Mòs Hárròni/ Në 15 Dhjètor Ndíz 1 Qírí Dhe Vishu me Këtë Gjè, Kjo Arsyeja se pse ta Bèni edhe ju

Dite përgjíthësisht pozítive per ju Dash, do jetë kjo e sotmja. Do keni imagjínátë të zhvilluar dhe do iu jepni shumë ngrohtësi personave të zèmrës. Nëse jeni në një lídhje do flisni dhe do dashuroheni qetësisht me atë që keni në krah.

Nëse jeni beqárë do ndiheni mirë edhe me statusín që keni, prandáj nuk do kèrkoni asgjë tjetër me ngùlm. Në pùnë, nëse mèrrèni me tregti keni për të árrítur lárt e më lárt. Venusi do ju bëjë edhe më të hapur ndáj risive edhe më këmbèngùlës. Perspektivat financiare do jenë të mira. Përfitoni nga kjo për të shlyer disa bòrxhe që keni márrë më herët.

Edhe demat, sot dùhèt të mendoheni e të reflektoni gjerë e gjatë párá se të hídhni hapa sepse në të kùndèrt mùnd të gaboni e mùnd të vuani. Për ju që keni një lídhje nuk do jetë ditë e mirë kjo e sotmja. Do jeni shume stríktë dhe shumë xhelòzè ndáj partnerit prandáj për asnjë çást nuk do mbizòtërojë qetësia.

Sipas hòròskòpit, ju beqárët do jeni në humor të mire dhe gati për të bërë edhe çmènduri të vogla. Për ta e rèndësishme është të mòs jene vetëm. Në pùnë do e bèni çdo gjë me përtesë, por për fat do keni disa të kolegë që do ju nxísín herë pas here. Buxhèti më në fùnd do ekuilibrohèt disi. Kjo do mùndësojë edhe ndonjë shpenzím më tepër se zakonisht.

Binjakët gjatë kësáj dite do i shprèhni edhe më shumë ndjenjat dhe do jeni më në formë. Dielli do ju ngrohë zèmrat dhe do i shprèhni me tepër mendimet. Për ju që keni një lídhje do jetë një dite me shumë fat. Do ndiheni më së miri pranë atij që dashuroni dhe mùnd të pranoni të hídhni edhe hapa më tej.

Mbrëmja do jetë më emocionuese. Nëse jeni beqárë do afroheni akòma më shumë me disa persona të njohur rishtazí. Lidhja juaj mùnd të thèllohèt edhe më tepër sesa e kishít menduar. Në pùnë do i mèrrni gjërat shtrùar dhe pak nga pak do árríni atje ku keni dashur. Në planin financiar gjèndja do vijë gjíthnjë dùke u pèrmírësuar.

Gaforret, do jeni shume të qeshur sot dhe do e mèrrni çdo gjë me optimizèm. Vendosmëria dhe organizími do jenë dy píka të fòrta. Për të dashurùarit do jetë ditë e qetë, pa pro bleme, por edhe pa pasion të madh. Bëni ato që do ndjeni dhe mòs mendoni aspak për të ardhmen e lárgët.

Ju beqárët nuk do ndiheni mirë me personat që do tákoni dhe do preferoni të qëndroni vetëm edhe për disa kohë. Në pùnë keni për të márrë një përgjígje pozítive për një kèrkesë të bërë dhe do ndiheni shkëlqyeshëm. Në planin financiar do kaloni një ditë goxha të vèshtírë. Kërkoni ndíhmë nga familjarët ose miqtë e ngushtë sepse përndrýshe nuk do ja dilni dot.

Edhe ju luane, nuk do jeni shumë të durùar dhe ndonjëherë do flisni párá se të mendoni. Nuk do jeni diplomatë si më parë. Ju që keni një lídhje nuk do bèni aspak lëshime ndáj partnerit tuaj dhe kjo mùnd të ndèzè herë pas here debáte me të.

Nëse nuk ndrýshoni sjellje keni për të pasur akòma më shumë pro bleme. Ju beqárët dùhèt të mendoheni disa here párá se të veproni sepse bèhèt fjalë për jetën tuaj. Në pùnë do keni nèvojë për mbështètje për ta çuar deri në fùnd një diçka të nisur, përndrýshe do dòrèzoheni mènjèherë. Për financat ka për të qenë një ditë tejet dèlíkate dhe me trònditje të njëpasnjëshme.

Vírgjëresha Ditë e animuar dhe energjíke do jetë kjo e sotmja. Do doni të lèvízni gjíthë kohës, të vízítoni vende të reja dhe të mòs bini në melankoli. Ju të dashurùarit do fùteni në një fazè tjetër dhe do ndiheni shumë më mire pranë atij që keni në zèmèr.

Arsyetimi dhe maturia gjíthmonë ju çojnë në rrugën e dùhur. Nëse jeni beqárë më mirë të qëndroni edhe pak kohë vetëm sepse njëherë për njëherë nuk príten mùndësi të kënaqshme. Në pùnë do bèni çdo pèrpjèkje për të përmbùshur objektivat që i keni vënë vetes. Të ardhùrat për fat të mire do shtohen dhe do bèni edhe disa investime.

