Thursday, June 1, 2023
HomeGenelPrísní nje lájm nga Mèrí? Kjo shenje gáti válíxhèt, nje ofèrte pune...

Prísní nje lájm nga Mèrí? Kjo shenje gáti válíxhèt, nje ofèrte pune i vjèn nga ky shtèt

Ju me sígùri jeni dùke e shíjuar këtë ditë të bùkùr dhe me shumë díèll dhe páráshíkimi i saj do ta bèjë akoma më të vlèfshme këtë. Sipas saj, do të kèmi një ngrítje në bègáti për shigjetarët dhe për binjakët dhe një mártesë shumë të madhe për gaforet.

Po sùrpríza e shenjave të tjera? Gjíthçka është gáti për ju për ta zbùluar si më pòshtë. Mèndjèn këtu ju dashët, pasi nje çèshtje pune dhe shèndèti do ju shqètèsojë per disa kohe dèri ne mes te muajit që vjèn te pakten. Pèrpíqùni te jeni te dètajùar dhe òrgánizùar.

Lajme më të mira víjnë për demat që do kèni afátet me te bukùra per tu márrè me femijet tuaj por edhe me çèshtje që ju ndèzín ndjènjat. Dùhet tashme te vèndòsni për të ardhmen tuaj, sepse një “thèsar” ju vjèn.

Márrín fùnd hállet e binjakëve sepse do mbýllní nje periudhe te rèndèsishme te jetes tuaj sídòmos familjare dhe kjo ju ftòn per rínovím márredheniesh apo ndrýshíme ne vend bánèsè.

Gafore, ju do kèrkòni te plòtesòheni ne kòmùnikim apo ta gjèni veten diku apo me díkè qe shkrùan qárte me sáktèsi apo qe ka strátègjí te mire-òrgánizùar.

Mbáni nga një fátsjèllës ju luanë pasi do prèokùpòheni shume deri ne mes te muajit që vjèn per çèshtjet ekònòmike duke bere ánálizá konkrète dhe hápá shume te mátur. Kùjdès ne ate çfare dèshiròni.

Me ne fùnd deri ne fùnd të muajit, vírgjèreshá do ndjèheni se yjet do shèndríjne per ju apo do pèrshtáten me tèmpèramèntin tuaj. Kèrkòni plòtesím shpírtèror. Kùjdès nga psíkòlògjía e dòbèt dhe míkròbèt.

Peshore, ajo qe nuk do jète e dùkshme se jáshtmi do shèndrijè se brènda. Për ju ka árdhùr momenti te òrgánizoni deshirat pásíonèt dhe ti jètòni me ate qe dèshíròni. Kùjdès mbýlljèn ne vètvète.

Ata që líndèn me shenjën akrep ju kùjtòn hena e plote se dùhèt te dáshùroni apo pèrmbýllni nje rèlacíon me dike jáshte apo qe ka qène lárg. Kùjdès çfáre òpsíoni do të zgjídhní.

Më me fat janë shigjetarët, se nje mártèse dhe nje pune e mire ne kárrière ju thèrrèt deri ne fùnd të muajit. Pèrpíqùni te jeni sa me kònkrète dhe te sákte ne vèpríme.

Për ty bricjap, nje njòhje shume e rèndèsishme mùnd tju ndríçoj ose mùnd te márre gjithe shkèlqímin tuaj duke ju bère vártès te mádhèshtise se vet.

Edhe ju ujorët nuk ju bráktís fati kùrrë dhe tani do pèrmbùshni nje bòshllèk shpirteror dhe do ndjèhèni se tashme ka vènd vetem per árgètim dáshùri dhe matáriálisht te kènáqur.

Ata që nuk hárrògen kùrrë janë peshqít dhe perbáll jush bota mùnd te jete táshme dhe ròmántike dhe práktike. Si ásnjèhere më parë do të shíjòni dy pjeset e nje mèdáljèje si te jène nje fát i veçantë vètem per ju.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments