhe e mbùshur me árrítje. Mùndet edhe të ndrýshoni pozícionin për të káluar díku ku do fitoni më tepër.

Akrepi Pasi të kalojnë dhjetë ditët e párá jeta juaj do jetë më e mirë. Nëse keni një lídhje do trègòheni të durùar me partnerin dhe do ja shprèhni akòma më tepër ndjenjat. Hármonia, komuníkimi dhe báshkëpùnimi do mbizòtërojnë në çdo çást. Shfrytëzojeni çdo sekondë. Ju beqárët do fílloni romanca fantastíke në datën 10 ose 12. Gjithçka ka për të qenë më ndrýshe më pas. Gjendja shèndètësore herë pas here do lerë për të dëshirùar.

Mùndohuni të mòs e teproni me lòdhjen dhe të bèni kòntròlle sa më shpèjt që të mùndeni. Kështu do shmángni edhe të papríturat. Në planin financiar do dùhèt pak kohë derisa gjèndja të stabilizohèt. Rëndësi ka që gjatë gjíthë muajit nuk do keni vèshtírësi të mëdhá. Në pùnë do gaboni rèndë po u treguat të padurùar. Vetëm me qetësi dhe me plane árríhèt më lehtësisht objektivi.

Shigjetari Ky do jetë një muaj pozítiv dhe i mbùshur me momente të bukura. Mùndohuni ta shfrytëzoni sa te mùndni pranë personave të dashur. Nëse keni një lídhje do jeni më të përgjegjshëm dhe nuk do thoni gjëra të pamenduara. Ekuilibri do mbizòtërojë gjíthë kohës. Ju beqárët do keni më tepër fat ta gjèni princin e kaltër gjatë dy javëve të párá, më pas rastet do jenë më të pákta.

Shëndeti nuk do jetë i kèq nëse nuk mbáni díeta stríkte dhe nëse kùjdèseni si dùhèt. Për të ruajtur financat të qëndrueshme do iu lejohèt të mèrrni edhe párá hua ose të pranoni ndíhmat e pakushtëzuara të familjareve. Në pùne do jeni më të qártë në mendime dhe nuk do hídhni hapa të nxituara. Në çdo debát me shefat do keni argumente të fòrta dhe do i bindni ata në çdo moment.

Bricjapi Ky nuk do jete një muaj i qetë as për jetën familjare, as për atë sentimentale dhe as për jetën shoqërore. Do kaloni vèshtírësi të ndrýshme të cilat me vone do ju bëjnë më të fòrtë. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që javët e párá të kaloni një krízè të vèshtírë. Po nuk u treguat të logjíkshëm dhe po këmbèngùlët gjíthmonë për t’u bërë çdo gjë që doni do keni pròblème serioze.

Shëndeti herë pas here do ketë pròblème. Javën e parë bèni kùjdès me ùshqímet dhe práktíkoni ndonjë áktivitet fizík. Nga java e dytë e në vijim situata do pèrmírësohèt dalëngádalë. Buxhètin do dini si ta menaxhoni gjíthë kohës dhe nuk do krýeni shpenzíme të pamenduara. Në pùnë do jeni të vèndòsur të ndiqni rrugën e drejtë për të árrítur qèllimet tuaja. Nëse jeni ekonomistë do jeni më të privilegjuar.

Ujori Ky do jetë muaji i pajtimeve dhe i ùljes së tènsíoneve. Do jeni më të hapur ndáj diskutimeve të qeta. Nëse jeni në një lídhje çdo gjë do pèrmírësohèt pas javës së parë. Do fílloni t’i shihni gjërat me një sy tjetër tashmë dhe do doni ta ndrýshoni sa më parë rutinën. Ju beqárët do bèni mirë të jeni më përzgjèdhës dhe jo të pranoni ftesën e parë që do ju bèhèt. Duke parë shumë do bèni zgjèdhjen më të mirë.

Gjendja shèndètësore nuk do jetë e mirë, por e shkëlqyer. Do keni gjíthë energjínë dhe dinamizmin e dùhur. Nuk prítet të prèkeni as nga virozat e stinës. Në planin financiar do ju dùhèt me të vërtetë goxha mùnd dhe sákrífica për ta stabilizuar sa më parë situatën. Mirë është që këto çështje të mòs ua besoni miqve. Në pùnë dùhèt t’i mendoni gjërat me kùjdès párá se të veproni dhe të mòs rrezíkoni së tepërmi.

Peshqít Do keni diskutime të gjata me familjarët dhe me personat e afërt gjatë këtij muaji. Do i kuptoni gábímet e bëra më herët dhe do mùndoheni që t’i ndreqni ato. Nëse jeni në një lídhje mòs lejoni që rutina t’iu pùshtojë, por bèni edhe ndonjë çmènduri të vogël që të rindizni atmòsferën dhe pasionin. Ju beqárët do keni tákime të paprítura dhe do mèrrni propozíme fantastíke. Gjithçka do jetë edhe më e bukur nga më parë.

Shëndeti nuk do jetë gjíthë kohës i mirë. Do ndiheni nèrvòzè dhe mùnd të keni pròblème me stòmakun. Në planin financiar do jeni më të organizuar dhe gjèndja nuk do jetë aspak pròblèmatíke. Në pùnë gjërat do márrín një tjetër drejtim. Të gjítha pèrpjèkjet e bëra deri më tani do japin rezùltatet e veta. Edhe gjërat që díkur iu janë dùkur të vèshtíra do árríhen.

Leave a Comment