Peshorja kjo ditë do jetë e bekuar sidomòs për sektorin familjar dhe atë sentimental. Çastet e lumtura do jenë të njëpasnjëshme. Ju që keni një lídhje do përgatisni të dy surpriza të njëpasnjëshme për njeri-tjetrin dhe çdo çást do jetë fantastík.

Ju beqárët do jeni gati edhe për aventura kalimtare, mjafton që personat t’iu dùken interesantë dhe të qeshur. Në pùnë Dielli dhe Hëna do ju bëjë më të vèndòsur dhe më lárgpamës. Do fitoni simpatinë e shefave dhe do árríni shumë lárt. Në planin financiar do i keni në dorë të gjítha ármët për ta mbájtur situatën nën kòntròll.

Akrepi gjatë kësáj dite do keni goxha vèshtírësi në çdo fùshë dhe nuk do árríni lehtësisht qèllimet. Duhèt të mùndoheni me çdo lloj mënyre që të ruani qetësínë në jetën tuaj në çift sepse mùnd t’iu dùhèt të përballeni edhe me disa të afërm për ta mbròjtur atë që doni.

Ju beqárët nuk dùhèt të ndërmárrín shumë rrezíqe që mùnd t’iu lèndojnë vetëm e vetëm që ta ndrýshoni statusín. Në pùnë vetëm po u treguat të përgjegjshëm dhe po nuk u nxituat mùnd t’ia dilni mbánë. Financat do jenë interesante dhe optimiste. Për fat të mire do mùnd t’i shlyeni edhe bòrxhèt.

Shigjetari çdo gjë do jetë e mùndur për ju gjatë kësáj dite. Do jeni shumë pozítivë dhe mùnd të tèntoni gjíthçka. Nëse keni një lídhje do i shprèhni më tepër ndjenjat dhe do jeni báshkëpùnues gjíthë kohës. Mes jush dhe atij që keni në krah nuk do ketë aspak debáte.

Ju beqárët do jeni të vèndòsur të mòs lini t’iu íkë nga duart asnjë mùndësi dhe do i shprèhni më tepër ndjenjat. Në pùnë do avanconi me projektet që keni nisur. Nuk do druheni as të tròkisni në disa dyer për të márrë atë që dëshíròni. Financat do i menaxhoni me më shumë kùjdès kështu që gjèndja do mbètet e kënaqshme.

Bricjapi ju jeni kùreshtarë nga natyra, por ditët e fùndít keni qenë disi të shpërqendrùar. Kujdes sepse dùke dashur të bèni shumë gjëra nuk do bèni asgjë. Ju që jeni në një lídhje ka rrezík të keni një ditë rutine dhe nuk do ndiheni aspak mirë. Bëni të pamùndurën të ndrýshoni këtë pa fílluar pr oblemet e mëdhá.

Ju beqárët nga ana tjetër do dini si të joshni dhe do árríni më në fùnd ta ndrýshoni statusín tuaj. Në pùnë disa báshkëpùnëtorë do ju provokojnë dhe do ju shtyjnë të trègòheni më guximtarë e më të kùjdèsshëm me çdo hap që do hídhni. Perspektivat për financat nuk do jenë shumë të mira. Ndihmojini edhe pak të afërmit apo miqtë e ngushtë.

Ujor ne rast se nuk trègòheni të sínqertë keni për të pasur shumë prob leme gjatë kësáj dite. Do keni mòsmárrëveshje me partnerin tuaj dhe në disa momente do ndiheni kèq. Më mirë qëndroni pak kohë lárg njeri-tjetrit dhe reflektoni qetësisht. Nëse jeni ende beqárë do bèni mire t’i mèrrni gjërat si t’iu vijnë sot. Në këtë mënyrë do dilni edhe më të fituar.

Në pùnë dyfishojeni maturinë dhe dëgjojini përherë ato që do ju thonë shefat. Vetëm ashtu do árríni më të mirën. Në planin financiar trègòhuni realistë dhe mòs bèni shpenzíme të çmèndura sepse do fùteni në pro bleme shumë serioze.

Peshqít në përgjíthësi dita e sotme nuk do jetë e kèqe, por nuk do përjètoni ndonjë emocione të veçántë. Herë pas here do vèndòsni t’ia lini gjíthçka kohës. Rutina do mbizòtërojë ne jetën tuaj në çift dhe në disa momente edhe mùnd të mërzíteni.

Flisni me partnerin dhe mùndohuni të bèni ndonjë ndrýshim. Nëse jeni beqárë do favorizoheni më shumë dhe mùnd të keni ndrýshime drastíke të statusit. Në pùnë do gjèni kolegë të përshtatshëm me të cilët do jeni të gatshëm të báshkëpùnoni dhe do mbështesni njëri-tjetrin. Për financat nuk do keni për çfarë të qaheni pasi gjèndja ka për të qene e shkëlqyer në çdo moment.

Leave a Comment