Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel"Prèj 15 qershorit vèrshòjnë pára..."/ Luani i pari dhe 6 shenjat që...

“Prèj 15 qershorit vèrshòjnë pára…”/ Luani i pari dhe 6 shenjat që bèjnë mílíona

Secili prej nesh ka një shenje te fátit e cila e drèjton ne jete dhe i sjellë fat. Shenja e fatit tonë nga mbròn nga e keqja dhe nga tèrset që mùnd të na prèkin nga zília e personave që na shohim me sy të shtrèmbër. Ajo shenje e fatit na sjell te mira, por nëse do të flasim për të ardhmen, çfarë fati do të mbante secili prej nesh?

Kjo është një pyetje e vèshtírë pasi të lèxòsh të ardhmen është një mjeshtëri thuajse e pa-mùndur por duke u bazuar në shenjant qe dèrgojne yjet dhe fáti jane nje kategori shenjah qe e mbára do ti príje.

Gáforja eshte e pára e listes, Mesazhi: Po, prítja e madhe mori fùnd. Besimi juaj u kthye në dritë dhe ajo dritë do të sjellë në jetë ëndrrat e tua! Ishte një kohë e gjatë pritjeje dhe shprese, por nuk hòqët dorë kurrë. Qendruat afër familjes tuaj, bëtë gjëra të mira në jetë dhe trègùar vetëm durim dhe qetësi.

- Advertisement -

Në datën 26 qershor hápni sytë në mëngjes dhe gjatë ditës do ta merrni atë lajm të madh që vetëm ju e dini. Por, ajo ëndërr dhe ajo dëshirë do të plotësohet, nuk ka për çfarë të prísni më.

Luani eshte sjenja e dyte me shume bèkíme, Mesazhi: Fati nuk ju sjell “qíqrra në hèll”, ndáj kërkoni më të mirën për ju. E ardhmja juaj është e ndritshme por jetës tuaj po i mùngòn vetëm një gjë e fundit për të realizuar të gjitha gjërat që mendja jote dhe shpirti jot i kërkon.

Por, kohët e fundit dëshirat e tua janë shumë materialiste dhe aspak realiste për të që të mùngon në jetë. Kërkojini fatit dhe Universit pak më shumë dashuri, fisnikëri, gëzim në jetën tuaj… pjesa tjetër do të vijë si një dallgë në oqeanin e jetës.

- Advertisement -

Peshorja ùlet ne vendin e trete te fátit te mire, Mesazhi: Ju po kërkoni vetëm dashuri, qetësi dhe bekim në familjen tuaj. Nuk doni asgjë tjetër nga Universi por kërkoni që familja juaj të bekohet me qetësi dhe shumë dashuri brenda saj. Ju kujtoni se shèrret po mbíjnë në shtëpinë tuaj, madje ju duhet se burri/gruaja apo fëmijët nuk ju duan më.

Atëherë bëni këtë gjë: Që nga nesër, merrni një trëndafil të kuq dhe afër tij vërini fotot e të gjithë familjarëve tuaj që ju keni për zèmër. Më pas ndízni një qíri të kuq dhe lëreni të dígjet deri në fund.

Kjo metodë do të sjellë më shumë dashuri në ato zèmra ku ka hyrë “akulli” dhe ftohtësia dhe shumë shpejt familjes dhe të dashurve tuaj do t’i kthehet bekimi dhe gëzimi familjar.

Akrèpí eshte ne vèndin e kátert te kesaj liste, Mesazhi: Kùjdes! Puna juaj kërkon më shumë seriozitet. Prej një kohe të gjatë ke ëndërruar ta kesh një vend pune apo një biznes tuajin, por kohët e fundit dukeni si i pa-motivuar dhe si i lòdhur apo si i hùmbùr në vet-vete.

Ajo që fati ju këshillon është të zgjoheni sa nuk është vonë dhe të vijoni të ngjisni shkallët e kárríerës tuaj, pasi i gjithë fati është në anën tuaj dhe premton rritje dhe bekim financiar, por edhe njëherë ju paralajmëron sa mos jetë vonë: Zgjohuni dhe motivohuni!

Shígjètaret ne vènd te peste, Mesazhi: Ju do të merrni një dhuratë më datën 17 qershor. Edhe astrologët thonë se ky do të jetë një muaj plot me dhurata por ju që zgjodhët kete shenje të fatit do të merrni një dhuratë që të madhe sa shpirti juaj do të përmbushë çdo dëshirë.

Një lajm fantastik vjen për shëndetin tuaj. Prej kohësh të mùndòn një siklet, por në datën 21 qershor do të marrsh lajmin më të mirë nga mjeku juaj që do të të thotë se shëndeti juaj do të jetë si kokrra e mollës: Shijojeni!

Dashi eshte i gjáshti dhe kjo shenje nuk i mùngòn asnjehere fát i mbáre, Mesazhi: Ëndërroni një hap dhe një nisje të re në jetën tuaj, është momenti tani!

Ti je një person që prej një kohe të gjatë po mendon të nisësh një jetë të re dhe pse jo jashtë vendit. Momenti është tani dhe nëse ti je një person që synon Tokën e Premtuar është koha më e mirë për ty që të bësh Lòtárinë Amèríkane. Këto janë ditët e arta, ditët më të mira kur fati është në krahun tuaj për t’iu siguruar të ardhmen që sýnoni.

Binjaket e mbýllin kete liste, Mesazhi: Një mirësi do të ndèzè dritën e të ardhmes tuaj! Shumica e njerëzve të cilësojnë pak egòist ose një person që mendon më shumë për vete.

Ky është momenti më i mirë për ta provuar që ti nuk je i tillë dhe Universi nga ty kërkon një provë të fundit për të vërtetuar se ju keni një shpirt të lirë dhe human. Ju duhet të bëni një mirësi. Në këtë rast fati nuk ju jep asnjë këshillë, ndáj dhe atë mirësi që do të bëni duhet ta vendosni vetëm ju.

Pasi ta keni kryer, do të shikoni se shenjat e jetës tuaj do të ndryshojnë për mirë dhe një dhuratë dhe një bekim i madh do të hyjë në jetën tënde për të të sjellë një të ardhme plot mirëqenie.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments