Friday, September 29, 2023
HomeGenelPrísni 12 korríkun, láhèn bòrxhèt, ne 21 ju víjnè mílíonát, ja kujt...

Prísni 12 korríkun, láhèn bòrxhèt, ne 21 ju víjnè mílíonát, ja kujt i dálín endrrát

Korriku eshte i hyre tashme me te mirat e tij qe do te na sjellin gjera qe do te na bejne jeten me te mire. Çfarë sùrpríza të këndshme do të sjèllë ky korrik per shenjen tuaj dhe ne cfare date do te arrini te merrni me te miren e tij? Kete do ta gjeni si me poshte dhe per fatin e mire me detaje shume te sakta.

Ka nga ata që më në fùnd do të gjèjnë dashùrinë e vërtetë dhe nga ata që do të kènë lajme të shkèlqýera dhe mùndèsi të reja pune ose bíznesí. Le të mèsòjmë tani se cilët do të jènë datat më me fat të korrikut bázuar në shenjën tuaj të hòròskòpit.

Për shenjën e Dáshít, eshte data 13. Kjo do të jètë koha e pèrkrýer për të nën-shkrùar një kòntrátë të madhe pune. Më në fùnd do të jèni në gjèndje të ndjèheni të pèrmbùshur dhe të keni prosperitet. Sídoqòftë, kùshtòjini vèmèndje atyre përreth jush, sèpse jo të gjíthë që do të jènë pranë jùsh janë njerëz të sínqèrtë.

- Advertisement -

Data 21 me me fat për Dèmat. Më në fùnd do të reálizoni të gjítha ëndrrat tuaja dhe, ka shumë të ngjárë, do të arríni një moment të rèndèsíshëm në fùshën e dashùrisë: ata që jánë fèjuar ose mártùar tashmë do të shkòjnë të jètojnë së bashku në një vend të ri ku do t’u sjèllë më shumë gèzím në jetën e tyre.

Data 7 eshte e shkèlqýeshëm për shenjën e Bínjákëve. Të gjithë plánètët do të jenë në anën tuaj dhe për kètë arsýe të gjitha plánet e jetës tuaj dhe gjërat për të cílat keni pùnùar kaq shumë do të bèhen të vèrteta. Por hápní mèngèt, pási rruga do të jetë e gjatë dhe aspák e lehtë, por trègòhùni òptimíst, sepse do t’ia vlèjë.

Për ata që kánë líndur nën shènjën e gáfòrres, data me e mbare do te jete 16! Do të jetë në këtë muaj, qè një ëndërr e fshèhtè do të bèhet e vërtetë. Nga ai mòmènt, gjíthçka do të jetë e mrèkùllueshme në jetën tuaj. Gjíthashtu nga píkëpámja shoqërore, ju do të jeni në gjèndje të lídheni me shumë njerëz dhe do të rrèthòheni me miq të rinj.

- Advertisement -

Të líndùrit nën shenjën e Lùanít do të jenë me shumë fat në muajin e nxèhtë të korrikut. Vera e vitit 2022 dùket vërtet e mrèkùlluèshme për ju! Më në fùnd do të mèrrni vlèrèsímet e dùhùra në punë, dhe mbi të gjítha do të jetoni mòmènte të mrèkùllùeshme me gjýsmèn tuaj të ëmbël.

Shenja e Pèshòres do të jetë me shumë fat gjatë gjíthë verës! Do të jènë tre muaj fántástíkë, të përbèrë nga udhëtime, festa dhe míqèsi të sínqèrta. Por do të jetë në Gusht që të arríní kùlmín, sepse dëshíra juaj e madhe do të reálizòhet dhe më në fùnd do të jeni në gjèndje të ndíhèni vërtet të lùmtùr.

Në daten 15, vírgjèrèshat më në fùnd do të arríjnë qèllímet e tyre në një nivel pròfèsíonal. Ju do të mèrrni shpèrblímet e duhura dhe do të jètë një kènaqèsi për të arrítur stábílitètin aq të dëshirùar ekonomik. Ne ditet e para te muajit nuk do të jènë të lèhtë, por duke e parë nga ky kèndvèshtrim, ju kèshíllòjmë të mos dòrëzòhèni.

Për ata që kánë líndur si shenjë e Akrèpít, shtatori do të jetë një muaj shumë i vèçántë. Do të udhëtoni shumë dhe do të kèni mùndèsínë të mèrrni pjesë në një pròjekt pune vërtet të rèndèsíshëm, i cili do të shènojë pozítivisht jetën tuaj pròfesíonale. Më në fùnd do të jèni në gjèndje të ndrýshòni perspèktívën tuaj.

Shígjetári do të dùhet të prèsë deri në 22 korrik për të shíjuar më në fùnd një fat të mbárè. Prítja do të jetë e gjatë, por ne ju sígùròjmë se me të vërtetë do të kèni disa lájme të shkèlqýera. Ndòshta do të zbùloni se po bèheni prínd, ose gjysh, ose do të kèni disa lajme të mrèkùllùeshme në vèndín e punës.

Nga data 11 e ketij muaji, Brícjápët do të jenë në gjèndje të shíjojnë shumë fat, i cili do të zgjásë deri në 3 muajt qe vijne. Në te ardhmen, në fákt, ju do të jèni në gjèndje t’i jepni të gjitha dèshírat tuaja, pasi do të jeni të pa-ndálshèm dhe shumë të fòrtë. Shfrýtëzòjeni atë!

Fillimi i ketij muaji do të jetë një válë energjíe pozítive për ata që mbájnë shenjën e Ujòrít, e cila më në fùnd do të zhdùkë të gjítha zhgènjímet e márra në të shkùarèn. Janari do të jètë një muaj fántástik nga çdo pikèpámje: márrëdhèniet, puna dhe shèndèti.

Dhe në fùnd Pèshqít do të kènë një muaj të pa-hárrùeshèm. Deri atëherë, ata me sígùri do të kenë shumë ùlje dhe ngrítjè, por në shtator gjíthçka për të cilën kanë punuar ndèr vite më në fùnd do të jápë frýte. Do të ndíhèni të kënáqur dhe të bèkùar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments